• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Argentino de Quilmes Buenos Aires

  Przeczytaj także...
  Argentyna (Argentina, Republika Argentyńska – República Argentina) – państwo w Ameryce Południowej, nad południowym Atlantykiem. Graniczy z Chile na zachodzie, Boliwią i Paragwajem na północy, Brazylią i Urugwajem na północnym wschodzie. Argentyna rości pretensje do archipelagu Falklandów oraz części Antarktydy. Nazwa pochodzi od łacińskiego argentum (srebro), którym Indianie obdarowali hiszpańskich rozbitków Juana Díaza de Solís. Pod względem wielkości Argentyna jest ósmym krajem na świecie i drugim w Ameryce Południowej (biorąc pod uwagę liczbę ludności i powierzchnię), jednakże biorąc pod uwagę także terytoria sporne do których Argentyna rości pretensje: Falklandy/Malwiny, Georgię Południową, Sandwich Południowy, Islas Auroras wraz z Orkadami Południowymi, Szetlandami Południowymi oraz z częścią Antarktydy administrowanej przez Argentynę na mocy Traktatu Antarktycznego powierzchnia łączna kraju wynosi 3 761 274 km², co czyni kraj ten ósmym na świecie pod względem powierzchni. Terytorium kraju podzielone jest na 23 prowincje i jedno miasto autonomiczne – stolica kraju Buenos Aires. Argentyna jest członkiem – założycielem Unii Narodów Południowoamerykańskich oraz Mercosur, a także członkiem Organizacji Państw Iberoamerykańskich, Banku Światowego, Światowej Organizacji Handlu, grupy krajów G15 oraz G20. Kraj uznawany jest za mocarstwo lokalne z bardzo wysokim wskaźnikiem rozwoju społecznego. W Ameryce Łacińskiej kraj ten ma piąty nominalny PKB na mieszkańca i najwyższy PKB mierzony parytetem siły nabywczej. Według analityków kraj ten zaklasyfikowany jest do rynków wschodzących, ze względu na wielkość, wysoki wzrost gospodarczy, poziom bezpośrednich inwestycji zagranicznych czy eksport w całości wytworzonych usług i towarów.Primera D Metropolitana jest jedną z dwóch lig składających się na piątą ligę argentyńską. Liga składa się z 18 klubów z Buenos Aires i okolic. Równolegle do niej rozgrywana jest złożona z prowincjonalnych klubów liga Torneo Argentino C.
  Buenos Aires (hiszp. Pomyślne Wiatry) – stolica Argentyny, największe miasto tego kraju i jedno z największych w Ameryce Południowej.

  Club Atlético Argentino de Quilmes jest argentyńskim klubem piłkarskim z siedzibą w mieście Quilmes wchodzącym w skład zespołu miejskiego Buenos Aires.

  Osiągnięcia[ | edytuj kod]

 • Mistrz drugiej ligi argentyńskiej Primera B: 1938
 • Amatorski mistrz Argentyny (liga Primera Amateur): 1945
 • Mistrz trzeciej ligi argentyńskiej Primera División C: 1988/1989
 • Historia[ | edytuj kod]

  Klub założony został 1 grudnia 1899 roku. W okresie amatorskim futbolu argentyńskiego regularnie grał w pierwszej lidze. W roku 1908 i 1913 Argentino de Quilmes był trzecim klubem Argentyny. W roku 1939 klub spadł z pierwszej ligi i jak dotąd był to ostatni sezon w najwyższej lidze argentyńskiej.

  Następne 43 lata klub grał na przemian w drugiej i trzeciej lidze. W sezonie 2005/06 klub spadł do piątej ligi argentyńskiej Primera D Metropolitana i znalazł się na najniższym szczeblu w swej historii.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.797 sek.