• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Apple Valley - Kalifornia

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Miasto (od prasłow. „местьце", „mě́sto"–„miejsce”) – historycznie ukształtowana jednostka osadnicza charakteryzująca się dużą intensywnością zabudowy, małą ilością terenów rolniczych, ludnością pracującą poza rolnictwem (w przemyśle lub w usługach) prowadzącą specyficzny miejski styl życia.
  Victorville - miasto w USA położone w zachodniej części hrabstwa San Bernardino, w stanie Kalifornia. Liczba ludności 64,029 (2000). Szacowana liczba ludności w 2008 roku - 107,721.
  Położenie Apple Valley w hrabstwie San Bernardino

  Apple Valleymiasto w Stanach Zjednoczonych położone w południowo-zachodniej części hrabstwa San Bernardino w Kalifornii. Liczba mieszkańców 72 922 (2008).

  Położone jest na południowym krańcu pustyni Mojave. Graniczy z miastami: Victorville i Hesperia.

  Nazwa Apple Valley wywodzi się od jabłoni, zasadzonych na początku XX wieku, jako dowód, że można tutaj uprawiać roślinność. Nazwa oficjalnie uznana w 1948 roku. Prawa miejskie od 1988 roku.

  Hrabstwo San Bernardino (ang. San Bernardino County) – jedno z hrabstw w Kalifornii. Ma obecnie ponad 2 mln mieszkańców. Jest największym hrabstwem w Stanach Zjednoczonych według powierzchni.Mojave (Mohave) – pustynia w Stanach Zjednoczonych, położona w większości we wschodniej części stanu Kalifornia, a także w stanach Utah, Nevada i Arizona, w południowej części Wielkiej Kotliny. Jest piaszczysto-żwirowa. Zajmuje powierzchnię około 65 000 km². Opad roczny wynosi 45–130 mm. Nazwana na cześć Mojave – rdzennego plemienia, które ją zamieszkiwało. Zachodnią granicę stanowią góry Tehachapi, południowo-zachodnią góry San Gabriel i San Bernardino, a także uskok San Andreas i uskok Garlock. Na północy granicę stanowi Wielka Kotlina, a na południu pustynia Sonora. Północno-wschodnie granice są nieregularne – czasem w tej roli występuje zasięg populacji drzewa Jozuego. Liczba gatunków roślin szacowana jest od 1750 do 2000. Znajduje się tutaj Rezerwat Narodowy Mojave, Park Narodowy Joshua Tree i Park Narodowy Zion.

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Oficjalna strona miasta
 • Warto wiedzieć że... beta

  Hesperia - miasto w USA położone w w południowo-zachodniej części hrabstwa San Bernardino w Kalifornii. Liczba mieszkańców 62 585 (2000). Szacowana liczna ludności na rok 2006 - ok. 80 000.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.007 sek.