• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Arch Enemy  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Sharlee D’Angelo właściwie Charles Petter Andreason (ur. 27 kwietnia 1973) - szwedzki basista. Muzyk występuje w zespołach Mercyful Fate, Arch Enemy, Witchery i Spiritual Beggars. Wcześniej współpracował z zespołami King Diamond, Dismember, Illwil, Sinergy i The Night Flight Orchestra. Gra na gitarze basowej firmy Ibanez sygnowanej jego nazwiskiem.Revolution Begins to trzeci minialbum szwedzkiego zespołu melodic death metalowego Arch Enemy. Został wydany 31 sierpnia 2007 roku przez wytwórnię Century Media Records. Teledysk do utworu "Revolution Begins" zawiera urywki z koncertu w Londynie oraz sceny zza kulis zarejestrowane 17 sierpnia 2007. Utwory "Revolution Begins" i "Blood on Your Hands" pochodzą z albumu Rise of the Tyrant. "Walk in the Shadows" jest coverem Queensrÿche.

  Arch Enemy – szwedzki zespół muzyczny wykonujący melodic death metal, założony w 1996 roku przez Michaela i Christophera Amottów i Johana "Liiva" Axelssona.

  Po wydanym w 2001 roku albumie Wages of Sin nastąpił stopniowy wzrost popularności zespołu. Kolejne wydawnictwa grupy cieszyły się uznaniem fanów jak i krytyków muzycznych. Wydany w 2007 roku album Rise of the Tyrant zadebiutował na 84 miejscu listy sprzedaży Billboard 200 w Stanach Zjednoczonych.

  Od 2014 roku zespół tworzą piosenkarka Alissa White-Gluz, gitarzyści Michael Amott i Jeff Loomis, basista Sharlee D’Angelo oraz perkusista Daniel Erlandsson.

  Machine Head – amerykańska grupa muzyczna założona 12 października 1991 roku w Oakland w Kalifornii. Wykonywana przez zespół muzyka określana jest jako groove metal, thrash metal, heavy metal, nu metal oraz metal alternatywny.Billboard 200 – zestawienie, przedstawiające 200 najlepiej sprzedających się albumów studyjnych i EP w Stanach Zjednoczonych. Lista publikowana jest każdego tygodnia w magazynie muzycznym Billboard i zazwycznaj stanowi wyznacznik popularności poszczególnych wykonawców w oparciu o pozycje, na których się aktualnie znajdują.

  Spis treści

 • 1 Historia
 • 2 Muzycy
 • 3 Dyskografia
 • 4 Wideografia
 • 5 Teledyski
 • 6 Nagrody i wyróżnienia
 • 7 Przypisy
 • 8 Linki zewnętrzne


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Wages of Sin to czwarty studyjny album szwedzkiego zespołu muzycznego Arch Enemy. Jest to pierwszy album, na którym zaśpiewała Angela Gossow.
  Christopher Amott (ur. 23 listopada 1977 w Halmstad) - szwedzki muzyk, kompozytor, wokalista i instrumentalista. Christopher Amott znany jest przede wszystkim z występów w grupie muzycznej Arch Enemy której był członkiem w latach 1996-2005 i 2007-2012. W zespole grał ze starszym bratem Michaelem Amottem. Od 1997 roku gra w zespole Armageddon. Prowadzi także solową działalność artystyczną.
  Melodic death metal – podgatunek death metalu. Odznacza się większą ilością melodyjnych riffów i gitarowych solówek, rzadko na gitarach akustycznych, pojawia się również "czysty wokal" (tradycyjny śpiew) zamiast growlu. Death i Morbid Angel, często uważani za "ojców chrzestnych" death metalu, mają pierwszorzędny wpływ na gatunek oraz jego prekursorów At the Gates i Carcass (na albumie Heartwork). Często również uznaje się za taki album North From Here wydany w 1993 przez Sentenced.
  Język szwedzki (szw. svenska språket, svenska) – język północnogermański wschodni (wschodnioskandynawski), używany głównie w Szwecji i częściach Finlandii, przez ok. 9 mln ludzi. W Finlandii język szwedzki jest, obok fińskiego, językiem urzędowym, z uwagi na 5% szwedzkojęzycznych obywateli Finlandii zamieszkałych głównie na wybrzeżach tego kraju. Szwedzki jest dość dobrze zrozumiały dla Norwegów i w mniejszym stopniu także dla Duńczyków. Język standardowy w Szwecji, tzw. rikssvenska (szwedzki państwowy) oparty jest na dialektach regionu sztokholmskiego.
  Język japoński (jap. 日本語 nihongo lub nippongo) – język używany przez ok. 130 mln mieszkańców Japonii oraz japońskich emigrantów na wszystkich kontynentach.
  Khaos Legions - ósmy studyjny album szwedzkiego zespołu melodic death metalowego Arch Enemy. Wydawnictwo ukazało się 27 maja 2011 roku nakładem wytwórni muzycznej Century Media Records. Nagrania zostały zarejestrowane w Sweet Spot Studio i Studio Landgren 5.3, pomiędzy grudniem 2010, a marcem 2011 roku. Był to ostatni materiał formacji zarejestrowany z udziałem gitarzysty Christophera Amotta i wokalistki Angeli Gossow.
  Anthems of Rebellion, to piąty studyjny album szwedzkiego zespołu muzycznego Arch Enemy. Jest to drugi album, w którym Angela Gossow wystąpiła w roli wokalistki.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.043 sek.