• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Antonio Palacios

  Przeczytaj także...
  Madryt (hiszp. Madrid) – stolica i największe miasto Hiszpanii, położony w środkowej części kraju u podnóża Sierra de Guadarrama (Wyżyna Kastylijska) nad rzeką Manzanares.International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  Pomnik Antonio Palacios w O Porriño
  Palacio de Telecomunicaciones

  Antonio Palacios Ramilo (ur. 8 stycznia 1874 w O Porriño, zm. 27 października 1945 w Madrycie) – hiszpański architekt.

  Uznanie przyniósł mu jego pierwszy projekt Palacio de Comunicaciones w Madrycie (1904–1918) oraz Teatr García Barbón (1910–1927) w Vigo i projekty w galicyjskich miastach Mondariz, Baiona i rodzinnym mieście O Porriño.

  Działał w Madrycie, gdzie powstały jego projekty takie jak: Círculo de Bellas Artes (1919-1926), banki Río de La Plata i Mercantil e Industrial (1933–1945) czy szpital Maudes (1908). Pracował przy projekcie pierwszej linii metra madryckiego – stacje jego projektu można oglądać w centrum miasta.

  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Galicja (hiszp. Galicia (wym. [ɡaˈliθja]), Comunidad Autónoma de Galicia; galic. Galicia, Comunidade Autónoma de Galicia; funkcjonuje również galicyjska forma Galiza (wym. [ɡaˈliθa]) dopuszczona przez Real Academia Galega, nie ma ona jednak statusu oficjalnego) – wspólnota autonomiczna Hiszpanii. W szerszym znaczeniu: region geograficzny i kraina historyczna na Półwyspie Iberyjskim z ośrodkiem kulturalnym i administracyjnym w Santiago de Compostela. Graniczy z Asturią i Kastylią i Leonem od wschodu, z Portugalią od południa i z Oceanem Atlantyckim od północy i zachodu. 27 października jest 300. (w latach przestępnych 301.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 65 dni.
  Warto wiedzieć że... beta

  Vigo (ˈbiɣo) – miasto zwane Miastem Oliwnym, położone w regionie Galicja (Hiszpania), w północno-zachodniej Hiszpanii, nad zatoką Ría de Vigo (Atlantyk), od której to pochodzi jego nazwa.
  Baiona – gmina w Hiszpanii, w prowincji Pontevedra, w Galicji, o powierzchni 34,47 km². W 2011 roku gmina liczyła 12 063 mieszkańców.
  SUDOC (fr. Système Universitaire de Documentation, pol. Uniwersytecki System Dokumentacji) – centralny katalog informacji bibliograficznej francuskiego szkolnictwa wyższego.
  Hiszpańska Biblioteka Narodowa (Biblioteca Nacional de España) – największa biblioteka w Hiszpanii i jedną z największych na świecie. Znajduje się w Madrycie, a dokładnie przy Paseo de Recoletos.
  O Porriño – gmina w Hiszpanii, w prowincji Pontevedra, w Galicji, o powierzchni 61,22 km². W 2011 roku gmina liczyła 18 543 mieszkańców.
  Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.025 sek.