• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Antoni Chmielewski  Podstrony: [1] [2] [3] 4
  Przeczytaj także...
  Kendall Grove (ur. 11 grudnia 1982 w Wailuku) – amerykański zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA), hawajskiego pochodzenia. Zwycięzca trzeciej edycji The Ultimate Fighter z 2006. Wieloletni zawodnik Ultimate Fighting Championship. Aktualnie związany z Bellator MMA. Czarny pas w brazylijskim jiu-jitsu.James Zikic (ur. 31 marca 1977 w Watford) – angielski zawodnik mieszanych sztuk walki, były mistrz organizacji Cage Rage w wadze półciężkiej (2007), od 2009 roku występuje w polskiej organizacji KSW.
  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]
 • Oficjalna strona
 • Statystyki judo
 • Lista walk MMA
 • Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Ewa Ornacka, Kombinat Zbrodni. Grupa mokotowska, Warszawa: Dom Wydawniczy Rebis, 2017, ISBN 978-83-8062-822-9.


 • Podstrony: [1] [2] [3] 4  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Krzysztof Kułak (ur. 3 stycznia 1981) – polski zawodnik jujutsu i MMA. Były międzynarodowy mistrz KSW w wadze średniej.
  Nikozja (gr. Λευκωσία, Lefkosía, tur. Lefkoşa) – stolica Cypru, a także Cypru Północnego, zarazem jego największe miasto.
  Michał Materla, znany także jako Cipao lub Magic (ur. 10 kwietnia 1984 w Szczecinie) – polski zawodnik mieszanych sztuk walki, członek Berserkers Team Szczecin. Mistrz federacji KSW w wadze średniej (do 84 kilogramów).
  Finlandia, Republika Finlandii (fiń. Suomi, Suomen Tasavalta; szw. Finland, Republiken Finland) – państwo w Europie Północnej, powstałe po odłączeniu od Rosji w 1917. Członek Unii Europejskiej. Graniczy od zachodu ze Szwecją, od północy z Norwegią i od wschodu z Rosją. Od zachodu ma ponadto dostęp do Morza Bałtyckiego.
  Mieszane sztuki walki (MMA, Mixed Martial Arts) – dyscyplina sportowa, w której zawodnicy sztuk i sportów walki walczą wręcz przy dużym zakresie dozwolonych technik (w zasadzie dopuszcza się wszystkie techniki dozwolone w innych sportach walki bez broni). Mieszane sztuki walki wyrażają jeden ze współczesnych kierunków rozwoju sztuk walki – zapewnienie widowiska sportowego, w którym walka toczy się przy jak najmniejszych ograniczeniach, ale jednoczesnym zminimalizowaniu ryzyka śmierci i poważnych, trwałych obrażeń ciała.
  Konfrontacja Sztuk Walki, KSW – polska organizacja promująca walki MMA (Mixed Martial Arts) założona w Warszawie przez Martina Lewandowskiego i Macieja Kawulskiego. Lider wśród organizacji MMA w Europie oraz jedna z największych organizacji na świecie. Gale KSW odbywają się w Polsce i za granicą. Gala „KSW 39. Colosseum” zgromadziła w maju 2017 na PGE Narodowym niemal 58 tys. widzów, plasując się na drugim miejscu wśród największych pod względem liczebności publiczności wydarzeń sportowych w Polsce. Była to także druga na świecie impreza MMA pod względem liczebności publiczności.
  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.016 sek.