• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Anthony Lopes

  Przeczytaj także...
  National-football-teams.com – angielska strona internetowa o tematyce piłkarskiej. Dziś strona dostępna jest jedynie w języku angielskim. Bramkarz – w grach zespołowych – członek zespołu, którego zadaniem jest uniemożliwienie zdobycia bramki (gola) zawodnikom drużyny przeciwnej.
  Olympique Lyon (oficjalna nazwa Olympique lyonnais, wym. [ɔlɛ̃pik ʎɔnɛ]) – francuski klub piłkarski z siedzibą w Lyonie znany również jako Lyon i OL, założony w 1899 Lyon Olympique Universitaire. Nazwa Olympique Lyon pojawiła się 3 sierpnia 1950 i funkcjonuje do dziś. Obecnie klub gra na najwyższym szczeblu ligi francuskiej znanej pod nazwą Ligue 1.
  .mw-parser-output .infobox td>.kariera td{padding:2px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(1){min-width:61px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(2){width:100%}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(3){text-align:right}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(4){text-align:right}

  Anthony Lopes (ur. 1 października 1990 w Givors) – portugalski piłkarz francuskiego pochodzenia występujący na pozycji bramkarza we francuskim klubie Olympique Lyon.

  Rémy Vercoutre (ur. 26 czerwca 1980 roku w Grande-Synthe) – francuski piłkarz występujący na pozycji bramkarza. Obecnie gra w Olympique Lyon.Hugo Lloris (wym. [yɡo lɔʁis]; ur. 26 grudnia 1986 w Nicei) – francuski piłkarz występujący na pozycji bramkarza w angielskim klubie Tottenham Hotspur oraz w reprezentacji Francji. Złoty medalista z Mistrzostw Świata 2018.

  Kariera[ | edytuj kod]

  Lopes trafił do Lyonu w 2007 roku, zaś cztery lata później, po odejściu Hugo Llorisa, został drugim bramkarzem klubu. Pod koniec sezonu 2012/13 poważnej kontuzji doznał pierwszy bramkarz Rémy Vercoutre, dzięki czemu Lopes zajął jego miejsce. 28 kwietnia 2013 roku zadebiutował w rozgrywkach Ligue 1 podczas zremisowanego 1:1 meczu z AS Saint-Étienne.

  Piłka nożna (ang. football, amer. soccer) – gra zespołowa. Fani piłki nożnej twierdzą, że jest najpopularniejszą dyscypliną sportową na świecie.AS Saint-Étienne (oficjalna nazwa Association Sportive de Saint-Étienne Loire, oficjalny skrót ASSE) – francuski klub piłkarski z siedzibą w Saint-Étienne założony w 1919 (od lipca 1933 pod aktualną nazwą i ze statusem klubu profesjonalnego).

  Statystyki kariery[ | edytuj kod]

  (aktualne na dzień 23 lutego 2018)

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Anthony Lopes na oficjalnej stronie Olympique Lyon (fr.)
 • Anthony Lopes w bazie ForaDeJogo.net (port.)
 • Anthony Lopes w bazie Transfermarkt
 • Anthony Lopes w bazie National Football Teams (ang.)
 • Anthony Lopes w bazie Soccerway (pol.)
 • Francja (fr. France, IPA: /fʁɑ̃s/), Republika Francuska (fr. République française /ʁe.py.blik fʁɑ̃.sɛz/) – państwo, którego część metropolitalna znajduje się w Europie Zachodniej, posiadające także zamorskie terytoria na innych kontynentach. Francja metropolitalna rozciąga się od Morza Śródziemnego na południu do kanału La Manche i Morza Północnego na północy, oraz od Renu na wschodzie do Zatoki Biskajskiej na zachodzie. Francuzi często nazywają swój kraj l’Hexagone (sześciokąt) – pochodzi to od kształtu Francji metropolitalnej. Portugalia, Republika Portugalska (port. Portugal, wym. [puɾtuˈɣaɫ]; oficjalna nazwa República Portuguesa) – państwo europejskie położone w zachodniej części Europy Południowej na południowym zachodzie Półwyspu Iberyjskiego. Jest najdalej wysuniętym na zachód państwem Europy, od północy i wschodu graniczy z Hiszpanią, a od zachodu i południa Portugalię oblewają wody Oceanu Atlantyckiego. Dodatkowo w skład Portugalii wchodzą dwa archipelagi wysp położonych na Oceanie Atlantyckim – Azory i Madera. Jest członkiem Unii Europejskiej oraz NATO.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Ligue 1 jest najwyższą w hierarchii klasą rozgrywek piłkarskich we Francji, będąc jednocześnie najwyższym szczeblem centralnym (I poziom ligowy). Jej triumfator zostaje mistrzem Francji, zaś najsłabsze drużyny są relegowane do Ligue 2 (II ligi francuskiej).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.817 sek.