• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Arena das Dunas

  Przeczytaj także...
  Rio Grande do Norte (wym. [ʁiu ˈɡɾɐ̃dɨ du ˈnɔʁtɨ]) – jeden z 26 stanów Brazylii, położony w Regionie Północno-Wschodnim, na najdalej wysuniętym na wschód krańcu Ameryki Południowej. Od zachodu graniczy ze stanem Ceará, na północy i wschodzie leży Ocean Atlantycki, a od południa stan Paraíba. América Futebol Clube de Natal (znany na ogół jako América lub América de Natal) - brazylijski klub piłkarski z siedzibą w mieście Natal leżącym w stanie Rio Grande do Norte.
  XX Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej – rozgrywane były od 12 czerwca do 13 lipca 2014 roku w Brazylii. Mistrzem Świata zostały Niemcy, które pokonały po dogrywce Argentynę. Gospodarze zajęli 4. lokatę, przegrywając w meczu o 3. miejsce z Holandią.

  Arena das Dunas – stadion piłkarski w Natal, Rio Grande do Norte, w Brazylii, na którym swoje mecze rozgrywają kluby Alecrim Natal i América Natal. Obiekt jest jedną z aren piłkarskich Mistrzostw Świata 2014. Stadion powstał w miejscu byłego Estádio Machadão.

  Estádio Machadão (oficjalna nazwa Estádio Dr. João Cláudio Vasconcelos Machado) – wielofunkcyjny stadion w Natal, Rio Grande do Norte, Brazylia, na którym swoje mecze rozgrywa klub América Futebol Clube de Natal i Alecrim Futebol Clube.Natal - stolica stanu Rio Grande do Norte w północno-wschodniej Brazylii nad rzeką Potenji. Liczba mieszkańców w 2009 roku wynosiła 806 203; zespół miejski: 1 263 547 osób. Natal został założony przez portugalskich i holenderskich osadników 25 grudnia 1599 roku. Instytut IPEA uznaje to miasto za najbezpieczniejsze w całej Brazylii.

  Mecze Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2014[ | edytuj kod]

  Stadion był areną Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2014. Na stadionie odbyły się 4 mecze fazy grupowej.

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

  Strona stadionu

  Przypisy[ | edytuj kod]
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Piłka nożna (ang. football, amer. soccer) – gra zespołowa. Fani piłki nożnej twierdzą, że jest najpopularniejszą dyscypliną sportową na świecie.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.013 sek.