• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Ashfield

  Przeczytaj także...
  Hucknall – miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii w hrabstwie Nottinghamshire, dawniej miasto górnicze, obecnie służy jako sypialnia dla pracujących w Nottingham. W mieście odbył się urządzony przez Rolls-Royce pierwszy pokaz samolotu startującego pionowo. Miasto liczy 29 100 mieszkańców.Annesley – wieś w Anglii, w hrabstwie Nottinghamshire, w dystrykcie Ashfield. Leży 16 km na północny zachód od miasta Nottingham i 190 km na północny zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 1096 mieszkańców.
  Skegby – wieś w Anglii, w hrabstwie Nottinghamshire, w dystrykcie Ashfield. Leży 24 km na północ od miasta Nottingham i 198 km na północny zachód od Londynu.

  Ashfielddystrykt w hrabstwie Nottinghamshire w Anglii. W 2011 roku dystrykt liczył 119 497 mieszkańców.

  Jacksdale – wieś w Anglii, w hrabstwie Nottinghamshire, w dystrykcie Ashfield. Leży 19 km na północny zachód od miasta Nottingham i 191 km na północny zachód od Londynu.Huthwaite – wieś w Anglii, w hrabstwie Nottinghamshire, w dystrykcie Ashfield. Leży 23 km na północny zachód od miasta Nottingham i 197 km na północny zachód od Londynu. Miejscowość liczy 7500 mieszkańców.

  Miasta[]

 • Hucknall
 • Kirkby-in-Ashfield
 • Sutton-in-Ashfield
 • Inne miejscowości[]

  Annesley, Annesley Woodhouse, Felley, Huthwaite, Jacksdale, Selston, Skegby, Stanton Hill, Teversal, Underwood.

  Underwood – wieś w Anglii, w hrabstwie Nottinghamshire, w dystrykcie Ashfield. Leży 16 km na północny zachód od miasta Nottingham i 189 km na północny zachód od Londynu.Felley – wieś w Anglii, w hrabstwie Nottinghamshire, w dystrykcie Ashfield. Leży 16 km na północny zachód od miasta Nottingham i 190 km na północny zachód od Londynu.

  Przypisy

  1. Area: Ashfield (Local Authority) (ang.). Neighbourhood Statistics (ONS). [dostęp 2016-04-25].
  Stanton Hill – wieś w Anglii, w hrabstwie Nottinghamshire, w dystrykcie Ashfield. Leży 24 km na północny zachód od miasta Nottingham i 198 km na północny zachód od Londynu.Dystrykt (od łac. districtus) to nazwa jednostki administracyjnej, a także okręgu sądowego, wyborczego lub innego, stosowana współcześnie lub dawniej w wielu państwach. Dystrykty mogą być zarówno jednostkami administracyjnymi najwyższego rzędu (np. w Izraelu, Luksemburgu, czy na Cyprze), jak i niższych rzędów (np. w RPA, czy Indii).  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Annesley Woodhouse – wieś w Anglii, w hrabstwie Nottinghamshire, w dystrykcie Ashfield. Leży 17 km na północny zachód od miasta Nottingham i 191 km na północny zachód od Londynu.
  Teversal – wieś w Anglii, w hrabstwie Nottinghamshire, w dystrykcie Ashfield. Leży 25 km na północny zachód od miasta Nottingham i 199 km na północny zachód od Londynu.
  Nottinghamshire (w skrócie Notts) – hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne w środkowej Anglii, w regionie East Midlands.
  Sutton-in-Ashfield - miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii, w hrabstwie Nottinghamshire. W 2001 r. miasto to zamieszkiwało 41 951 osób.
  Selston – wieś w Anglii, w hrabstwie Nottinghamshire, w dystrykcie Ashfield. Leży 18 km na północny zachód od miasta Nottingham i 191 km na północny zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 12 208 mieszkańców.
  Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.
  Kirkby-in-Ashfield – miasto w Anglii, w hrabstwie Nottinghamshire, w dystrykcie Ashfield. Leży 19 km na północny zachód od miasta Nottingham i 193 km na północny zachód od Londynu. Miasto liczy 25 265 mieszkańców.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.023 sek.