• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Ashley Tisdale  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Biały Dom (z ang. White House) – oficjalna rezydencja i miejsce pracy prezydentów USA położona w Waszyngtonie, Dystrykt Kolumbia. Nazwa ta została nadana budynkowi 14 września 1901 r. przez prezydenta Roosevelta. Wcześniej nazywany był Pałacem Prezydenckim, Domem Prezydenckim i Siedzibą Władz Wykonawczych."He Said She Said" to piosenka pop stworzona przez Jonathana Rotema, Evana Bogarta i Ryana Teddera na debiutancki, studyjny album amerykańskiej wokalistki Ashley Tisdale, "Headstrong" (2007). Wyprodukowany przez J. R. Rotema, utwór wydany został jako drugi singel z krążka dnia 17 września 2007 roku w Stanach Zjednoczonych oraz dnia 26 października 2007 w Niemczech.

  Ashley Michelle Tisdale (ur. 2 lipca 1985 w Deal, w stanie New Jersey) – amerykańska aktorka, piosenkarka i producentka telewizyjna. Jej pierwszą dużą rolą była Maddie Fitzpatrick w serialu Disneya Nie ma to jak hotel. Po tym sukcesie zagrała w serii High School Musical jako Sharpay Evans. Przeszła do muzycznej historii będąc pierwszą kobietą, która zadebiutowała na Billboard Hot 100 jednocześnie z dwiema piosenkami.

  Pat Benatar (ur. Patricia Mae Andrzejewski 10 stycznia 1953 w Nowym Jorku), amerykańska wokalistka rockowa polskiego pochodzenia. Jej ojciec był powojennym imigrantem z Polski, a matka Irlandką.Les Misérables – musical Claude-Michela Schönberga powstały na podstawie powieści Wiktora Hugo Nędznicy. Musical składa się z dwóch aktów (z prologiem oraz epilogiem), trwa ok. 3 godzin.

  Po nagrodzonej Emmy roli w High School Musical rozpoczęła karierę muzyczną, wydając 6 lutego 2007 swój pierwszy album, Headstrong. Płyta zadebiutowała na 5 miejscu na liście Billboard 200 sprzedając się w 64 tysięcy kopii w pierwszym weekendzie i zdobywając później certyfikat Złotej Płyty. Tisdale dubbinguje Fretkę w serialu animowanym Disneya Fineasz i Ferb. Drugi album Ashley Guilty Pleasure, został premierowo wydany 16 czerwca 2009, zaś w Stanach Zjednoczonych 28 lipca 2009 Tisdale zagrała w filmie Obcy na poddaszu, który został wydany 31 lipca 2009 roku. W 2010 roku zagrała w serialu stacji The CW Hellcats. Natomiast rok później w filmie Boska przygoda Sharpay.

  Elton Hercules John (ur. 25 marca 1947 jako Reginald Kenneth Dwight w Londynie w dzielnicy Pinner) – brytyjski piosenkarz, kompozytor, pianista i okazjonalnie aktor. Współpracuje z tekściarzem Bernie Taupinem od 1967r. Do tej pory są autorami 30 albumów.Billboard 200 – zestawienie, przedstawiające 200 najlepiej sprzedających się albumów studyjnych i EP w Stanach Zjednoczonych. Lista publikowana jest każdego tygodnia w magazynie muzycznym Billboard i zazwycznaj stanowi wyznacznik popularności poszczególnych wykonawców w oparciu o pozycje, na których się aktualnie znajdują.

  Spis treści

 • 1 Dzieciństwo i początki kariery
 • 2 Kariera aktorska i muzyczna
 • 2.1 2004-2006: Początki sławy
 • 2.2 2007-2008: Headstrong i role aktorskie
 • 2.3 2009-obecnie: Guilty Pleasure, Hellcats, Straszny film 5
 • 3 Wpływy muzyczne
 • 4 Produkty
 • 5 Życie prywatne i wygląd publiczny
 • 6 Filmografia
 • 6.1 Filmy
 • 6.2 Telewizja
 • 7 Dyskografia
 • 8 Nagrody
 • 9 Przypisy
 • 10 Linki zewnętrzne
 • DisneyMania 4 – czwarta płyta z serii DisneyMania. Na albumie zadebiutowało wiele nowych gwiazd Disney Channel, takich jak Miley Cyrus z serialu Hannah Montana oraz Dylan i Cole Sprouse z serialu Nie ma to jak hotel, a także artyści jak Jonas Brothers, Teddy Geiger i B5. Płyta uzyskała tytuł złotej, zajęła wysokie miejsce na amerykańskiej liście przebojów i sprzedała się w nakładzie 717 000 sztuk.Inny w klasie (ang. Smart Guy) – amerykański sitcom wyświetlany w USA w latach 1997-1999 przez The WB Television Network, a w Polsce wyświetlany pod koniec 2006 roku i na początku 2007 przez telewizję Disney Channel.

  Dzieciństwo i początki kariery[]

  Tisdale urodziła się 2 lipca 1985 roku w Hrabstwie Monmouth w New Jersey jako córka Lisy i Mike'a Tisdale'a, którzy zajmowali się spółką konstrukcyjną. Dorastała w Ocean Township. Ma starszą siostrę Jennifer, która jest także aktorką i modelką, a jej dziadek Arnold Morris był deweloperem noży Ginsu; podobnie jak dziadek, Ashley jest powiązana z businessmanem Ronem Popeilem. Tisdale jest Żydówką.

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.London Leah Tipton – postać fikcyjna, bohaterka komediowego serialu telewizyjnego Nie ma to jak hotel oraz Suite Life: Nie ma to jak statek. W jej rolę wciela się Brenda Song. Nie występuje w odcinku 45. pt. Miłej wycieczki oraz 46. pt. Człowiek ptak z Bostonu. London Tipton jest parodią sławnej dziedziczki Paris Hilton.

  Mając trzy lata, podróżowała z menedżerem Billem Perlmanem po South Shores Mall. Po pierwszej audycji wystąpiła w spocie J. C. Penney, a potem w ponad 100 reklamach jako dziecko. Mając osiem lat, zagrała w broadwayowskim musicalu Les Misérables, a potem podróżowała po świecie z obsadą Annie. Rozpoczęła karierę aktorską występując w Gypsy: A Musical Fable i The Sound of Music w Żydowskim Centrum Komunikacji w Monmouth County. Mając lat dwanaście, Tisdale zaśpiewała dla prezydenta Billa Clintona w Białym Domu.

  2 lipca jest 183. (w latach przestępnych 184.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 182 dni. Jest to środkowy dzień roku zwyczajnego. O godzinie 12.00 tego dnia mija połowa roku.Katheryn Elizabeth Hudson, znana pod pseudonimem Katy Perry (ur. 25 października 1984 roku w Santa Barbara w stanie Kalifornia) – amerykańska artystka, przede wszystkim piosenkarka (głównie popowa i taneczna), ale również twórczyni muzyki oraz aktorka. Ojciec Perry jest pastorem, dlatego dorastała słuchając gospel i śpiewając w kościelnym chórze. Po zdobyciu GED w wieku piętnastu lat rozpoczęła karierę muzyczną jako Katy Hudson. Pod koniec 2001 roku wydała swój debiutancki album studyjny Katy Hudson, jednak nie osiągnął on komercyjnego sukcesu. Następnie nagrała dwie kolejne płyty: z producenckim zespołem Matrix oraz solową, która nie została opublikowana. W 2007 roku podpisała kontrakt z wytwórnią Capitol Records. Wówczas przyjęła pseudonim Katy Perry.

  Tisdale była Ford Modelem. W późnych latach 90. XX wieku i wczesnym wieku XXI zagrała drugoplanowe role w telewizyjnych serialach: George Lopez, Inny w klasie, Siódme niebo, Strong Medicine i Bette, gdzie początkowo grała z Brendą Song. Dzięki roli w Boston Public zdobyła nagrodę Young Artist Award 2000 w kategorii "Najlepsza rola gościnna w telewizyjnym serialu". W 1998 użyczyła swojego głosu w filmie animowanym Dawno temu w trawie i zagrała w 2001 roku w filmie Donnie Darko. Zagrała też role w The Hughleys (2002) i Still Standing (2003).

  Mezzosopran – głos żeński pomiędzy sopranem i altem, częściowo obejmujący skalę obu poprzednich, lecz o odmiennej od nich barwie. Wyróżnia się: mezzosopran koloraturowy skala od g do h, mezzosopran liryczny (o skali od a do g) oraz mezzosopran dramatyczny (o skali od g do b).Britney Jean Spears (ur. 2 grudnia 1981 w McComb) – amerykańska piosenkarka muzyki pop i dance, tancerka i projektantka mody.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  20th Century Fox (pełna nazwa Twentieth Century Fox Film Corporation) – jedna z głównych amerykańskich wytwórni filmowych, położona w Century City w obszarze hrabstwa Los Angeles na zachód od Beverly Hills, własność News Corporation.
  Nagroda Emmy (ang. Emmy Award) – amerykańska nagroda przyznawana za produkcję telewizyjną, między innymi dla najlepszego aktora i aktorki dramatycznego, komediowego, drugoplanowego, za najlepszy serial, film telewizyjny, scenariusz itp.
  Ballada – jeden z wielu gatunków muzycznych. Początki ballady sięgają średniowiecza i muzyki dworskiej. Ballady śpiewane były przez trubadurów przy akompaniamencie instrumentu lub zespołu. Często były bardzo rozbudowane i zawierały setki wersów. Najczęściej snuły epicką opowieść o miłości lub wielkich czynach.
  Deweloper – inwestor, czyli osoba fizyczna lub prawna, która inwestuje w budowę nieruchomości budynkowych (domów mieszkalnych, obiektów biurowych, handlowych, przemysłowych) z przeznaczeniem na sprzedaż lub wynajem.
  Mariah Carey (ur. 27 marca 1970 r. w Huntington na wyspie Long Island w stanie Nowy Jork) – amerykańska piosenkarka, kompozytorka, producentka i autorka tekstów piosenek. Jest obdarzona skalą głosu wynoszącą 5 oktaw. Podczas koncertów jej głos osiąga najwyższe tony rejestru gwizdkowego.
  High School Musical – ścieżka dźwiękowa do filmu pod tym samym tytułem, wydana 10 stycznia 2006 w USA nakładem wytwórni Walt Disney Records.
  Mała Syrenka (ang. The Little Mermaid) – pełnometrażowy film animowany z 1989 r., nawiązujący do baśni Mała Syrenka Hansa Christiana Andersena. Film został wyprodukowany przez wytwórnię filmową Walt Disney Pictures.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.077 sek.