• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Antoni Chmielewski  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Kendall Grove (ur. 11 grudnia 1982 w Wailuku) – amerykański zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA), hawajskiego pochodzenia. Zwycięzca trzeciej edycji The Ultimate Fighter z 2006. Wieloletni zawodnik Ultimate Fighting Championship. Aktualnie związany z Bellator MMA. Czarny pas w brazylijskim jiu-jitsu.James Zikic (ur. 31 marca 1977 w Watford) – angielski zawodnik mieszanych sztuk walki, były mistrz organizacji Cage Rage w wadze półciężkiej (2007), od 2009 roku występuje w polskiej organizacji KSW.

  Antoni Chmielewski (ur. 8 stycznia 1982) – polski zawodnik mieszanych sztuk walki wagi średniej oraz judoka. Wieloletni zawodnik KSW.

  Kariera sportowa[ | edytuj kod]

  Judo[ | edytuj kod]

  Reprezentuje barwy Gwardii Warszawa. Do jego największych sukcesów zalicza się wicemistrzostwo Europy juniorów (Nikozja 2000) i wicemistrzostwo Polski seniorów (Opole 2002) w kategorii 81 kg oraz brązowy medal mistrzostw Polski seniorów (Bielsko-Biała 2008) w kategorii 90 kg.

  Krzysztof Kułak (ur. 3 stycznia 1981) – polski zawodnik jujutsu i MMA. Były międzynarodowy mistrz KSW w wadze średniej.Nikozja (gr. Λευκωσία, Lefkosía, tur. Lefkoşa) – stolica Cypru, a także Cypru Północnego, zarazem jego największe miasto.

  MMA[ | edytuj kod]

  W mieszanych sztukach walki zadebiutował w 25 października 2003 roku startując w pierwszym oficjalnym turnieju MMA na terenie Polski organizowanym przez Mirosława Oknińskiego. W kategorii -80 kg. wygrał walki eliminacyjne, a w finale który odbył się 13 grudnia tego samego roku pokonał Jarosława Golca zdobywając mistrzostwo Polski w kat. -80 kg.

  Michał Materla, znany także jako Cipao lub Magic (ur. 10 kwietnia 1984 w Szczecinie) – polski zawodnik mieszanych sztuk walki, członek Berserkers Team Szczecin. Mistrz federacji KSW w wadze średniej (do 84 kilogramów).Finlandia, Republika Finlandii (fiń. Suomi, Suomen Tasavalta; szw. Finland, Republiken Finland) – państwo w Europie Północnej, powstałe po odłączeniu od Rosji w 1917. Członek Unii Europejskiej. Graniczy od zachodu ze Szwecją, od północy z Norwegią i od wschodu z Rosją. Od zachodu ma ponadto dostęp do Morza Bałtyckiego.

  Tytuł mistrza Polski obronił rok później poddając zwycięzce drugich eliminacji Daniela Zawickiego.

  W 2004 i 2005 roku wygrał turnieje drugiej i trzeciej edycji KSW (dwukrotnie pokonał w finałach Łukasza Jurkowskiego).

  7 maja 2005 roku wziął udział w ośmioosobowym turnieju Full Contact Challenge. W finale wygrał z Remigiuszem Rostankowskim.

  28 maja 2005 roku na gali MMA Sport 2: Olimp wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów z Krzysztofem Kułakiem.

  Mieszane sztuki walki (MMA, Mixed Martial Arts) – dyscyplina sportowa, w której zawodnicy sztuk i sportów walki walczą wręcz przy dużym zakresie dozwolonych technik (w zasadzie dopuszcza się wszystkie techniki dozwolone w innych sportach walki bez broni). Mieszane sztuki walki wyrażają jeden ze współczesnych kierunków rozwoju sztuk walki – zapewnienie widowiska sportowego, w którym walka toczy się przy jak najmniejszych ograniczeniach, ale jednoczesnym zminimalizowaniu ryzyka śmierci i poważnych, trwałych obrażeń ciała.Konfrontacja Sztuk Walki, KSW – polska organizacja promująca walki MMA (Mixed Martial Arts) założona w Warszawie przez Martina Lewandowskiego i Macieja Kawulskiego. Lider wśród organizacji MMA w Europie oraz jedna z największych organizacji na świecie. Gale KSW odbywają się w Polsce i za granicą. Gala „KSW 39. Colosseum” zgromadziła w maju 2017 na PGE Narodowym niemal 58 tys. widzów, plasując się na drugim miejscu wśród największych pod względem liczebności publiczności wydarzeń sportowych w Polsce. Była to także druga na świecie impreza MMA pod względem liczebności publiczności.

  9 maja 2008 roku na KSW 9 wziął udział w ośmioosobowym turnieju. W ćwierćfinale pokonał Japończyka Yusuke Masuda. W półfinale przegrał z przyszłym zwycięzcą turnieju, Janem Błachowiczem.

  8 maja 2010 roku stoczył przegrany pojedynek w Finlandii na gali Cage 13 - Spring Break o pas mistrzowski z zawodnikiem gospodarzy Marcusem Vanttinenem.

  26 listopada 2011 na KSW 17: Zemsta pokonał po dogrywce w walce rewanżowej Anglika Jamesa Zikica. 12 maja 2012 roku podczas gali KSW 19 przegrał przez techniczny nokaut z Amerykaninem Mattem Horwichem.

  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.52. edycja Mistrzostw Polski w judo odbyła się w dniach 19-21 września 2008 roku w Bielsku-Białej. W pierwszym dniu zawodów Przemysław Matyjaszek (Czarni Bytom), a w drugim Krzysztof Wiłkomirski obronili jedynie tytuły mistrzów Polski, zdobyte rok wcześniej w Warszawie.

  Od 2013 związany z PLMMA gdzie pokonał m.in. byłego zawodnika Bellator MMA Niemca Jonasa Blinstaina.

  5 marca 2016 roku, na gali KSW 34: New Order powrócił do KSW, mierząc się z mistrzem WFC Bułgarem Swietłozarem Sawowem którego znokautował po skutecznym sprowadzeniu i ciosach w parterze. Po gali został nagrodzony bonusem za najlepszy Nokaut wieczoru gali

  2 maja 2016 roku, podczas magazynu Puncher ogłoszono, że Chmielewski zastąpi Kendalla Grove w walce z byłym mistrzem KSW w wadze średniej Michałem Materlą na gali KSW 35. 27 maja 2016 przegrał z Materlą przez TKO w 1. rundzie.

  Mateusz Jakub Borek (ur. 2 listopada 1973 w Dębicy) – polski dziennikarz, komentator sportowy, promotor bokserski i osobowość telewizyjna. Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.

  14 września 2019 na gali KSW 50 w Londynie, stoczył pożegnalną walkę z anglikiem Jasonem Radcliffem. Po trzech zaciętych rundach to ręka jego rywala powędrowała do góry. Po walce udzielił wywiadu Mateuszowi Borkowi w którym ogłosił zakończenie sportowej kariery, jednak jak sam powiedział zostanie przy roli trenera młodych zawodników.

  Judo, dżudo (jap. 柔道, jūdō, "łagodna droga, łagodny sposób"; "droga miękkości, szlachetna droga") – sztuka walki powstała w Japonii.Mirosław Okniński (ur. 23 lipca 1969 w Toruniu) − główny trener Poland Top Team oraz były zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA). Posiadacz czarnego pasa w brazylijskim jiu-jitsu. Założyciel Profesjonalnej Ligi MMA (PLMMA) oraz Amatorskiej Ligi MMA (ALMMA).


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Onet.pl – jeden z największych polskich mediów internetowych, od listopada 2012 kontrolowany przez Ringier Axel Springer Media AG (75% udziałów). Dotychczasowy właściciel – Grupa TVN – posiada 25% udziałów.
  Puławy (jid. פּילעװ, Pilew) – miasto w zachodniej części województwa lubelskiego w pobliżu granicy województwa mazowieckiego, położone nad Wisłą, na skraju Małopolskiego Przełomu Wisły. Ośrodek przemysłowy (przemysł chemiczny, budowlany, farmaceutyczny, itp.), naukowy (5 instytutów naukowo-badawczych, szkolnictwo wyższe), turystyczno-kulturalny: będące częścią trójkąta turystycznego Puławy - Kazimierz Dolny - Nałęczów, ponadto ośrodek: muzealnictwa (pierwsze muzeum na Ziemiach Polskich, a zarazem najstarsze muzeum w Europie Środkowej), węzeł komunikacyjny (port rzeczny, 2 przeprawy mostowe, główne szlaki komunikacji drogowej i kolejowej, w przyszłości cywilny port lotniczy w pobliskim Dęblinie, itp.).
  Matthew Peter Horwich (ur. 2 października 1978 w Seattle) − amerykański zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA). Walczył w organizacjach Strikeforce, UFC, KSW i Bellatorze. Były mistrz International Fight League z 2007. Posiadacz purpurowego pasa w brazylijskim jiu jitsu.
  Łukasz Jurkowski (ur. 8 marca 1981 w Warszawie) – komentator sportowy zajmujący się MMA. Były zawodnik taekwondo i mieszanych sztuk walki (MMA).
  Bellator MMA (Bellator) (dawniej Bellator Fighting Championships) − założona w 2008 roku amerykańska organizacja mieszanych sztuk walki (MMA). Głównym aspektem organizacji są sezony turniejowe organizowane w poszczególnych kategoriach wagowych, po których następuje walka o pas mistrzowski z aktualnym mistrzem danej kategorii. W czasie jednego sezonu może być organizowanych kilka turniejów w różnych kategoriach wagowych. W przeciwieństwie do większości innych organizacji, walki odbywają w okrągłej klatce.
  WKS Gwardia Warszawa – polski wielosekcyjny klub sportowy, założony w 1948 r. w Warszawie (wcześniej działający od 1944 jako KS Grochów). Do najbardziej znanych sekcji należą: bokserska i piłkarska. Pozostałe obecnie działające sekcje: lekkoatletyczna, strzelecka, judo, zapaśnicza, biegów na orientację, taekwondo. Głównym obiektem na terenie klubu jest Stadion Gwardii Warszawa.
  Wólka Kosowska – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie piaseczyńskim, w gminie Lesznowola.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.023 sek.