• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Astro

  Przeczytaj także...
  Astpro to brydżowa konwencja licytacyjna, jedna w wielu form obrony po otwarciu 1BA przeciwnika, odmiana konwencji Astro i Aspro. Wejścia Astpro wyglądają następująco:Brydż – gra logiczna rozgrywana przy użyciu kart, w której bierze udział czterech graczy stanowiących dwie pary. Gracze w jednej parze starają się uzyskać wynik lepszy od wyniku drugiej pary poprzez skompletowanie jak największej liczby lew. Używana jest standardowa talia 52 kart.
  Jetsonowie (ang. The Jetsons) – amerykański serial animowany, jedna z najbardziej znanych w Polsce produkcji, wytwórni Hanna-Barbera. Został wymyślony jako dokładne przeciwieństwo Flintstonów – o ile bohaterowie tamtego serialu byli jaskiniowcami, Jetsonowie żyją w odległej przyszłości. Według pierwotnego zamysłu producentów akcja miała się rozgrywać dokładnie 100 lat od premiery serialu, czyli w roku 2062.

  Astro to brydżowa konwencja licytacyjna, jedna w wielu form obrony po otwarciu 1BA przeciwnika, opracowali ją brydżyści Allinger, Stern i Rosler. Wejścia Astro wyglądają następująco:

  Kontra Siłowa, karna.
  2♣   5+ kierów i młodsza piątka lub czwórka pików
  2♦   5+ pików i młodsza piątka lub czwórka kierów
  2♥   Jednokolorówka z kierami
  2♠   Jednokolorówka z pikami
  
  

  Zapoznaj się również z: Aspro, Astpro i Astro.
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.011 sek.