• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Arnhem Highway

  Przeczytaj także...
  Stuart Highway - nazwa drogi transkontynentalnej łączącej Darwin, Alice Springs, Port Augusta i Adelaide, przebiegającej z północy na południe Australii.Australia (Związek Australijski, Commonwealth of Australia) – państwo położone na półkuli południowej, obejmujące najmniejszy kontynent świata, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Jedyny kraj, który obejmuje cały kontynent. Siłą rzeczy nie posiada granic lądowych z żadnym państwem.
  Humpty Doo - miejscowość na obszarze Terytorium Północnego w Australii, w odległości 40 km na południe od Darwin. Humpty Doo położona jest przy skrzyżowaniu dróg Stuart Highway i Arnhem Highway.

  Arnhem Highway - droga stanowa nr 36, w Australii, w Terytorium Północnym. Droga łączy miejscowość Humpty Doo, przy skrzyżowaniu z drogą krajową Stuart Highway i Jabiru w parku narodowym Kakadu.

  Park Narodowy Kakadu – park narodowy położony w północnej części Terytorium Północnego w Australii. Utworzony w 1981, następnie dwukrotnie rozszerzony, w 1987 i 1992. Zajmuje powierzchnię 19 804 kilometrów kwadratowych (rozciąga się mniej więcej na powierzchni prostokąta o bokach 100 i 200 kilometrów). W 1981 park został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.Jabiru - miejscowość na obszarze Terytorium Północnego w Australii, w odległości 256 km od Darwin. Położona jest w centrum parku narodowego Kakadu.

  Przypisy
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama