• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Anton Yelchin  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Język rosyjski (ros. русский язык, russkij jazyk; dawniej też: język wielkoruski) – język należący do grupy języków wschodniosłowiańskich, posługuje się nim jako pierwszym językiem około 145 mln ludzi, ogółem (według różnych źródeł) 250-300 mln. Jest językiem urzędowym w Rosji, Kirgistanie i na Białorusi, natomiast w Kazachstanie jest językiem oficjalnym oraz jest jednym z pięciu języków oficjalnych a jednocześnie jednym z sześciu języków konferencyjnych Organizacji Narodów Zjednoczonych. Posługuje się pismem zwanym grażdanką, graficzną odmianą cyrylicy powstałą na skutek jej upraszczania.Pohamuj entuzjazm (w oryg. Curb Your Enthusiasm) - amerykański sitcom, z jednym z twórców Kronik Seinfelda, Larrym Davidem w roli samego siebie.

  Anton Yelchin (ros. Антон Викторович Ельчин, Anton Wiktorowicz Jelczin ; ur. 11 marca 1989 w Leningradzie, zm. 19 czerwca 2016 w Los Angeles) – amerykański aktor pochodzenia rosyjskiego, wystąpił w roli sympatycznego Pavla Chekova w trzech filmach z serii Star Trek: Star Trek (2009), W ciemność. Star Trek (2013) i Star Trek: W nieznane (2016).

  Petersburg (forma zalecana), Sankt Petersburg (egzonim wariantowy) (ros. Санкт-Петербург, Sankt-Pietierburg, potocznie Петербург, Pietierburg; dawniej Piotrogród, ros. Петроград, Leningrad, ros. Ленинград) – miasto w Rosji, położone w delcie Newy nad Zatoką Fińską na terytorium zawierającym m.in. ponad 40 wysp. W latach 1712–1918 stolica Imperium Rosyjskiego. Powierzchnia 1439 km², liczba ludności 4 600 276.Ostry dyżur – (tytuł oryginalny ER) amerykański serial telewizyjny autorstwa Michaela Crichtona. Pokazuje pracę w fikcyjnym szpitalu County General Hospital w Chicago. Serial został wyprodukowany przez Constant C Productions i Amblin Television we współpracy z Warner Bros. Television Production, Inc..

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Urodził się w rodzinie z tradycjami sportowymi. Jego rodzice, Irina Korina i Wiktor Jelczin, byli znaną parą łyżwiarzy figurowych. Jego rodzina była pochodzenia żydowskiego i była poddana uciskowi religijnemu i politycznemu w ZSRR. Jego rodzice zakwalifikowali się do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 1972, ale nie mogli reprezentować ZSRR, prawdopodobnie dlatego, że byli Żydami. Anton czasem nosił Gwiazdę Dawida i izraelski wisiorek hamsa. We wrześniu 1989, w wieku niemowlęcym (6 miesięcy), wyemigrował wraz z rodzicami do Stanów Zjednoczonych, otrzymując status uchodźcy.

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.American Broadcasting Company (krócej ABC lub ABC Network) − jedna z trzech głównych amerykańskich sieci telewizyjnych w USA, powstała w 1932 jako radio NBC Blue Network. Obecnie należy ona do The Walt Disney Company.

  Karierę aktorską rozpoczął mając dziewięć lat występując w reklamach Chuck E. Cheese. W 2000 wystąpił jako Augie w komedii A Man Is Mostly Water z Billem Pullmanem i Peterem Bartonem, telewizyjnej adaptacji Pinokia - stacji ABC Geppetto, ojciec Pinokia (Geppetto) z Drew Careyem i gościnnie w jednym z odcinków serialu telewizyjnym NBC Ostry dyżur (ER) - pt. „Be Still My Heart”. Za rolę Roberta „Bobby’ego” Garfielda w dramacie Scotta Hicksa Kraina wiecznego szczęścia (Hearts in Atlantis, 2001) u boku Anthony’ego Hopkinsa został uhonorowany Young Artist Award jako najlepszy młody aktor.

  Kancelaria adwokacka (ang. The Practice, 1997-2004) – amerykański serial telewizyjny nadawany przez stację ABC od 4 marca 1997 do 16 maja 2004 roku. W Polsce nadawany przez Fox Life od 9 listopada 2009 roku. Pinokio (wł. Le avventure di Pinocchio) – powieść dla dzieci autorstwa Carla Collodiego, której głównym bohaterem jest drewniany pajacyk o imieniu Pinokio.

  Występował w Los Angeles w zespole The Hammerheads. W wieku szesnastu lat zagrał rolę 15-letniego Zacka Mazursky’ego, młodszego brata dystrybutora marihuany (Ben Foster), który stał się zakładnikiem gangu w dramacie kryminalnym Nicka Cassavetesa Alpha Dog (2006), za którą zdobył uznanie krytyków. Był tytułowym bohaterem w komedii dla nastolatków Charlie Bartlett (2007). W serialu Huff (2004–2006) wystąpił w roli Byrda Huffstodta, syna głównego bohatera.

  Philip Anthony Hopkins, CBE (ur. 31 grudnia 1937 w Port Talbot) – pochodzący z Wielkiej Brytanii amerykański aktor teatralny i filmowy, kompozytor, malarz.William James „Bill” Pullman (ur. 17 grudnia 1953 w Hornell) − amerykański aktor filmowy, teatralny i telewizyjny, także reżyser i producent filmowy.

  W 2009 przyjął rolę młodego Pavla Chekova w Star Trek, za którą otrzymał Boston Society of Film Critics (BSFC), i Kyle Reese’a w Terminator: Ocalenie.

  Zginął 19 czerwca 2016 w wieku 27 lat; został znaleziony przez znajomych na domowym podjeździe, przygnieciony przez swój samochód, który stoczył się ze stromego podjazdu przed jego domem.

  Star Trek – jedenasty film z serii Star Trek, osadzony w fantastycznonaukowym uniwersum stworzonym przez Gene’a Roddenberry’ego. Postaci znane z serialu Star Trek grane są przez nową obsadę: Chrisa Pine’a (James T. Kirk), Zachary’ego Quinto (Spock), Karla Urbana (Leonard McCoy), Zoë Saldañę (Nyota Uhura) i Antona Yelchina (Paweł Czechow). Wydarzenia przedstawione w filmie są kanoniczne dla uniwersum, stanowi on jednak swoisty reboot serii – akcja rozgrywa się w alternatywnej rzeczywistości, co pozwoliło twórcom opowiedzieć nowe historie bez konieczności dostosowywania ich do wydarzeń z serialu. Kraina wiecznego szczęścia (ang. Hearts in Atlantis) – dramat produkcji amerykańskiej nakręcony w 2001 roku na podstawie powieści Stephena Kinga.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Pary sportowe to jedna z konkurencji w łyżwiarstwie figurowym, w ramach której duet damsko-męski musi wykonać dwa układy tzw. program krótki i program dowolny.
  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  Ben Foster, właściwie Benjamin Foster (ur. 29 października 1980 roku w Bostonie, w stanie Massachusetts) – amerykański aktor.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Alpha Dog – amerykański kryminał z 2006 roku. Pierwowzorem głównego bohatera jest Jesse James Hollywood – handlarz narkotyków.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.906 sek.