• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Another Brick in the Wall  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  A Collection of Great Dance Songs – album zespołu Pink Floyd, wydany w 1981 roku, zawierający zremiksowane utwory grupy.Girls Aloud – brytyjski girlsband stworzony w programie Popstars na kanale ITV1 w edycji The Rivals z 2002 roku. Dziewczyny zwyciężyły w imprezie Smash Hits oraz zdobyły nagrodę TMF. Były także nominowane do BRIT Award. Grupa, składająca się z Cheryl Cole (z.d. Tweedy), Nadine Coyle, Sarah Harding, Nicola Roberts i Kimberley Walsh, ustanowiła rekord 20 (wszystkich) singli w pierwszej dziesiątce (włączając 4 na pierwszej pozycji). 18 lutego 2009 roku zdobyły swoją pierwszą nagrodę na BRIT Awards w kategorii "Najlepsza piosenka pop". Zdobyły też popularność w Europie hitami #1 w Grecji czy w Irlandii. Udowodniły swą urodę, zdobywając Glamour Women of the Year Award oraz FHM Bloke Award.

  Another Brick in the Wall – tytuł trzech opartych na tym samym motywie muzycznym utworów brytyjskiego zespołu rockowego Pink Floyd, pochodzących z wydanej w 1979 roku rock opery/concept albumu The Wall. Zatytułowane są odpowiednio Another Brick in the Wall Part I, Part II i Part III. Wszystkie są autorstwa basisty i ówczesnego lidera grupy, Rogera Watersa. Są to jedne z najbardziej znanych piosenek zespołu, a także jego największe hity - szczególnie Another Brick in the Wall Part II, które osiągnęło pierwsze pozycje na amerykańskich i brytyjskich listach przebojów, a także umieszczone zostało jako 375 utwór na liście 500 największych hitów wszech czasów sporządzonej przez magazyn Rolling Stone.

  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Alice in Chains – amerykańska grupa muzyczna utworzona w 1987 roku z inicjatywy wokalisty Layne’a Staleya oraz gitarzysty Jerry’ego Cantrella. Jest kolejnym zespołem wywodzącym się z Seattle, który osiągnął sukces komercyjny. Grupa bardzo często zaliczana jest do tzw. „Wielkiej Czwórki z Seattle”, wraz z takimi wykonawcami jak Pearl Jam oraz Soundgarden. Muzyka stworzona przez zespół jest mroczna i ciężka, lecz bardzo melodyjna. Odznacza się różnorodnością brzmienia, sprawiającą że zespół trudno jest przypisać do konkretnego gatunku. Grupa powszechnie identyfikowana jest z nurtem grunge, lecz czerpiąca inspirację z szeroko pojętej muzyki metalowej lat 70. Zawiera w sobie elementy ciężkich metalowych riffów spod znaku Black Sabbath oraz melodyjnego hard rocka spod znaku Led Zeppelin, przeplatanego łagodniejszymi i utrzymanymi w stylistyce muzyki akustycznej kompozycjami. Charakterystyczną cechą zespołu są rozbudowane aranżacyjnie utwory, oraz odrębny styl wokalny, który często zawiera zharmonizowane linie wokalne.

  Część II (kojarzona przede wszystkim z linijki „We Don't Need No Education”) ukazała się także na singlu, i jako jedyna mała płyta w historii zespołu zdobyła pierwsze lokaty na listach Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Niemiec Zachodnich i wielu innych krajów. W ojczyźnie muzyków Another Brick in the Wall Part II było ponadto ich pierwszym singlem od czasu pochodzącego z 1968 roku Point Me at the Sky. Ze względu na dużą siłę oddziaływania ten odnoszący się do rygoru w szkołach protest song został zakazany w kilku krajach.

  W. Axl Rose (ur. 6 lutego 1962 w Lafayette, w stanie Indiana jako William Bruce Bailey) – amerykański wokalista rockowy, autor tekstów, producent, muzyk, multiinstrumentalista, lider Guns N’ Roses.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  Do wzmocnienia wymowy części II potrzebna była partia chóru dziecięcego, zespół zwrócił się więc do nauczyciela muzyki ze szkoły położonej w okolicy ich studia, Alana Renschawa. Ten zgodził się wspomóc produkcję płyty wraz z grupą swoich uczniów, pod warunkiem wszakże, że prowadzona przez niego szkolna orkiestra będzie mogła dokonać nagrań w studiach należących do Pink Floyd. Członkowie zespołu przystali na te warunki, wynagrodzili też chór dodatkowym ryczałtem w wysokości 1000 funtów - jednak nie zawarto w tej sprawie żadnych oficjalnych kontraktów dotyczących tantiem. Według nowych brytyjskich przepisów dotyczących prawa autorskiego w 1996 byli uczniowie zyskali uprawnienia do walki o korzyści płynące z udziału w projekcie, i po odszukaniu się za pośrednictwem strony internetowej pozwali Pink Floyd do sądu. Sprawa zakończyła się wypłaceniem każdemu z nich kwoty 500 funtów.

  Class of ’99 − krótkotrwały projekt muzyczny, supergrupa rockowa utworzona w roku 1998 w Seattle w stanie Waszyngton. W skład zespołu wchodzili: wokalista Layne Staley (Alice in Chains, Mad Season), gitarzysta Tom Morello (Audioslave, Rage Against the Machine), perkusista Stephen Perkins (Jane’s Addiction, Nine Inch Nails), basista Martyn LeNoble (Porno for Pyros) oraz klawiszowiec Matt Serletic. Nazwa zespołu nawiązuje do amerykańskiego filmu science fiction Klasa 1999 z roku 1990 w reżyserii Marka L. Lestera.Stephen Andrew Perkins (ur. 13 września 1967) – amerykański perkusista i autor tekstów, najlepiej znany jako członek założyciel zespołu Jane’s Addiction.

  Another Brick in the Wall Part II nominowane zostało do nagrody Grammy za najlepsze wykonanie rockowe, i przegrało w tej kategorii z utworem Boba Segera Against the Wind.

  W roku 1980 utwór ten stał się hymnem czarnych studentów z Republiki Południowej Afryki, protestujących przeciw propagandzie rasistowskiej i tendencyjności oficjalnego programu nauczania, na skutek czego 2 maja tego roku został zakazany przez kolejny rząd.

  Rolling Stone Magazine – czasopismo założone w 1967 r. w San Francisco przez Janna Wennera i Ralpha J. Gleasona, jako organ ideowy kultury, a przede wszystkim muzyki hippisowskiej.Gnarls Barkley to duet muzyczny, w skład którego wchodzą producent muzyczny Danger Mouse (prawdziwe nazwisko Brian Burton) oraz raper/wokalista Cee-Lo Green (prawdziwe nazwisko Thomas Callaway).

  Spis treści

 • 1 Cegły w murze
 • 1.1 Another Brick in the Wall, Part I
 • 1.1.1 Kompozycja
 • 1.1.2 Fabuła
 • 1.1.3 Wersja filmowa
 • 1.2 Another Brick in the Wall, Part II
 • 1.2.1 Kompozycja
 • 1.2.2 Fabuła
 • 1.2.3 Wersja filmowa
 • 1.2.4 Wersje alternatywne
 • 1.3 Another Brick in the Wall, Part III
 • 1.3.1 Kompozycja
 • 1.3.2 Fabuła
 • 1.3.3 Wersja filmowa
 • 2 Covery
 • 3 Wykonawcy
 • 4 Przypisy
 • 5 Linki zewnętrzne
 • Nu metal – gatunek muzyczny powstały na początku lat 90 XX wieku. Termin został wymyślony przez Jonathana Davisa w celu określenia gatunku muzyki granej przez zespół KoЯn. Gatunek ten jest pochodną takich stylów jak grunge, metal alternatywny, funk, thrash metal, groove metal oraz industrial metal.Acid Drinkers — polska grupa wykonująca szeroko pojętą muzykę heavymetalową. Powstała w 1986 roku w Poznaniu. Zespół tworzą basista i wokalista Tomasz „Titus” Pukacki, gitarzyści Darek „Popcorn” Popowicz i Wojciech „Jankiel” Moryto (od 2009) oraz perkusista Maciej „Ślimak” Starosta.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Bob Seger (ur. 6 maja 1945) – amerykański muzyk rockowy, wokalista, gitarzysta i pianista. Seger uznawany jest za jednego z najlepszych amerykańskich autorów ballad rockowych.
  November Rain” – ballada rockowa zespołu Guns N’ Roses. Utwór składa się z trzech partii solowych gitarzysty Slasha, które wspierane są przez orkiestrę symfoniczną oraz frontmana Axla Rose’a na fortepianie. Piosenka znajduje się na pierwszej płycie podwójnego albumu grupy – Use Your Illusion. W roku 2003 amerykańskie czasopismo Guitar World umieściło grę Slasha w czołówce listy 100. najlepszych solówek gitarowych (100 Greatest Guitar Solos), gdzie muzyk znalazł się na 6. miejscu zestawienia. Mimo iż piosenkę wydano dopiero w 1991 roku, Axl Rose napisał partie klawiszowe i słowa utworu już w roku 1983, gdy wokalista był członkiem formacji L.A. Guns.
  Muzyka elektroniczna – muzyka tworzona głównie lub wyłącznie za pomocą elektrofonów (elektromechanicznych i elektronicznych instrumentów muzycznych) oraz urządzeń elektronicznych przetwarzających dźwięki pozamuzyczne lub generowane przez tradycyjne instrumenty akustyczne.
  Horkýže Slíže – słowacka grupa muzyczna założona w 1992 roku w Nitrze. Ich utwory utrzymane są w rockowym stylu na pograniczu punk rocka i metalu często okraszone zabawnymi tekstami. Gatunek grany przez zespół często określa się jako comedy rock.
  P•U•L•S•E lub Pulse – koncertowy album zespołu Pink Floyd, wydany w 1995 roku. Utwory, które znalazły się na płycie zostały nagrane podczas trasy koncertowej trwającej w marcu oraz kwietniu 1994 roku.
  Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.
  Is There Anybody out There?, The Wall Live Pink Floyd 1980-81 to album wydany w 2000 roku przez Pink Floyd. Jest on zapisem wykonania albumu The Wall na żywo i składa się z utworów z koncertów wykonywanych w latach 1980-81.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.052 sek.