• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Asphodel-Norwood - Ontario

  Przeczytaj także...
  Township to w krajach angielskojęzycznych rodzaj jednostki podziału terytorialnego niższego rzędu lub miejscowości. Dokładne znaczenie tego terminu różni się w poszczególnych krajach (dosłownie oznacza ono okręg miejski, ale np. w USA nazywa się tak głównie obszary wiejskie).Ontario – prowincja Kanady. Ontario jest najludniejszą i najprężniejszą ekonomicznie częścią Kanady. W granicach Ontario znajduje się stolica Kanady Ottawa, największe miasto Kanady Toronto, a także największa aglomeracja tzw. Golden Horseshoe. W 1855 stacjonujący tam żołnierze angielskiej armii wymyślili hokej na lodzie.
  Hrabstwo Peterborough (ang. Peterborough County) – jednostka administracyjna kanadyjskiej prowincji Ontario leżąca w południowym Ontario.

  Asphodel-Norwood – gmina (ang. township) w Kanadzie, w prowincji Ontario, w hrabstwie Peterborough.

  Kanada (ang. i fr. Canada) – państwo położone w Ameryce Północnej, rozciągające się od Oceanu Atlantyckiego na wschodzie do Oceanu Spokojnego na zachodzie i Oceanu Arktycznego na północy. Na południu i północnym zachodzie graniczy ze Stanami Zjednoczonymi, granice morskie: na północy z Danią (Grenlandia) i na wschodzie z Francją (wyspy Saint-Pierre i Miquelon). Drugie państwo świata pod względem powierzchni (po Rosji) oraz 36. pod względem ludności. Kanada jest członkiem ONZ, NAFTA, Wspólnoty Narodów, Frankofonii, NATO, G8, APEC.

  Powierzchnia Asphodel-Norwood to 160,85 km². Według danych spisu powszechnego z roku 2001 Asphodel-Norwood liczy 3985 mieszkańców (24,77 os./km²).
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.018 sek.