• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Art Ingels

  Przeczytaj także...
  Indianapolis – miasto w Stanach Zjednoczonych, stolica i największe miasto stanu Indiana, leżące w hrabstwie Marion.Gokart (kart) – mały pojazd silnikowy, czterokołowy, służący głównie do wyścigów na torze kartingowym. Pozbawiony jest mechanizmu różnicowego, co sprawia, że koła napędowe również na zakręcie kręcą się z tą samą prędkością obrotową. Napęd przenoszony jest za pomocą przekładni łańcuchowej na oś sztywną podpartą na dwóch lub trzech łożyskach kulkowych. Do kierowania kołami przednimi stosuje się drążki kierownicze i kolumnę z krzywką. W nowszych konstrukcjach stosowane są elementy nadwozia w postaci osłony-spojlera przedniego, będącego jednocześnie zderzakiem, osłony kolumny kierowniczej oraz osłon bocznych.
  Kurtis Kraft – amerykańska firma projektująca i konstruująca samochody wyścigowe założona przez Franka Kurtisa pod koniec lat 30. XX wieku.

  Art Ingels – mechanik, twórca pierwszego Gokarta (karta) wyścigowego.

  Mechanik oddziału Kurtis Kraft w Glandale – firmy , która zajmowała się budowaniem samochodów wyścigowych w Indianapolis. Pierwszy kart Ingelsa powstał w 1956 roku. Nieskomplikowany, wysoki, z prymitywnym ręcznie uruchamianym hamulcem, był napędzany silnikiem West Bend używanym do kosiarki, o mocy 1,84 kW.
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.004 sek.