• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Are You a Rebel?


  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH  Przeczytaj także...
  Acid Drinkers — polska grupa wykonująca szeroko pojętą muzykę heavymetalową. Powstała w 1986 roku w Poznaniu. Zespół tworzą basista i wokalista Tomasz „Titus” Pukacki, gitarzyści Darek „Popcorn” Popowicz i Wojciech „Jankiel” Moryto (od 2009) oraz perkusista Maciej „Ślimak” Starosta.The Exploited – szkocki zespół hardcore punkowy. Powstał na przełomie lat 1979 / 1980 w Edynburgu. Wywodzi się z Drugiej Fali Brytyjskiego Punk Rocka.
  Death – amerykańska grupa muzyczna, jeden z prekursorów gatunku death metal. Zespół powstał w 1983 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Chucka Schuldinera, pod nazwą Mantas, dopiero w grudniu 1984 r. zmieniono nazwę na Death. Zespół został rozwiązany w 2001 roku wraz ze śmiercią Schuldinera w grudniu tego samego roku. Według danych z 2003 roku wydawnictwa zespołu w samych Stanach Zjednoczonych sprzedały się w nakładzie 368 184 egzemplarzy.
  .mw-parser-output table.album-studyjny td.naglowek{background:lightsteelblue!important}.mw-parser-output table.album-bootleg td.naglowek{background:lightblue!important}.mw-parser-output table.album-ep td.naglowek{background:lightsalmon!important}.mw-parser-output table.album-koncert td.naglowek,.mw-parser-output table.album-koncertowy td.naglowek,.mw-parser-output table.album-live td.naglowek{background:burlywood!important}.mw-parser-output table.album-soundtrack td.naglowek{background:gainsboro!important}.mw-parser-output table.album-demo td.naglowek,.mw-parser-output table.album-nielegal td.naglowek,.mw-parser-output table.album-mixtape td.naglowek{background:peachpuff!important}.mw-parser-output table.album-tribute td.naglowek,.mw-parser-output table.album-cover td.naglowek{background:thistle!important}.mw-parser-output table.album-kompilacja td.naglowek,.mw-parser-output table.album-split td.naglowek,.mw-parser-output table.album-remix td.naglowek{background:darkseagreen!important}.mw-parser-output table.album-wideo td.naglowek{background:lightskyblue!important}.mw-parser-output table.album-box td.naglowek{background:lightgray!important}

  Are You a Rebel? – pierwszy studyjny album polskiej grupy Acid Drinkers. Został nagrany w ciągu 13 dni w poznańskim studio „Giełda”. Realizatorem nagrań był Piotr Madziar. Muzyka na płycie cechuje się wielką energią i spontanicznością, pełna jest niespodziewanych zmian tempa i niecodziennych solówek.

  Forbidden - amerykańska grupa muzyczna wykonująca thrash metal składająca się z wielu znanych muzyków m.in. Death, Nevermore, Slayer, Testament, Machine Head. Powstała w Hayaward w Kalifornii w 1987 roku jako Fobidden Evil, jednak w tym samym roku zmieniła nazwę na obecną. Po wydaniu w 1997 r. albumu Green zespół przestał istnieć. W 2007 reaktywował się aby zagrać kilka koncertów w Europie i Bay Area. 22 października 2010 roku, nakładem wytwórni Nuclear Blast, ukazała się płyta Omega Wave.Poznań (niem. Posen, łac. Posnania, jidysz פּױזן Pojzn) – miasto na prawach powiatu w zachodniej Polsce, położone na Pojezierzu Wielkopolskim, nad Wartą, u ujścia Cybiny. Historyczna stolica Wielkopolski, od 1999 r. siedziba władz województwa wielkopolskiego i powiatu poznańskiego. Miasto jest istotnym węzłem drogowym i kolejowym, funkcjonuje tu również międzynarodowy port lotniczy.

  Pierwszy utwór na płycie – „Del Rocca”, jest jednym z najstarszych z repertuaru Acid Drinkers. Tekst Titusa opowiada o kumplu z wojska. Najbardziej znane piosenki z tego albumu, grane po dziś dzień na koncertach, to „Barmy Army” i „I Fuck the Violence”. Płyta zawiera również typową dla zespołu dawkę humoru, którą prezentuje utwór „Woman With the Dirty Feet” – „o panience, która wparowała na imprezę z brudnymi nogami” – jak wyjaśnia Titus.

  Płyta kompaktowa (ang. Compact Disc, CD-ROM – Compact Disc – Read Only Memory) — poliwęglanowy krążek z zakodowaną cyfrowo informacją do bezkontaktowego odczytu światłem lasera optycznego. Zaprojektowany w celu nagrywania i przechowywania dźwięku, przy użyciu kodowania PCM, który dzisiaj jest tylko jednym ze standardów cyfrowego zapisu dźwięku. Taką płytę nazywa się CD-Audio. Dzięki dużej jak na swoje czasy pojemności, niezawodności i niskiej cenie, dysk kompaktowy stał się popularnym medium do zapisywania danych.Machina – czasopismo muzyczne, miesięcznik, wydawane w latach 1995-2002 oraz ponownie od 2006. Od maja 2011 roku czasopismo przekształcono w tygodnik wydawany w wersji elektronicznej, któremu towarzyszył serwis internetowy. Od początku roku 2012 markę "Machina" zredukowano do samego serwisu internetowego.

  Are You a Rebel? wydano 9 września 1990 roku nakładem angielskiej wytwórni Under One Flag. W Polsce płyta ukazała się dopiero w kwietniu 1991 roku nakładem Polskich Nagrań. Po wydaniu angielskim zespół miał pojechać w trasę koncertową po Europie z Dark Angel i Forbidden, tournée zostało jednak odwołane.

  rockmetal.pl – polski portal internetowy poświęcony muzyce rockowej i metalowej. Serwis utworzony został pod koniec 1996 na bazie prywatnej strony Ryszarda Raszplewicza. W lipcu 1998 roku strona została przeniesiona na adres rockmetal.art.pl a we wrześniu 1999 roku – na adres rockmetal.pl. Archiwum Polskiego Rocka – wortal muzyczny dla kolekcjonerów płyt istniejący od 9 lipca 2000 roku publikujący informacje o polskich płytach rockowych. Dodatkowo 17 października 2005 roku autor strony wydał książkę o tym samym tytule, zawierającą opis ponad 2300 płyt 230 zespołów.

  Piosenka „I Mean Acid” znalazła się na składance Speed Kills 5, obok utworów takich wykonawców jak: Exploited, Venom i Death.

  Pierwsza seria płyt i kaset wydawnictwa Polskie Nagrania została wydana z błędem. Na okładce widniał napis „Are You Rebel?”. Dość szybko poprawiono błąd i wypuszczono poprawną partię. Are You a Rebel? była pierwszą płytą polskiego zespołu metalowego wydana na płycie kompaktowej.

  Polskie Nagrania „Muza” – polska wytwórnia płytowa założona 1956 w Warszawie, w 2015 przejęta przez Warner Music Poland.

  Wydawnictwo zajęło 7. miejsce w plebiscycie „najlepsza płyta w historii polskiego metalu” przeprowadzonym przez czasopismo Machina.

  Lista utworów[ | edytuj kod]

  Opracowano na podstawie materiału źródłowego. Wszystkie teksty i kompozycje autorstwa zespołu Acid Drinkers, poza wyszczególnionymi wyjątkami.

  Twórcy[ | edytuj kod]

  Opracowano na podstawie materiału źródłowego.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. recenzja: Acid Drinkers „Are You a Rebel?” (pol.). Rockmetal.pl, 2003-07-08. [dostęp 2013-10-16].
  2. Wybraliście najlepszą płytę w historii polskiego metalu (pol.). www.machina.pl. [dostęp 2012-03-28].
  3. Are You a Rebel? (pol.). Acid Drinkers. [dostęp 2013-10-16].
  4. Acid Drinkers – Are You a Rebel? (ang.). Discogs. [dostęp 2013-10-16].
  5. Acid Drinkers - Are You a Rebel? 2008. Archiwum Polskiego Rocka. [dostęp 2013-10-16].
  6. Acid Drinkers – Are You a Rebel? 2008 (ang.). Discogs. [dostęp 2013-10-16].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Okładka
 • Oficjalna strona internetowa Acid Drinkers (pol.)
 • Reklama

  Czas generowania strony: 0.83 sek.