Anna Sztejner

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Anna Sztejner, właśc. Anna Sztejner-Pierczyńska – polska aktorka musicalowa, teatralna, i dubbingowa.

Misja Lanfeusta (tytuł org. Lanfeust Quest, 2013-2014) – francuski serial animowany wyprodukowany przez DACAPO Productions, DQ Entertainment i Gaumont Animation, powstały na podstawie francuskiej serii komiksowej z gatunku fantasy Lanfeust z Troy (fr. Lanfeust de Troy) autorstwa Scotcha Arlestona i Didiera Tarquina.Les Misérables – musical Claude-Michela Schönberga powstały na podstawie powieści Wiktora Hugo Nędznicy. Musical składa się z dwóch aktów (z prologiem oraz epilogiem), trwa ok. 3 godzin.

Życiorys[ | edytuj kod]

Absolwentka Państwowego Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Od 2001 związana z Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie. W latach 1992–2001 związana była z Teatrem Muzycznym w Gdyni, gdzie zagrała m.in. w musicalach: „Skrzypek na dachu” (Hudel) i „Les Misérables” (Eponina) oraz w spektaklu „Jesus Christ Superstar” (Maria Magdalena).

Grease – musical z 1972 roku autorstwa Jima Jacobsa oraz Warrena Caseya. Na podstawie tego musicalu powstał w 1978 roku głośny film w reżyserii Randala Kleisera o tym samym tytule.Akademia pana Kleksa – polski musical oparty na powieści Jana Brzechwy pod tym samym tytułem. Polska prapremiera musicalu odbyła się 31 stycznia 2007 roku w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie.

Wystąpiła gościnnie w serialach Niania i Kryminalni.

Podstrony: 1 [2] [3] [4]
Warto wiedzieć że... beta

Amerykański smok Jake Long (ang. American Dragon: Jake Long) – serial animowany stworzony przez The Walt Disney Company, emitowany na kanale Disney Channel od 3 grudnia 2006, a także Disney XD (wcześniej na Jetix).
Mass Effect – komputerowa fabularna gra akcji stworzona przez BioWare na platformy Xbox 360, Microsoft Windows i PlayStation 3, która jest pierwszą częścią serii Mass Effect. Światowa premiera nastąpiła 20 listopada 2007 roku. Akcja gry dzieje się w 2183 roku, a gracz przybiera rolę elitarnego ludzkiego żołnierza komandora porucznika Sheparda i zwiedza rozległą galaktykę na pokładzie swojego statku SSV Normandia.
Wróżkowie Chrzestni według Nickelodeon Polska, w Disney Channel, KidsCo i Disney XD Przygody Timmy’ego (ang. The Fairly OddParents, 2001-teraz) – amerykański serial animowany, w Polsce emitowany przez Disney Channel, KidsCo, Nickelodeon Polska i Disney XD.
Zakręceni gliniarze (org. Funky Cops, 2003-2004) – francuski serial animowany opowiadający o perypetiach dwóch gliniarzy, którzy za dnia wykonują swój zawód, a nocą są gwiazdami Disco.
Dalej, Diego! (ang. Go, Diego, Go!, 2005-??) – amerykański serial animowany, który swoją premierę w Polsce miał 20 lutego 2010 roku przez stację telewizyjną Nickelodeon Polska. Jest to spin-off serialu animowanego Dora poznaje świat.
Teatr Muzyczny „Roma” – teatr muzyczny w Warszawie, mieszczący się w centrum miasta, przy ul. Nowogrodzkiej 49. W latach 90. XX wieku teatr przeszedł pod opiekę władz Warszawy, zmieniając nazwę (dawniej Operetka Warszawska).
Megamocny (ang. Megamind) – amerykański film animowany, familijny i komediowy wyprodukowany w 2010 roku. W Polsce premiera filmu odbyła się 6 stycznia 2011 roku.

Reklama