• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Anna Panas

  Przeczytaj także...
  Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu (KFPP OPOLE) – polski festiwal muzyczny organizowany od 1963 roku, corocznie w Opolu, zwykle w czerwcu. Stanowi podsumowanie sezonu artystycznego (od Opola do Opola) polskiego środowiska twórców i wykonawców piosenek.Jazz – gatunek muzyczny, który powstał w początkach XX wieku (zapoczątkowany około 1900 roku), na południu Stanów Zjednoczonych w dzielnicy prostytutek Storyville w Nowym Orleanie; tradycyjnie początki jazzu łączą się z Congo Square jako połączenie muzyki zachodnioafrykańskiej i europejsko-amerykańskiej (bluesa, ragtime’u i muzyki europejskiej). Stanowi on połączenie muzyki ludowej, artystycznej i rozrywkowej.
  Blues (ang. smutek, rozpacz) – gatunek muzyczny wywodzący się ze śpiewów Afroamerykanów z południa USA, z pewnymi wpływami muzyki folk.

  Anna Panas (ur. 18 lutego 1941) – polska piosenkarka jazzowa, bluesowa i popowa, autorka tekstów i muzyki.

  Zadebiutowała w 1964 w Opolu wraz z siostrą Ewą. Występowały wspólnie jako Siostry Panas w latach 1966–1976. W tym czasie śpiewały też z zespołem Tajfuny. Na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu występowała siedem razy. Brała udział w krajowych i zagranicznych festiwalach jazzowych. Po rozpoczęciu kariery solowej współpracowała z różnymi zespołami i artystami (m.in. z Blues Fellows i Januszem Stroblem).

  Muzyka pop – ogólnie muzyka popularna, termin ten jest jednak wieloznaczny, w najszerszym sensie oznacza każdy rodzaj muzyki rozrywkowej, niezależnie od jej charakteru.

  Pierwszą płytę, Zwykły dzień, nagrała w 1995 przy udziale tria Andrzeja Jagodzińskiego. Drugi album, Pod każdym adresem, wydała w 2000.

  Przypisy

  1. Anna Panas. alejagwiazdpolskiejpiosenki.pl. [dostęp 2015-04-02].
  2. Anna Panas. opole.pl. [dostęp 2015-04-02].  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.006 sek.