• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Arena Sanok  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Wykaz chronologiczny spotkań reprezentacji Polski w hokeju na lodzie mężczyzn z reprezentacjami innych państw (stan na 11 listopada 2012).Mistrzostwa Polski w Podnoszeniu Ciężarów Mężczyzn 2006 – 76. edycja mistrzostw, która odbyła się w Sanoku (hala Arena Sanok) w dniach 30-31 sierpnia 2006 roku.

  Arena Sanokhala widowiskowo-sportowa z lodowiskiem w Sanoku (dzielnica Błonie). Obiektem zarządza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sanoku.

  Projekt i budowa[ | edytuj kod]

  Od 1968 istniało w Sanoku lodowisko Torsan. Na początku XXI pojawiły się w oficjalnym obiegu głosy przemawiające za potrzebą budowy nowej hali z lodowiskiem w Sanoku.

  Mistrzostwa świata U-18 w hokeju na lodzie jest to coroczny turniej hokeja na lodzie organizowany przez IIHF, który ma na celu wyłonienie najlepszej drużyny świata w kategorii do lat osiemnastu. Zazwyczaj rozgrywana w kwietniu. Jest rozgrywany podobnym systemem co Mistrzostwa świata juniorów w hokeju na lodzie. Inną nazwą tych rozgrywek jest Mistrzostwa świata do lat 18 w hokeju na lodzie.Omega – węgierska grupa rockowa grająca hard rocka i rocka progresywnego. Za datę założenia zespołu przyjmuje się 23 września 1962, kiedy to w "University Club" Wyższej Szkoły Technicznej w Budapeszcie grupa dała pierwszy koncert. Pomysł powstania zespołu istniał jednak już w 1959 roku i jak mówi legenda, o przydziale instrumentów zadecydowało głosowanie.

  Projektantem Areny Sanok był architekt Wojciech Gęsiak z Radomia. Jego projekt został wybrany w konkursie rozstrzygniętym 1 grudnia 2003.

  Koszty budowy (22,6 mln zł) pokryło ówczesne Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu (6,9 mln zł) przy wsparciu Andrzeja Kraśnickiego z PKOl oraz Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego (1,0 mln zł).

  Budowa obiektu trwała od września 2004 do stycznia 2006 roku. Nazwę Arena Sanok wybrano w lutym 2006 roku w wyniku nadesłanych propozycji. Otwarcie hali miało miejsce 11 kwietnia 2006 roku meczem hokejowym PolskaWęgry. Otwarcia hali w formie symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Wojciech Blecharczyk (burmistrz Sanoka), Grzegorz Schreiber (podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu), Stanisław Zając (poseł na Sejm RP) i Andrzej Kraśnicki (członek zarządu PKOl).

  Podnoszenie ciężarów − dyscyplina ciężkiej atletyki, polegająca na podnoszeniu przez zawodnika sztangi o określonej masie.11 kwietnia jest 101. (w latach przestępnych 102.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 264 dni.

  Hala jest zarządzana przez MOSiR-Sanok.

  Arena Sanok zdobyła „Nagrodę Pierwszego Stopnia” oraz tytuł „Budowa Roku Podkarpacia 2006”.

  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Polska Hokej Liga – zawodowe rozgrywki ligowe hokeja na lodzie w Polsce. Do 2013 najwyższa klasa rozgrywkowa w Polsce funkcjonowała jako Polska Liga Hokejowa (PLH), zaś wcześniej jako I liga i Ekstraliga.
  Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego (PZLPiT „Mazowsze”) – jeden z największych polskich zespołów artystycznych odwołujących się do tradycji polskiej muzyki i tańca ludowego.
  Kyokushin (jap. 極真, kyokushin) – pełnokontaktowy styl japońskiej sztuki walki, karate, stworzony przez Masutatsu Ōyamę. Jest to także sport walki.
  Grzegorz Zenon Schreiber (ur. 14 lutego 1961 w Bydgoszczy) – polski polityk, były wiceminister sportu, poseł na Sejm I, III i VII kadencji.
  Dariusz Snarski (ur. 20 grudnia 1968 w Bielsku Podlaskim) – polski bokser, olimpijczyk. Założyciel grupy promotorskiej Wschodzący Białystok Boxing Team.
  Reprezentacja Polski w piłce siatkowej kobiet (zwyczajowo zwana również: reprezentacją narodową, kadrą narodową, drużyną narodową) – najważniejszy żeński zespół siatkarski w kraju, powoływany przez selekcjonera, w którym występować mogą wszystkie zawodniczki posiadające obywatelstwo polskie, niezależnie od wieku, narodowości czy wyznania. Za jej funkcjonowanie odpowiedzialny jest Polski Związek Piłki Siatkowej (PZPS).
  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sanoku (MOSiR) – jednostka budżetowa zajmująca się krzewieniem kultury fizycznej, sportu i rekreacji w Sanoku.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.073 sek.