April Kepner

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

April Kepner – fikcyjna bohaterka serialu Chirurdzy, stacji ABC, odgrywana przez Sarah Drew, a stworzona przez Shondę Rhimes.

American Broadcasting Company (krócej ABC lub ABC Network) − jedna z trzech głównych amerykańskich sieci telewizyjnych w USA, powstała w 1932 jako radio NBC Blue Network. Obecnie należy ona do The Walt Disney Company.Jackson Avery – fikcyjny bohater serialu Chirurdzy, stacji ABC, odgrywany przez Jesse Williamsa, a stworzony przez Shondę Rhimes.

Opis postaci[ | edytuj kod]

Dr Kepner zostaje rezydentką szpitala Seattle Grace Hospital, po fuzji z Mercy West i dołącza do obsady serialu w szóstym sezonie. Urodziła się ona 23 kwietnia i dorastała w Columbus, w Ohio. Jej matka, Karen, jest nauczycielką, a ojciec, Joe, jest plantatorem kukurydzy. April ona trzy siostry: Libby, Camie i Alice.

Chirurdzy (ang. Grey’s Anatomy) – amerykański serial telewizyjny o tematyce medycznej, emitowany od 27 marca 2005 roku na antenie ABC, wymyślony przez Shondę Rhimes. Alexander Michael Karev – fikcyjna postać serialu ABC Chirurdzy. Bohater grany przez Justina Chambersa, a stworzony przez Shondę Rhimes.

Wkrótce po przyjęciu do SGH popełnia ona błąd, który prowadzi do śmierci pacjentki, za co zostaje zwolniona przez szefa – Richarda Webbera. Jednak kiedy następuje zmiana na stanowisku szefa – nowym zostaje Derek Shepherd, to Kepner zostaje ponownie przyjęta do pracy. Zostaje ona asystentką szefa, ponieważ boi się operować. Z czasem odzyskuje jednak pewność siebie. Wychodzi również na jaw, że April podoba się Derek. W finale szóstego sezonu, zauważa ona ciało swojej zastrzelonej przyjaciółki – Reed Adamson. Później, kiedy sama staje oko w oko z Garym Clarkiem, opowiada mu swoje życie (jest to technika, której nauczyła się oglądając show Oprah Winfrey). Podczas gdy Cristina Yang i Jackson Avery operują Shepherda, April siedzi z Meredith Grey w pomieszczeniu przed salą operacyjną. Kiedy Owen Hunt zostaje postrzelony obie udzielają mu pomocy.

Cristina Yang – fikcyjna postać, jedna z głównych bohaterów serialu Chirurdzy stacji ABC. Odgrywana jest przez Sandrę Oh, a została stworzona przez Shondę Rhimes. Pracuje w Seattle Grace Hospital w pierwszym, drugim i trzecim sezonie jako stażystka, od sezonu czwartego jako rezydentka. Jest ambitna i bardzo chłodna.Richard Webber – fikcyjna postać serialu Chirurdzy, stacji ABC. Jego rolę odtwarza James Pickens Jr., natomiast został wykreowany przez Shondę Rhimes. Jest szefem chirurgii Seattle Grace Mercy West Hospital w sezonach 1-5 i 7.

W siódmym sezonie April i Jackson przeprowadzają się do Meredith, gdzie mieszkają też Alex i Lexie. Zaprzyjaźnia się ona nawet z Meredith, której wcześniej nie lubiła. Okazuje się, że jest dziewicą, gdyż chce aby jej pierwszy raz był wyjątkowy. W czasie szkolenia przeciwurazowego z Huntem, w zasadzie jako jedyna rezydentka zalicza je bezbłędnie, czym Owen jest wyraźnie zaskoczony. Jest najlepszą przyjaciółką Avery’ego i kiedy zostaje brzydko potraktowana przez Kareva, Jackson staje w jej obronie. Wkrótce potem zaczyna się nią interesować Robert Stark – nowy specjalista chirurgii dziecięcej, a April umawia się z nim na randkę. Jednak potem odwołuje ją i przychodzi zdesperowana do domu. Wkrótce potem, gdy zostają przywiezione dzieci z Afryki, April troskliwie się nimi zajmuje co imponuje Starkowi. Skutkuje to tym, że specjalista poleca Huntowi kandydaturę Kepner, na stanowisko szefa rezydentów. W finale siódmego sezonu, zostaje, przez Hunta, mianowana nowym szefem rezydentów.

Shonda Rhimes (ur. 13 stycznia 1970 w Chicago) - amerykańska scenarzystka, producentka filmowa oraz reżyserka. Jest pomysłodawczynią i twórcą seriali telewizyjnych Chirurdzy, Prywatna praktyka oraz Skandal (serial telewizyjny).Oprah Gail Winfrey (ur. 29 stycznia 1954 w Kosciusko, w stanie Missisipi w USA) – amerykańska prezenterka telewizyjna i aktorka, miliarderka.

W ósmym sezonie rezydenci przygotowują się do egzaminów. W noc przed testem, April, w napływie euforii po bójce w barze, przeżywa swój pierwszy raz z Jacksonem Averym. Następnego dnia jest roztrzęsiona – uważa że zdradziła Jezusa – i nie radzi sobie podczas rozmowy. Okazuje się, że nie zdała egzaminu. Wkrótce potem szef Hunt, informuje ją, że nie ma środków, by ją dalej zatrudniać.

Jezus Chrystus (ur. ok. 8–4 p.n.e., zm. 30 lub 33 w Jerozolimie) – centralna postać religii chrześcijańskiej, założyciel Kościoła. W chrześcijaństwie uznawany za Boga i człowieka, współistotnego Bogu Ojcu.Meredith Grey – fikcyjna postać, główna bohaterka serialu Chirurdzy stacji ABC. Odgrywana jest przez Ellen Pompeo, a została stworzona przez Shondę Rhimes.

W dziewiątym sezonie Owen Hunt przyjeżdża do niej na farmę i przywraca ją do pracy. Kepner wraca i przez pewien czas nadal utrzymuje intymne relacje z Jacksonem. Ponieważ April ma obawy, że jest w ciąży jej chłopak proponuje jej wyjście za mąż. Gdy okazuje się, że April nie jest w ciąży, odmawia Avery’emu. Po tym jak oboje decydują się iść na ślub Bailey oddzielnie i biorą za partnerów stażystów, Jackson wchodzi w związek ze stażystką Stephanie. Niedługo potem April zaczyna umawiać się z ratownikiem medycznym – Matthew, który na koniec dziewiątego sezonu oświadcza się jej.

Miranda Bailey to fikcyjna postać, jedna z bohaterów serialu Chirurdzy stacji ABC. Grana przez Chandrę Wilson, a stworzona przez Shondę Rhimes. Pracuje w Seattle Grace Hospital od początku serialu jako rezydentka chirurgii ogólnej.Lista odcinków serialu Chirurdzy – amerykańskiego serialu o tematyce medycznej, nadawanego od 2005 roku przez stację ABC. W Polsce serial jest emitowany przez Polsat i Fox Life.

W dziesiątym sezonie, podczas gdy April i Matthew stoją na ślubnym kobiercu, Jackson wyznaje dziewczynie swoje uczucia. Wkrótce potem oboje uciekają, zaręczają się podczas postoju na autostradzie, a następnie biorą w tajemnicy ślub. W jedenastym sezonie okazuje się, że April jest w ciąży. Niestety dziecko jej i Jacksona jest poważnie chore. Podczas badania usg okazuje się, że cierpi na wrodzoną łamliwość kości i może nie przeżyć porodu. April wraz z mężem podejmują najtrudniejszą decyzję w życiu i decyduje się na wcześniejsze rozwiązanie ciąży. Ich synek Samuel Norbert Avery umiera kilka godzin po porodzie.

Lista postaci serialu Chirurdzy. Podział na pełnione funkcje dotyczy odcinków począwszy od ostatniego odcinka 3 sezonu:Columbus – miasto w Stanach Zjednoczonych, stolica stanu Ohio, położona w środkowej części stanu, stolica hrabstwa Franklin.

W sezonie jedenastym, April nie może sobie poradzić ze stratą synka i wyjeżdża razem z Owenem Huntem na misję jako chirurg wojenny. Na wojnie, operując w ekstremalnych warunkach, czuje się potrzebna i kilkukrotnie przedłuża swój pobyt na wojnie. Po powrocie do Seattle mówi Jacksonowi, że chce tam wrócić - Wtedy Jackson oświadcza, że jeśli znów wyjedzie na misję, to będzie koniec ich małżeństwa. Mimo tego April wyjeżdża.

Sarah Drew (ur. 1 października 1980 w Nowym Jorku) – amerykańska aktorka filmowa i telewizyjna. Obecnie najbardziej znana z roli dr April Kepner w serialu Chirurdzy.

W sezonie 12. April usiłuje pracować nad ich związkiem, jednak Jackson jest nieugięty - chce rozwodu. W końcu Kepner podpisuje papiery i dowiaduje się, że jest w ciąży. Mówi o tym Arizonie; boi się zrobić badania prenatalne i powiedzieć o dziecku Jacksonowi. Kiedy w końcu decyduje się to zrobić, okazuje się, że Avery wie już od Robbins. Dziewczyna podsłuchuje rozmowę matki Avery’ego z Richardem, z której wynika, że kobieta uważa, ze Jackson powinien wystąpić na drogę prawną by uzyskać prawa do dziecka. Idzie do prawnika i dostarcza Avery’emu zakaz zbliżania się. Początkowo byli małżonkowie nie mogą się dogadać, jednak w końcu znajdują wspólny język w sprawie wychowania dziecka. W ostatnim odcinku sezonu April jest drużbą Owena Hunta. Zapomina obrączek i wraca po nie z Benem do domu Meredith. Tam dostaje skurczy – z powodu burzy kobieta nie chce ryzykować podróży do szpitala. Ben musi odebrać poród w domu, przeprowadza cesarskie cięcie przy pomocy zestawu skalpeli Ellis Grey. April i jej zdrowa córeczka trafiają do szpitala, gdzie Kepner przechodzi operację.

Bibliografia[ | edytuj kod]

  • April Kepner (ang.). ABC’s Official site. [dostęp 2012-04-18].
  • Reklama