• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Argumenty i Fakty

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Japonia (jap. 日本, trb. Nihon lub Nippon) – państwo wyspiarskie usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag rozciąga się niemal południkowo (Japończycy utrzymują, że ich kraj ma kształt „trzydniowego Księżyca”) pomiędzy 45°33′ a 20°25′ stopniem szerokości północnej, od Morza Ochockiego na północy do Morza Wschodniochińskiego i Tajwanu na południu. Stolica Tokio jest usytuowana prawie dokładnie na tej samej szerokości geograficznej co Ateny, Pekin, Teheran i Waszyngton.
  Tabloid (z ang. tabloid), bulwarówka – typ gazety, przeważnie dziennika. Także specjalny format edycyjny (37-40 cm x 27-30 cm).

  Argumienty i fakty (ros. Аргументы и факты, w skrócie АиФ) – rosyjski tygodnik, ukazujący się od stycznia 1978 roku; na początku zakres jego tematyki ograniczał się do analiz wydarzeń, statystyk i cyfr, które rzadko pojawiały się w oficjalnej prasie, dziś uważany jest za tabloid.

  Księga rekordów Guinnessa (ang. Guinness Book of Records) – informator wydawany corocznie przez firmę Guinness, zawierający udokumentowane rekordy świata, zarówno naturalne, jak i osiągnięte przez ludzi.Tajlandia, Królestwo Tajlandii – państwo w południowo-wschodniej Azji, graniczące z Laosem i Kambodżą na wschodzie, z Malezją na południu oraz z Mjanmą. Tajlandia była niegdyś nazywana Syjamem, gdyż była to jej oficjalna nazwa do 11 maja 1949. Międzynarodowe określenie "Thai" (ไทย) znaczy po tajsku wolny.

  W latach 1978–1979, Argumienty i fakty ukazywały się co miesiąc, 1980 – marzec 1982 – co dwa tygodnie, a od marca 1982 ukazują się co tydzień w środę.

  W maju 1990 AiF trafiły do Księgi rekordów Guinessa za największy nakład w historii – 33,3 mln egzemplarzy. Według TNS Gallup Media liczba czytelników jednego numeru w Rosji to 7 146 tys. Do dziś jest największą pod względem nakładu gazetą w Rosji (ok. 3 mln egzemplarzy). Od 1997 gazeta ma swoje wydanie internetowe. Czytelnicy tygodnika to mieszkańcy 60 państw m.in. USA, Japonii i Tajlandii. Zagraniczny nakład gazety to 609 970 egzemplarzy.

  Siedziba pisma znajduje się w Moskwie. Redaktorem naczelnym jest Nikołaj Ziat´kow.

  Przypisy

  Linki zewnętrzne[]

 • Oficjalna strona tygodnika
 • Archiwum starej strony • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.025 sek.