• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Annaburg

  Przeczytaj także...
  Powiat Wittenberga (niem. Landkreis Wittenberg) - powiat w niemieckim kraju związkowym Saksonia-Anhalt. Siedzibą powiatu jest miasto Wittenberga (Lutherstadt Wittenberg). Najbardziej na wschód położony powiat kraju związkowego.Nadrenia Północna-Westfalia (niem. Nordrhein-Westfalen; dolnoniem. Noordrhien-Westfalen; NW; NRW) – kraj związkowy w zachodniej części Niemiec. Stolicą kraju związkowego jest Düsseldorf.
  Saksonia-Anhalt (niem. Sachsen-Anhalt, dolnoniem. Sassen-Anhalt) to kraj związkowy w Niemczech, ze stolicą w Magdeburgu.

  Annaburg − miasto w Niemczech, w kraju związkowym Saksonia-Anhalt w powiecie Wittenberga. Najbardziej na wschód położona gmina kraju związkowego.

  16 lutego 2003 przyłączono do miasta gminę Purzien, 3 sierpnia tego samego roku gminę Premsendorf. 1 stycznia 2004 przyłączono gminę Löben.

  1 stycznia 2011 w obrębie miasta znalazło się miasto Prettin i gminy Axien, Bethau, Groß Naundorf, Labrun, Lebien und Plossig, rozwiązano wspólnotę administracyjną Annaburg-Prettin.

  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie. Verl – miasto w Niemczech, położone w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia, w rejencji Detmold, w powiecie Gütersloh.

  Współpraca[ | edytuj kod]

  Miejscowość partnerska:

 • Verl, Nadrenia Północna-Westfalia
 • Bibliografia[ | edytuj kod]

  1. Statistische Landesamt Sachsen-Anhalt, Halle (Saale), 2009

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Reforma administracyjna. [dostęp 2010-04-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-04-19)].
  2. Współpraca
  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.01 sek.