• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Ashford - borough


  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH  Przeczytaj także...
  Stone in Oxney – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Ashford. Leży 33 km na południowy wschód od miasta Maidstone i 83 km na południowy wschód od centrum Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 392 mieszkańców.High Speed 1 – linia kolei dużej prędkości o długości 108 km biegnącej od Londynu, poprzez Kent do Eurotunelu. Celem budowy było uzyskanie szybkiego połączenia pasażerskiego ruchu międzynarodowego z Wielkiej Brytanii do Europy kontynentalnej, dodatkowo służy ruchowi krajowemu do i z miast w Kent. Linia poprowadzona jest przez rzeki Medway i pod Tamizą do stacji kolejowej London St Pancras. Linię otwarto 14 listopada 2007. Linia pozwala na rozwinięcie prędkości do 300 km/h, a jej budowa kosztowała 5,2 mld funtów. Na linii znajdują się stacje pośrednie: Stratford International, Ebbsfleet International i Ashford International.
  Aldington – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Ashford. Leży 36 km na południowy wschód od miasta Maidstone i 88 km na południowy wschód od centrum Londynu. Miejscowość liczy 981 mieszkańców.
  Zamek Chilham
  Eastwell Towers
  Czołg Mark IV Female w Ashford

  Borough of Ashford - dystrykt w Anglii, w środkowej części hrabstwa Kent. Centrum administracyjne dystryktu znajduje się w Ashford.

  Dystrykt ma powierzchnię 580.62 km, od północy graniczy z dystryktami Swale i Canterbury, od zachodu z dystryktami Maidstone i Tunbridge Wells, od wschodu z dystryktem Shepway w hrabstwie Kent, zaś od południa z dystryktem Rother w hrabstwie East Sussex. Zamieszkuje go 117 956 osób.

  Na terenie dystryktu znajduje się pochodzący z początków XVII wieku zamek Chilham, w Rolvenden muzeum specjalizujące się w trójkołowcach marki Morgan - The C.M. Booth Collection of Historic Vehicles, zaś niedaleko Tenterden pochodzący z XVI wieku Smallhythe Place w którym znajduje się kolekcja dotycząca jednej z najsłynniejszych aktorek angielskich Ellen Terry.

  Rolvenden – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Ashford. Leży 26 km na południe od miasta Maidstone i 73 km na południowy wschód od centrum Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 1495 mieszkańców.Shirkoak – osada w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Ashford. Leży 27 km na południowy wschód od miasta Maidstone i 78 km na południowy wschód od centrum Londynu.

  Podział administracyjny[]

  Dystrykt obejmuje miasta Ashford i Tenterden oraz 37 civil parish:

  Dystrykt dzieli się na 33 okręgi wyborcze:

  Demografia[]

  W 2011 roku dystrykt Ashford miał 117 956 mieszkańców. Zgodnie ze spisem powszechnym z 2011 roku dystrykt zamieszkiwały 1002 osoby urodzone w Polsce.

  Podział mieszkańców według grup etnicznych na podstawie spisu powszechnego z 2011 roku:

  Ruckinge – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Ashford. Leży 33 km na południowy wschód od miasta Maidstone i 85 km na południowy wschód od centrum Londynu. Miejscowość liczy 727 mieszkańców.Westwell – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Ashford. Leży 24 km na wschód od miasta Maidstone i 77 km na południowy wschód od centrum Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 740 mieszkańców.

  Podział mieszkańców według wyznania na podstawie spisu powszechnego z 2011 roku:

 • Chrześcijaństwo - 62,9%
 • Islam – 0,9%
 • Hinduizm – 1,1%
 • Judaizm – 0,1%
 • Buddyzm – 0,7%
 • Sikhizm – 0,1%
 • Pozostałe religie – 0,4%
 • Bez religii – 26,3%
 • Nie podana religia – 7,6%
 • Transport i komunikacja[]

  Na terenie dystryktu znajduje się stacja Ashford International która obsługuje linie kolei dużej prędkości High Speed 1, na której jeżdżą pociągi Eurostar oraz Southeastern Highspeed.

  Swale District - dystrykt w Anglii, w północnej części hrabstwa Kent. Centrum administracyjne dystryktu znajduje się w Sittingbourne.Pluckley – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Ashford. Leży 20 km na południowy wschód od miasta Maidstone i 72 km na południowy wschód od centrum Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 1050 mieszkańców. Wieś uważana jest za nawiedzoną.

  Pozostałe stacje kolejowe:

 • Appledore
 • Charing
 • Chilham
 • Ham Street
 • Pluckley
 • Wye
 • Ponadto między Tenterden a Bodiam w hrabstwie East Sussex na trasie 16,8 km kursuje kolej wąskotorowa Kent and East Sussex Railway. Na terenie dystryktu Ashford zatrzymuje się ona na następujących stacjach: Tenterden Town, Rolvenden i Wittersham Road.

  Southeastern - brytyjski przewoźnik kolejowy posiadający koncesję na obsługę połączeń pasażerskich w południowo-wschodniej Anglii. Okres koncesyjny rozpoczął się 1 kwietnia 2006 i potrwa do 31 marca 2014. Podobnie jak korzystająca z sąsiedniego obszaru koncesyjnego firma Southern, Southeastern jest wspólnym przedsięwzięciem dwóch grup transportowych: brytyjskiej Go-Ahead Group i francuskiej Keolis (za pośrednictwem ich spółki Govia). Pociągi przewoźnika zatrzymują się na 203 stacjach, z czego na 182 pełni on rolę administratora.Woodchurch – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Ashford. Leży 28 km na południowy wschód od miasta Maidstone i 80 km na południowy wschód od centrum Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 1824 mieszkańców.

  Przez dystrykt przechodzi autostrada M20 a także drogi A20 łącząca Dover z centrum Londynu i A28 łącząca Margate z Hastings.

  Inne miejscowości[]

  Aldington Frith, Aldington, Anvil Green, Appledore, Bethersden, Biddenden, Bilsington, Bilting, Bockhanger, Bonnington, Boughton Aluph, Boughton Corner, Boughton Lees, Brabourne Lees, Brattle, Brook, Challock, Charing, Chilham, Chilmington Green, Crundale, Egerton, Godmersham, Great Chart, Hamstreet, Hastingleigh, High Halden, Hothfield, Kenardington, Kennington, Kingsnorth, Little Chart, Mersham, Molash, Newenden, Orlestone, Pluckley, Reading Street, Rolvenden, Ruckinge, Sevington, Shadoxhurst, Shirkoak, Smarden, Smeeth, St Michaels, Stone in Oxney, Stubbs Cross, Warehorne, West Brabourne, Westwell Leacon, Westwell, Willesborough, Wittersham, Woodchurch, Wye.

  Dame Ellen Alice Terry (ur. 27 lutego 1847 w Coventry, zm. 21 lipca 1928 w Small Hythe w hrabstwie Kent) – jedna z najsłynniejszych aktorek angielskich. Pochodziła ze znanej rodziny aktorskiej. Debiutowała, mając 8 lat.Chrześcijaństwo, chrystianizm (gr. Χριστιανισμóς, łac. Christianitas) – monoteistyczna religia objawienia, bazująca na nauczaniu Jezusa Chrystusa zawartym w kanonicznych ewangeliach. Jej wyznawcy uznają w nim obiecanego Mesjasza i Zbawiciela, który ustanowił Królestwo Boże poprzez swoje Zmartwychwstanie. Kanon wiary chrześcijańskiej został spisany w Nowym Testamencie i przekazywany jest przez Kościoły.

  Przypisy

  Shadoxhurst – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Ashford. Leży 28 km na południowy wschód od miasta Maidstone i 80 km na południowy wschód od centrum Londynu. Miejscowość liczy 1135 mieszkańców.Hamstreet – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Ashford. Leży 33 km na południowy wschód od miasta Maidstone i 85 km na południowy wschód od centrum Londynu. Miejscowość liczy 2000 mieszkańców.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Rother District – dystrykt w Anglii, we wschodniej części hrabstwa East Sussex. Centrum administracyjne dystryktu znajduje się w Bexhill-on-Sea.
  Islam (arab. الإسلام ; al-islām) – religia monoteistyczna, druga na świecie pod względem liczby wyznawców po chrześcijaństwie. Świętą księgą islamu jest Koran, a zawarte w niej objawienie ma stanowić ostateczne i niezmienne przesłanie Boga do ludzi.
  Orlestone – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Ashford. Leży 33 km na południowy wschód od miasta Maidstone i 85 km na południowy wschód od centrum Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 1281 mieszkańców.
  Buddyzm (inna nazwa to: sanskr. Buddha Dharma; pāli. Buddha Dhamma lub Buddha Sasana – "Nauka Przebudzonego") – nonteistyczny system filozoficzny i religijny, którego założycielem i twórcą jego podstawowych założeń był żyjący od około 560 do 480 roku p.n.e. Siddhārtha Gautama (pāli. Siddhattha Gotama), syn księcia z rodu Śākyów, władcy jednego z państw-miast w północnych Indiach. Buddyzm bywa zaliczany do religii dharmicznych oraz do religii nieteistycznych.
  Borough of Maidstone - dystrykt w Anglii, w środkowej części hrabstwa Kent. Centrum administracyjne dystryktu znajduje się w Maidstone.
  Little Chart – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Ashford. Leży 21 km na południowy wschód od miasta Maidstone i 73 km na południowy wschód od centrum Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 239 mieszkańców.
  Borough of Tunbridge Wells - dystrykt w Anglii, w południowej części hrabstwa Kent. Centrum administracyjne dystryktu znajduje się w Royal Tunbridge Wells.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.119 sek.