• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Apple Watch

  Przeczytaj także...
  iPhone – smartfon przygotowany przez Apple Inc., oparty na systemie operacyjnym iOS mający pełnić funkcje telefonu komórkowego, platformy rozrywkowej i komunikatora internetowego. Urządzenie posiada także wbudowaną przeglądarkę internetową Safari Mobile umożliwiającą przeglądanie niektórych zasobów sieciowych.Apple Inc. (wcześniej Apple Computer Inc.) NASDAQ: AAPL – amerykańska korporacja zajmująca się projektowaniem i produkcją elektroniki użytkowej, oprogramowania i komputerów osobistych z siedzibą w Cupertino w Kalifornii. Założona przez Steve’a Wozniaka – projektanta, Steve’a Jobsa i Ronalda Wayne’a. Produkty spółki to m.in.: komputery Mac, iPod, iPhone i iPad. Oprogramowanie Apple obejmuje system operacyjny OS X, przeglądarkę multimediów iTunes, pakiet oprogramowania multimedialnego i kreatywności iLife, pakiet oprogramowania biurowego iWork, profesjonalny pakiet fotografii Aperture, pakiet profesjonalnych rozwiązań wideo Final Cut Studio oraz zestaw narzędzi audio Logic Studio. Od stycznia 2010 roku firma działa poprzez 284 własnych sklepów detalicznych w dziesięciu krajach, oraz za pośrednictwem sklepu internetowego sprzedającego zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie.
  Bluetooth /ˈblu:tu:θ/ – standard bezprzewodowej komunikacji krótkiego zasięgu pomiędzy różnymi urządzeniami elektronicznymi, takimi jak klawiatura, komputer, laptop, palmtop, smartfon i wieloma innymi.
  Apple Watch Series 4

  Apple Watchsmartwatch stworzony przez firmę Apple i wypuszczony do sprzedaży 24 kwietnia 2015 roku. Polska premiera urządzenia odbyła się 9 października 2015 roku. Posiada własny system operacyjny WatchOS, który bazuje na systemie iOS stosowanym w iPhone, iPod oraz iPad. Pozwala, między innymi, na wyświetlanie komunikatów z telefonu, odbieranie przychodzących rozmów, kontrolowanie muzyki czy aparatu. W App Store można znaleźć aplikacje do pobrania na Apple Watch, które rozszerzają jego funkcjonalność. Jest kompatybilny z urządzeniami iPhone od modelu iPhone 5 z oprogramowaniem powyżej wersji iOS 8, z którymi łączy się za pomocą Wi-Fi lub Bluetooth.

  watchOS – system operacyjny stworzony przez firmę Apple wykorzystywany w smartzegarku Apple Watch. Pierwsza wersja ukazała się wraz z zegarkiem 24 kwietnia 2015 roku. System jest wzorowany na systemie iOS używanym w innych urządzeniach mobilnych tego producenta i posiada podobne funkcje. WatchOS, tak samo jak iOS, jest systemem uniksopodobnym. 21 września 2015 roku ukazała się druga wersja systemu pod nazwą WatchOS 2.iPad – tablet przedsiębiorstwa Apple. Ma 9,7-calowy ekran dotykowy z technologią Multi-Touch oraz m.in. możliwość oglądania filmów i zdjęć. Ma przeglądarkę internetową oraz jest kompatybilny z aplikacjami App Store dla iPhone’óworaz iPodów. Przeglądarka internetowa Safari dołączona do iPada nie obsługuje technologii Flash. Urządzenie waży 680 gramów (wersja 3G waży 730 g), mieści się zatem między cięższymi od niego laptopami oraz lżejszymi niż on smartphone’ami.

  Do 2016 roku Apple Watch dostępny był w trzech wersjach: Apple Watch Sport – wykonany z aluminium, Apple Watch – wykonany ze stali oraz Apple Watch Edition – wykonany ze złota (żółtego lub różowego). Każda z tych wersji dostępna jest z ekranem o przekątnej 38 mm lub 42 mm oraz z jednym z 6 modeli pasków. W chwili rozpoczęcia sprzedaży w Polsce, w zależności od konfiguracji, cena zegarka wynosiła od 1699 zł do 80 000 zł.

  iOS – system operacyjny Apple Inc. dla urządzeń mobilnych iPhone, iPod touch oraz iPad. Obecna nazwa funkcjonuje od 7 czerwca 2010, wcześniej system był znany jako iPhone OS. System ten bazuje na systemie operacyjnym Mac OS X 10.5 i tym samym jądrze Darwin.Smartwatch, smart watch, iWatch – „inteligentny zegarek”; elektroniczne urządzenie mobilne wielkości naręcznego zegarka spełniające wszystkie funkcje tradycyjnego zegarka elektronicznego oraz dodatkowo posiadające niektóre funkcje smartfonu. Najczęściej działa w oparciu o system operacyjny Android lub iOS. Gadżety tego typu mogą posiadać funkcje takie jak: aparat fotograficzny, akcelerometr, wibrator, termometr, wysokościomierz, barometr, kompas, chronograf, kalkulator, telefon komórkowy, ekran dotykowy, GPS, odtwarzacz MP3 i inne. Są też wyposażane w różne typy komunikacji bezprzewodowej, jak Wi-Fi, Bluetooth, IrDA.

  W 2016 roku sprzedawane wersje zegarka zmieniły się. Pozbyto się nazwy Sport z aluminiowego modelu, a złota obudowa wersji Edition została zastąpiona ceramiczną. Zegarek od teraz dzielono na dwie wersje sprzętowe: Series 1 (różniącą się od wcześniejszej wersji szybszym, dwurdzeniowym procesorem) oraz Series 2 (różniącą się od Series 1 wodoodpornością do 50 m, jaśniejszym wyświetlaczem i modułem GPS)

  iPhone 5 – smartfon firmy Apple. Jest następcą iPhone’a 4S. Oparty na systemie operacyjnym iOS mający pełnić funkcje telefonu komórkowego, platformy rozrywkowej i komunikatora internetowego. Urządzenie posiada także wbudowaną przeglądarkę internetową Safari Mobile umożliwiającą przeglądanie niektórych zasobów sieciowych.Wi-Fi – potoczne określenie zestawu standardów stworzonych do budowy bezprzewodowych sieci komputerowych. Szczególnym zastosowaniem Wi-Fi jest budowanie sieci lokalnych (LAN) opartych na komunikacji radiowej czyli WLAN. Zasięg od kilku metrów do kilku kilometrów i przepustowości sięgającej 300 Mb/s, transmisja na dwóch kanałach jednocześnie. Produkty zgodne z Wi-Fi mają na sobie odpowiednie logo, które świadczy o zdolności do współpracy z innymi produktami tego typu. Logo Wi-Fi jest znakiem handlowym należącym do stowarzyszenia Wi-Fi Alliance. Standard Wi-Fi opiera się na IEEE 802.11.

  12 października 2017 roku na konferencji Apple Special Events zaprezentowana została nowa generacja zegarków Apple. Podobnie jak w poprzednim roku pojawiły się dwa nowe modele: Apple Watch Series 3 GPS oraz Apple Watch Series 3 GPS+LTE. Model Series 3 GPS charakteryzuje się w porównaniu do Series 2 – szybszym procesorem oraz wsparciem łączności satelitarnej GLONASS, która uzupełnia system GPS. Model Series 3 GPS + LTE dodatkowo został wyposażony w modem 3G/LTE dzięki któremu zegarek w pewnych sytuacjach może działać niezależnie od telefonu. Wbudowana karta eSIM pozwala zegarkowi łączyć się z internetem oraz siecią GSM. Dodatkowo model ten wyposażony został w dwukrotnie większą pamięć, tzn. 16GB.

  Podobnie jak poprzednie modele, Apple Watch Series 3 sprzedawany jest w dwóch rozmiarach koperty – 38mm i 42mm. Do wyboru mamy koperty z aluminium, stali oraz ceramiczne w różnych kolorach.

  System watchOS, na którym pracuje zegarek, dostał sześć aktualizacji: watchOS 2 (w 2015 roku), watchOS 3 (w 2016 roku), watchOS 4 (w 2017 roku), watchOS 5 (w 2018 roku), watchOS 6 (w 2019 roku) oraz watchOS 7 (w 2020 roku).

  W 2018 roku został zaprezentowany model Series 4, który dodał m.in. nowe rozmiary i funkcję elektrokardiogramu. Dodana także została opcja wykrywania upadku, lepszy procesor S4 oraz ulepszone pokrętło Digital Crown. Głośnik w Series 4 jest do 2x głośniejszy niż w modelu Series 3.

  W 2019 roku został zaprezentowany model Series 5, który dodał m.in. niegasnący wyświetlacz (Always-on) OLED LTPO Retina, 32 GB pamięci, oraz kompas.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Polska premiera. imagazine.pl. [dostęp 2016-02-01].
  2. Strona producenta. www.apple.com. [dostęp 2016-01-31].
  3. Watch the Apple Special Event, Apple [dostęp 2017-10-03] (ang.).
  4. Apple Watch Series 3, Apple [dostęp 2017-10-03] (ang.).
  5. Apple Watch Series 5 - Dane techniczne, support.apple.com [dostęp 2020-01-09].
  6. Joshua Ho, Brandon Chester, The Apple Watch Review, www.anandtech.com [dostęp 2020-01-09].
  Reklama

  Czas generowania strony: 1.036 sek.