• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Artist Point

  Przeczytaj także...
  Thomas Moran (ur. 12 lutego 1837 w Bolton, zm. 25 sierpnia 1926) – amerykański malarz, akwaforcista, litograf, ilustrator i fotograf, przedstawiciel Hudson River School.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Park Narodowy Yellowstone (ang. Yellowstone National Park) – park narodowy położony w Stanach Zjednoczonych, na terenie stanów Wyoming, Montana i Idaho. Park narodowy Yellowstone jest najstarszym parkiem narodowym na świecie. Na terenie parku znajdują się słynne gejzery, gorące źródła, wulkany błotne, fumarole i wodospady.
  Wodospad Lower z punktu widokowego Artist Piont

  Artist Point - punkt widokowy na rzekę Yellowstone w Parku Narodowym Yellowstone w Stanach Zjednoczonych. Nazwę nadano ze względu na niezwykle malowniczy widok na jeden z najpopularniejszych wodospadów w parku. Nazwę - "punkt artysty" zawdzięcza Thomasowi Moranowi, który wykonał z tego miejsca w 1872 roku pierwsze szkice pejzażu rozciągającego na dolinę i wodospad późniejsze badania jednak dowodziły że nie był to dokładnie ten punkt). Szkice przyczyniły się wówczas do utworzenia parku narodowego chroniącego rzekę i obszary do niej przylegające.

  Grand Canyon rzeki Yellowstone - to największy kanion na rzece Yellowstone po wodospadach w Parku Narodowym Yellowstone. Kanion w obecnym kształcie powstał ok. 10 000 lat temu. Obecnie jego długość wynosi mniej więcej 38 km, szerokość w różnych miejscach waha się od 450 metrów do 1,2 kilometra, a głębokość wynosi od 244 do 366 metrów . Z obydwóch stron kanionu zlokalizowane są punkty widokowe, dostępne także dla niepełnosprawnych.Yellowstone – rzeka, prawy dopływ Missouri. Długość 1080 km, znajduje się w zachodniej części USA. Nazwa pochodzi od nazwy nadanej jej przez Indian, z powodu żółtych skał leżących na jej brzegach.

  Po gruntownej modernizacji drogi i samego punktu w 2008 roku jest to obecnie bardzo chętnie odwiedzane miejsce przez turystów, nie tylko ze względu na widok na wodospad Lower Yellowstone Fall, ale także ze względu na możliwość podziwiania długiego odcinka różnobarwnego Wielkiego Kanionu rzeki Yellowstone.

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Yellowstone Artist Point oczami turystów RV
 • Artist Point na stronie Yellowstone Online Tours
 • Przypisy[ | edytuj kod]
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.009 sek.