Arena das Dunas

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Arena das Dunas – stadion piłkarski w Natal, Rio Grande do Norte, w Brazylii, na którym swoje mecze rozgrywają kluby Alecrim Natal i América Natal. Obiekt jest jedną z aren piłkarskich Mistrzostw Świata 2014. Stadion powstał w miejscu byłego Estádio Machadão.

Estádio Machadão (oficjalna nazwa Estádio Dr. João Cláudio Vasconcelos Machado) – wielofunkcyjny stadion w Natal, Rio Grande do Norte, Brazylia, na którym swoje mecze rozgrywa klub América Futebol Clube de Natal i Alecrim Futebol Clube.Natal - stolica stanu Rio Grande do Norte w północno-wschodniej Brazylii nad rzeką Potenji. Liczba mieszkańców w 2009 roku wynosiła 806 203; zespół miejski: 1 263 547 osób. Natal został założony przez portugalskich i holenderskich osadników 25 grudnia 1599 roku. Instytut IPEA uznaje to miasto za najbezpieczniejsze w całej Brazylii.

Mecze Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2014[ | edytuj kod]

Stadion był areną Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2014. Na stadionie odbyły się 4 mecze fazy grupowej.

Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

Strona stadionu

Przypisy[ | edytuj kod]

Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.Piłka nożna (ang. football, amer. soccer) – gra zespołowa. Fani piłki nożnej twierdzą, że jest najpopularniejszą dyscypliną sportową na świecie.
Reklama