• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Artur Gadowski - album  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Marek Kościkiewicz (ur. 22 lutego 1960) – polski muzyk, gitarzysta, wokalista, kompozytor, producent i autor tekstów. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.

  Artur Gadowski – debiutancki solowy album wokalisty rockowej grupy IRA. Płyta ta miała ukazać się już w październiku 1996 roku lecz nagrany wtedy materiał nie spełnił oczekiwań Gadowskiego i zrezygnowano z wydania. Druga próba została podjęta pod koniec października 1997 roku. Sesja nagraniowa odbyła się w studiu CCS Studio w Warszawie na Bemowie. Sesja zakończyła się na początku marca 1998 roku. Przed wydaniem krążka, został wydany singel na który wybrany został utwór Na kredyt. Premiera płyty nastąpiła 20 kwietnia 1998 roku. Ukazała się ona nakładem firmy Zic Zac/BMG. Producentem krążka został Michał Przytuła. Płyta została nagrana w rockowo-rock'n'rollowym klimacie, choć zawiera także elementy country. Szczególną dużą popularnością cieszyły się dwie piosenki, Ona jest ze snu (która jako jedyna na płycie swym brzmieniem przypomina dokonania zespołu IRA), oraz Szczęśliwego Nowego Jorku. Obie zostały wydane później na singlach. Okładkę płyty zaprojektował Piotr Garlicki z Goldfinger Ltd, zdjęcia wykonał Robert Wolański. Krążek przyjął się z ciepłym przyjęciem wśród fanów. Dziś na koncertach zespołu IRA wykonywane są jedynie utwory Ona jest ze snu oraz Szczęśliwego Nowego Jorku.

  Michał Grymuza (ur. 24 października 1967) – polski gitarzysta, kompozytor, producent muzyczny, muzyk sesyjny. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.Ona jest ze snu – drugi singel promujący solową płytę wokalisty zespołu IRA, Artura Gadowskiego. Utwór trwa 4 minuty i 3 sekundy, jest czwartym utworem co do długości, znajdującym się na krążku. Został zamieszczony na ósmej pozycji na krążku. Singel ukazał się w maju 1998 roku nakładem firmy fonograficznej Zic Zac/BMG.

  Spis treści

 • 1 Opinia autora o pierwszej wersji płyty
 • 2 Lista utworów
 • 3 Twórcy
 • 3.1 Skład koncertowy
 • 3.2 Produkcja
 • 4 Ciekawostki
 • 5 Wydania albumu
 • 5.1 Płyta kompaktowa
 • 6 Linki zewnętrzne


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Zic Zac Music Company – polska wytwórnia muzyczna założona w 1990 roku przez znanego z występów w zespole De Mono muzyka - Marka Kościkiewicza. W 1996 roku Kościkiewicz sprzedał oficynę koncernowi BMG obejmując jednocześnie stanowisko szefa polskiego oddziału pod nazwą BMG Ariola Poland. Natomiast marka Zic Zac została przekształcona w pododdział koncernu BMG.
  Szczęśliwego Nowego Jorku – trzeci i zarazem ostatni singel promujący solową płytę wokalisty zespołu IRA, Artura Gadowskiego. Utwór został zamieszczony na szóstym miejscu na krążku. Trwa 3 minuty i 32 sekundy i prócz utworu Ona i On (3:11) jest najkrótszym utworem znajdującym się na krążku. Singel ukazał się nakładem firmy Zic ZacBMG.
  Rock (ang. skała, kołysać się) – ogólna nazwa całego szeregu stylów muzycznych, wywodzących się z rock and rolla oraz rhythm and bluesa i bluesa. Sama nazwa "rock" jest właściwie skrótem od "rock and roll", choć można uznawać owe dwa pojęcia za odmienne od siebie gatunki muzyczne. Wszystkie style rockowe charakteryzują się brzmieniem opartym na różnego rodzaju gitarach (zwykle elektrycznych, elektrycznych basowych) i perkusji, z wyraźnie zarysowanym rytmem i śpiewem, wywodzącym się z bluesa, oraz sposobem wolnej improwizacji w trakcie grania utworów, wywodzącym się z jazzu. Ważną cechą muzyki rockowej, nieobecną w muzyce poważnej, jest zespołowość w procesie tworzenia; muzyka jest bowiem tworzona zespołowo i trudna do odtworzenia, gdy nie jest grana przez oryginalny zespół (zob. tribute band), często jest też zespołowo komponowana. Niekiedy w sposób dynamiczny, kiedy to zainicjowany motyw muzyczny w serii jamów przetwarzany jest w utwór, który w swej końcowej fazie rzadko przypomina swą wyjściową formę. W muzyce rockowej, podobnie jak w jazzie, kompozytor i wykonawca to najczęściej ta sama osoba lub grupa osób, a komponowanie i wykonywanie muzyki są często jednym procesem.
  Muzyka country, utożsamiana mylnie z filmową country and western music – odmiana muzyki rozrywkowej, powstała w USA w pierwszym dziesięcioleciu XX wieku z ballad kowbojskich i traperskich, śpiewanych przez wędrownych grajków, wyposażonych w bardzo skromne instrumentarium - banjo, gitara, skrzypce itp.
  Chór – zespół muzyczny składający się z wokalistów wykonujący utwór jedno- lub wielogłosowy, a cappella bądź z akompaniamentem. Najczęściej prowadzony przez dyrygenta lub chórmistrza.
  Wojciech Paweł Owczarek (ur. 8 lipca 1969 w Radomiu) – polski perkusista rockowego zespołu Ira. W zespole jest od samego początku. Endorser marki perkusyjnej DW Drums.
  Filip Sojka (ur. 7 czerwca 1969 w Szczecinie) − polski muzyk sesyjny, basista, kompozytor i aranżer, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Znany jest szczególnie ze swojej pracy jako sideman z wieloma polskimi i światowymi wykonawcami różnych gatunków muzycznych. Prowadzi warsztaty instrumentalne w ramach festiwalu Rockowe Ogródki w Płocku. W swoim dorobku artystycznym ma również albumy solowe utrzymane w konwencji fusion, na których często można usłyszeć jego bardziej złożone technicznie kompozycje oraz bardziej solistyczne podejście do gitary basowej (np. „Bad Lieutenant” z płyty Powrót do Gry).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.03 sek.