• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Anna M. Nowakowska

  Przeczytaj także...
  Tygodnik Ciechanowski - czasopismo ukazujące się w Ciechanowie od 1979 r. Obejmuje swoim zasięgiem 10 pobliskich powiatów osiągając największą sprzedaż w powiecie ciechanowskim, płońskim i mławskim. Łączny nakład wynosi powyżej 18 tys. egzemplarzy.Warszawa; miasto stołeczne Warszawa, w skrócie m.st. Warszawa – stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Nizinie Środkowomazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu.
  Zwierciadło - to jedyny polski, luksusowy miesięcznik dla kobiet ukazujący się nieprzerwanie od 1957 roku. Nazwę pisma wymyśliła Zofia Bystrzycka, a zostało ono założone przez Ligę Kobiet Polskich. Początkowo "Zwierciadło" było tygodnikiem, od 1991 roku ukazuje się jako miesięcznik. W 2010 r. „Zwierciadło” zostało uznane przez „Media & Marketing Polska” za Magazyn Roku. Jest wielokrotnym laureatem konkursu „GrandFront” na najlepszą okładkę prasową. Dla magazynu piszą m.in.: Renata Arendt-Dziurdzikowska, Alina Gutek, Wojciech Eichelberger, Remigiusz Grzela. Do grona felietonistów należą: Katarzyna Miller, Maciej Stuhr, Dorota Masłowska, Szymon Majewski, Tomasz Jastrun oraz Janusz Gajos.
  Kornwalia, Anglia

  Anna Maria Nowakowska (ur. 1 maja 1960 w Warszawie) – polska pisarka, publicystka, felietonistka „Tygodnika Ciechanowskiego”. Jej powieść, Dziunia (ukazała się nakładem wydawnictwa W.A.B), w 2014 została nominowana do Nagrody Literackiej dla Autorki GRYFIA .

  W latach 1995-2000 pracowała w Ogólnopolskim Pogotowiu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie działającym przy Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Współtworzyła program Poradni dla osób doznających przemocy domowej, prowadziła terapię indywidualną oraz grupy pomocy psychologicznej dla ofiar a także spotkania ze sprawcami domowej przemocy. Autorka programów i realizatorka szkoleń dla: policji, służb socjalnych, radnych, pedagogów, psychologów, nauczycieli, kuratorów. Była stałą współpracownicą czasopism przeznaczonych dla środowiska terapeutów: „Remedium”, „Terapia Uzależnienia i Współuzależnienia”, „Niebieska Linia” , „Caritas”. Autorka kilkudziesięciu publikacji poświęconych problematyce przemocy, uzależnień i wypalenia zawodowego.

  W roku 1997 napisała poradnik dla kobiet uzależnionych, pragnących podjąć terapię Kobieta na szlaku.

  W latach 1999-2005 współpracowała z miesięcznikiem „Zwierciadło” publikując felietony, reportaże i miniporadniki. Autorka książki „Przeklęte” wydanej w 2002 roku przez wydawnictwo Zwierciadło. W latach 1999-2004 współtworzyła Pracownię Psychospołeczną Zwierciadło

  W latach 2004–2010 mieszkała i pracowała na terenie Wielkiej Brytanii. W marcu 2009 ukończyła powieść „Dziunia”. W latach 2011–2013 pracowała jako konsultant do spraw przemocy w rodzinie w dwóch gminach na Płn. Mazowszu.

  Twórczość[]

 • Kobieta na szlaku, (1997)
 • Przeklęte (Wydawnictwo Zwierciadło 2002)
 • Dziunia (Wydawnictwo W.A.B. 2013, 2015, powieść nominowana do Nagrody Literackiej dla Autorki GRYFIA 2014)
 • Dziunia na uniwersytetach (Wydawnictwo W.A.B. 2015)
 • Wymarzony dom Dziuni (Wydawnictwo W.A.B. 2017)
 • Przypisy

  Linki zewnętrzne[]

 • Sylwetka na stronie Nagroda Literacka dla Autorki GRYFIA • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.066 sek.