• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Anna Rupprecht  Podstrony: [1] 2 [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Skoki narciarskie na mistrzostwach świata juniorów w narciarstwie klasycznym – część MŚ juniorów w narciarstwie klasycznym. Odbywają się one co roku. Ich pierwowzorem były mistrzostwa Europy (rozgrywane w latach 1968-1976, oraz 1978), zdecydowano się jednak rozgrywać zawody juniorów dla całego świata. Najstarsi zawodnicy, którzy mogą brać udział w mistrzostwach to ci, którzy w roku rozegrania zawodów ukończyli lub ukończą 20 lat.Puchar Kontynentalny kobiet (ang. Ladies COC) to oficjalne seniorskie zawody kobiet Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Do sezonu 2010/2011 były to zawody kobiet najwyższej rangi. Puchar powstał w 2004 roku. O jego rozgrywaniu zadecydował FIS podczas kongresu w Miami. Terminarz pierwszej edycji ustalono na posiedzeniu w Villach. W kalendarz wliczono zawody dotychczas zaliczane do jedynego turnieju pań FIS-u, FIS Ladies Winter Tournee. Pierwsze w historii zawody odbyły się 23 lipca 2004. Wygrała je Austriaczka Daniela Iraschko. Cały cykl wygrała Norweżka Anette Sagen. Wygrywając prawie wszystkie konkursy zdobyła 1020 punktów, o 280 więcej niż Amerykanka Lindsey Van.
  | edytuj kod]

  Miejsca w klasyfikacji generalnej[ | edytuj kod]

  Miejsca na podium[ | edytuj kod]

  Miejsca w poszczególnych konkursach | edytuj kod]

  stan na koniec sezonu 2018/2019

  | edytuj kod]

  Miejsca w klasyfikacji generalnej[ | edytuj kod]

  Miejsca w poszczególnych konkursach | edytuj kod]

  stan na 7 września 2018

  | edytuj kod]

  Miejsca w klasyfikacji generalnej[ | edytuj kod]

  David Siegel (ur. 28 sierpnia 1996) – niemiecki skoczek narciarski, reprezentant klubu SV Baiersbronn. Złoty medalista indywidualnie oraz złoty i brązowy drużynowo Mistrzostw Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2016.Tim Fuchs (ur. 3 sierpnia 1997) – niemiecki skoczek narciarski, reprezentant klubu SC Degenfeld. Złoty oraz brązowy medalista Mistrzostw Świata Juniorów 2016.


  Podstrony: [1] 2 [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Gianina Ernst (ur. 31 grudnia 1998) – niemiecka skoczkini narciarska do czerwca 2013 roku reprezentująca Szwajcarię. Medalistka mistrzostw Niemiec i Szwajcarii. Córka byłego skoczka narciarskiego Joachima Ernsta.
  Hinzenbach – miejscowość i gmina w Austrii, w kraju związkowym Górna Austria, w powiecie Eferding. Liczy ok. 2 tys. mieszkańców.
  Letnie Grand Prix kobiet w skokach narciarskich – zawody w skokach narciarskich kobiet, które są rozgrywane od 2012 roku między lipcem a wrześniem na takich samych zasadach jakie panują w Pucharze Świata. Od pierwszej edycji nieprzerwanie zwycięską passę ma reprezentantka Japonii Sara Takanashi, która triumfowała do tej pory w każdym sezonie.
  Hinterzarten - miejscowość i gmina uzdrowiskowa w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Fryburg, w regionie Südlicher Oberrhein, w powiecie Breisgau-Hochschwarzwald, siedziba wspólnoty administracyjnej Hinterzarten. Leży ok. 25 km na wschód od Fryburga Bryzgowijskiego, położona na wysokości od 850 do 1200 m n.p.m.
  Henriette Kraus (ur. 30 stycznia 1999) – niemiecka skoczkini narciarska. Medalistka mistrzostw świata juniorów (2015) i zimowego olimpijskiego festiwalu młodzieży Europy (2015).
  Letni Puchar Kontynentalny kobiet w skokach narciarskich – cykl zawodów w skokach narciarskich, rozgrywany latem według tych samych zasad i punktacji co Puchar Świata.
  Katharina Althaus (ur. 23 maja 1996 w Oberstdorfie) – niemiecka skoczkini narciarska, reprezentantka SC 1906 Oberstdorf.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.021 sek.