• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Anna Sochacka

  Przeczytaj także...
  Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.Nowe podróże Guliwera (ang. Saban’s Gulliver’s Travels, niem. Gullivers Reisen, 1992) – amerykański serial animowany zrealizowany na podstawie powieści Jonathana Swifta. Serial opowiada o doktorze Lemuelu Guliwerze – żeglarzu, który postanowił zwiedzić cały świat. W trakcie swojej podróży Guliwer poznaje świat, w których mieszkają mali mieszkańcy – Liliputy. Guliwerowi towarzyszą: doktor Flim, jego żona Fosla, córka Folia i najlepszy przyjaciel – Raphael.
  Księga dżungli 2 (ang. The Jungle Book 2, 2003) – amerykańsko-australijski film animowany oparty na powieści Rudyarda Kiplinga, a wyprodukowany przez Walta Disneya.

  Anna Sochacka, ps. Sosh – polska wokalistka, autorka tekstów i muzyki, aktorka musicalowa. Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Występowała jako solistka w chórze szkolnym, brała lekcje gry na pianinie i tańczyła.

  Pierwsze profesjonalne nagrania wokalne wykonała w 1995 roku dzięki Elżbiecie Zapendowskiej, do której przez jakiś czas uczęszczała na zajęcia wokalne. Przed szerszą publicznością debiutowała w 1997 roku w koncercie Debiutów na KFPP w Opolu. Wykonała wtedy piosenkę Moknie w deszczu diabeł z repertuaru Hanny Banaszak. Od 1997 do 2005 współpracowała z Teatrem Studio Buffo w Warszawie. Piosenka Małe tęsknoty w wykonaniu Anny Sochackiej znalazła się na płycie Grosik 3 – Obok nas, piosenki z lat 70. wydanej w 1997 roku. Wspierała również swoim głosem wielu artystów zarówno w nagraniach studyjnych, jak i na koncertach.

  Konkurs Piosenki Eurowizji (ang. Eurovision Song Contest (ESC), fr. Concours Eurovision de la Chanson, potocznie Eurowizja) – organizowany od 1956 roku coroczny festiwal muzyczny, w którym udział biorą przedstawiciele publicznych stacji telewizyjnych zrzeszonych w Europejskiej Unii Nadawców (EBU). Do 1994 roku organizowany był w marcu, kwietniu lub w maju. Od 1995 roku Konkurs Piosenki Eurowizji odbywa się w maju (najczęściej w drugiej połowie maja).Toy Story 2 – sequel popularnego filmu animowanego Toy Story z 1995 roku, wyreżyserowany przez Johna Lassetera w 1999 roku. Film został wyprodukowany przez studio Pixar we współpracy z Disneyem.

  Na swoim koncie ma udział w dubbingu w filmach i serialach: Król Lew II: Czas Simby, Księga dżungli 2, Toy Story II, Nowe podróże Guliwera, High School Musical 2, Alvin i wiewiórki, Hamtaro, Fineasz i Ferb. W 2001 w filmie Poranek kojota użyczyła głosu głównej bohaterce, Noemi i zaśpiewała piosenkę Żegnaj kotku. W 2014 r. użyczyła głosu w serialu My Little Pony (piosenki). W latach 2007–2008 przebywała w Londynie, gdzie współpracowała z chórem Many Rivers, a także brała udział w jam sessions w londyńskich klubach. W 2011 roku wspierała wokalnie i tanecznie Magdalenę Tul podczas występu na konkursie Eurowizji w Düsseldorfie. W 2012 została półfinalistką jednego z najbardziej prestiżowych konkursów dla twórców piosenek na świecie – UK Songwriting Contest.

  Ukochany Kraj… czyli PRL w piosence – spektakl teatru muzycznego Studio Buffo w reżyserii Janusza Józefowicza.Premiera przedstawienia odbyła się 21 marca 2001 roku w teatrze Buffo.Dubbing (dawniej dublaż) – tworzenie ścieżki dialogowej filmu, serialu lub gry, polegające na podłożeniu ścieżki z lokalną wersją językową. Głosy podkładają często wyspecjalizowani aktorzy głosowi. Mianem dubbingu potocznie określa się również dogrywanie w studiu dialogów do już udźwiękowionego materiału w celu polepszenia jego jakości.

  Teatr Studio Buffo[ | edytuj kod]

 • Obok nas
 • Przeżyj to sam
 • Niedziela na głównym
 • Przeboje
 • Ukochany Kraj...
 • Metro
 • Wieczór Rosyjski
 • Wieczór Cygański
 • Wieczór Żydowski
 • Sylwester z Jedynką (2000)
 • Sylwester z Jedynką (2001)
 • Dyskografia[ | edytuj kod]

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Małe tęsknoty. www.dismarc.org.
  2. Grosik 3 – Obok nas, piosenki z lat 70 -tych. apple.com.
  3. Anna Sochacka – Małe Tęsknoty. www.youtube.com.
  4. Grosik 3 (Obok nas) + Grosz do grosza. www.studiobuffo.com.pl.
  5. Anna Sochacka -Małe Tęsknoty -Buffo. www.youtube.com.
  6. Ukochany-kraj-czyli-prl-w-piosence (pol.). www.tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl.
  7. Anna Sochacka (pol.). www.ekino.tv.
  8. Anna Sochacka. dubbingpedia.pl.
  9. Poranek kojota (pol.). www.filmpolski.pl.
  10. Dariusz Sułek: Jak i z kim w Dusseldorfie? (pol.). www.eurowizja.org. [dostęp 2011-04-01].
  11. Semi-Finalist Certificate (ang.). www.musicaid.org.
  12. DJ 600V – Style operacja Zrób To Głośniej (ang.). www.discogs.com. [dostęp 2014-12-19].
  13. Wdowa – Braggacadabra (ang.). www.discogs.com. [dostęp 2014-12-19].
  14. Rudy MRW – Dobre Życie (ang.). www.discogs.com. [dostęp 2014-12-19].
  15. Molesta Ewenement – Nigdy Nie Mów Nigdy (ang.). www.discogs.com. [dostęp 2014-12-19].
  16. 2cztery7 – Spaleni Innym Słońcem (ang.). www.discogs.com. [dostęp 2014-12-19].
  17. Ten Typ Mes* – Zamach Na Przeciętność (ang.). www.discogs.com. [dostęp 2014-12-19].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Strona oficjalna
 • Anna Sochacka w bazie filmpolski.pl
 • Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu (KFPP OPOLE) – polski festiwal muzyczny organizowany od 1963 roku, corocznie w Opolu, zwykle w czerwcu. Stanowi podsumowanie sezonu artystycznego (od Opola do Opola) polskiego środowiska twórców i wykonawców piosenek.Hanna Banaszak (ur. 24 kwietnia 1957 w Poznaniu) – polska piosenkarka jazzowa i estradowa. Wykonuje standardy muzyki jazzowej i rozrywkowej lat 20. i 30. oraz nowe piosenki, nierzadko pisane specjalnie dla niej. Jest również poetką.
  Warto wiedzieć że... beta

  Magdalena Ewa Tul (ur. 29 kwietnia 1980 w Gdańsku) – polska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, reprezentantka Polski podczas 56. Konkursu Piosenki Eurowizji w 2011 roku.
  Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.
  High School Musical 2 – kontynuacja filmu Kenny’ego Ortegi, zwycięzcy nagrody Emmy Award, High School Musical. Po raz pierwszy został wyemitowany na Disney Channel w USA 17 sierpnia 2007. Premiera w Polsce odbyła się na Disney Channel Polska 3 października 2007 roku. Film emitowany był z polskim dubbingiem, ale piosenki były w ang. oryginale bez polskich tłumaczeń.
  Fineasz i Ferb (ang. Phineas and Ferb, 2007-) – amerykański serial animowany stworzony przez The Walt Disney Company. Premiera serialu miała miejsce 17 sierpnia 2007 na kanale Disney Channel w USA,a od 5 października 2007 roku na kanale Disney Channel w Polsce oraz 11 kwietnia 2009 roku na Jetix,który został zmieniony na Disney XD we wrześniu 2009 roku. Opowiada on o dwóch przyrodnich braciach pragnących ciekawie spędzić okres letnich wakacji. Wykorzystują w tym celu, nieprzeciętną jak na swój wiek, wiedzę i umiejętności konstruktorskie, codziennie realizując inny projekt. Serial nasycony jest akcją, za sprawą siostry Fretki, utrudniającej chłopcom pracę oraz Pepe Pana Dziobaka, który na co dzień udając bezmyślnego ssaka i maskotkę braci, na czas tajnej misji zamienia się w Agenta P, walczącego z szalonym naukowcem Heinzem Dundersztycem. W efekcie równolegle następujących wydarzeń, wynalazki Fineasza i Ferba znikają zanim Fretka zdąży ich zdemaskować przed mamą, Lindą.
  Teatr Studio Buffo – teatr muzyczny w Warszawie działający (jako teatr Buffo) od 1956 roku. Od 1992 pod obecną nazwą i kierownictwem Janusza Stokłosy (prezesa) i Janusza Józefowicza (dyrektora artystycznego). Pierwszy po drugiej wojnie światowej i przez wiele lat jedyny prywatny teatr w Warszawie.
  Metro – polski musical wyreżyserowany przez Janusza Józefowicza. Pierwsza prywatna produkcja teatralna w powojennej Polsce.
  Hamtaro – wielkie przygody małych chomików / Hamtaro (jap. とっとこ ハム太郎 – Tottoko Hamutarō) – japoński serial anime. W Polsce serial był emitowany w 2003 roku na kanale Fox Kids pod nazwą Hamtaro.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.024 sek.