• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Artur Rubinstein  Podstrony: [1] [2] [3] [4] 5
  Przeczytaj także...
  Pau Casals i Defilló znany także jako Pablo Casals (ur. 29 grudnia 1876 w Vendrell w Katalonii, zm. 22 października 1973 w San Juan w Portoryko) – kataloński wirtuoz wiolonczeli, kompozytor i dyrygent.Fryderyk Franciszek Chopin (ur. 22 lutego lub 1 marca 1810 roku w Żelazowej Woli, zm. 17 października 1849 roku w Paryżu) – polski kompozytor i pianista. Od roku 1830 zamieszkały we Francji.
  Bibliografia[]
 • NAXOS - Arthur Rubinstein
 • Linki zewnętrzne[]

 • Artur Rubinstein na płytach BMG
 • I Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Artura Rubinsteina w Łodzi
 • 12th Arthur Rubinstein International Piano Master Competition, Israel
 • arims.org.il - Arthur Rubinstein
 • Archiwum Dokumentów Fonicznych Polskiego Radia - Artur Rubinstein w rozmowie z Reginą Adamczak
 • Artur Rubinstein w Teatrze Wielkim i w PWSM - Polska Kronika Filmowa 51A/65, Repozytorium Cyfrowe Filmoteki Narodowej
 • VI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina odbył się w dniach 22 lutego – 13 marca 1960 roku i stanowił element obchodów 150. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Wzięło w nim udział 77 pianistów z 25 krajów.Ameryka Południowa – kontynent leżący na półkuli zachodniej oraz w większej części na półkuli południowej, a w mniejszej – na półkuli północnej. Niekiedy uważana jest również za subkontynent Ameryki.


  Podstrony: [1] [2] [3] [4] 5  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina (UMFC, daw. Akademia Muzyczna im. Fryderyka Chopina w Warszawie, PWSM w Warszawie, Konserwatorium Muzyczne w Warszawie) – najstarsza i największa uczelnia muzyczna w Polsce, a także jedna z najstarszych w Europie. Mieści się w Warszawie. Jako jedyna w Polsce posiada status uniwersytetu przymiotnikowego, ponieważ posiada zdolność nadawania stopnia doktora nauk humanistycznych w zakresie nauk o sztuce oraz doktora sztuk muzycznych w pięciu dyscyplinach. Posiada także uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego sztuk muzycznych w zakresie dyrygentury, kompozycji i teorii muzyki, instrumentalistyki i wokalistyki.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina – narodowa instytucja kultury oficjalnie utworzona zarządzeniem Ministra Kultury i Sztuki z dnia 21 listopada 1949 r.
  Międzynarodowy Mistrzowski Konkurs Pianistyczny im. Artura Rubinsteina (ang. Arthur Rubinstein International Piano Master Competition) – prestiżowy konkurs pianistyczny, organizowany od 1974 roku w Tel Avivie (Izrael). Konkurs organizowany jest co trzy lata przez The Arthur Rubinstein International Music Society na cześć wybitnego pianisty Artura Rubinsteina.
  Roman Totenberg (ur. 1 stycznia 1911 w Łodzi, zm. 8 maja 2012 w Newton) – polski skrzypek i pedagog, zamieszkały w Stanach Zjednoczonych.
  Lwów (dawna nazwa form. Królewskie Stołeczne Miasto Lwów), ukr. Львів (Lwiw), ros. Львов (Lwow), niem. Lemberg, łac. Leopolis, jidysz לעמבערג ,לעמבעריק (Lemberg, Lemberik), orm. Լվով (Lwow) – miasto na Ukrainie, ośrodek administracyjny obwodu lwowskiego.
  Kraków (łac. Cracovia, niem. Krakau) – miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, siedziba władz województwa małopolskiego, drugie w kraju pod względem liczby mieszkańców i pod względem powierzchni.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.035 sek.