• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Anja Rubik  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Glamour - międzynarodowy magazyn dla kobiet, w Polsce wydawany przez wydawnictwo Gruner + Jahr Polska. Średni nakład wynosi 280 tys. egzemplarzy, średnia sprzedaż - 150 tys. (według danych ZKDP za 2005 r.).Plejada.pl – polski serwis celebrycki należący do Grupy Onet, od 2012 kontrolowany przez niemiecko-szwajcarski koncern Ringier Axel Springer Polska.

  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH
  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH  Anja Rubik, właściwie Anna Helena Rubik (ur. 12 czerwca 1983 w Rzeszowie) – polska supermodelka pracująca w Stanach Zjednoczonych, projektantka mody, prezenterka telewizyjna, osobowość medialna i działaczka społeczna.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Wczesne lata[ | edytuj kod]

  Jest córką weterynarzy Ewy i Andrzeja Rubików. Uczęszczała do Prywatnej Lingwistycznej Szkoły Podstawowej w Częstochowie i do I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Częstochowie.

  Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.Emporio Armani to bardziej młodzieżowa linia Armaniego, przeznaczona głównie dla młodszych dorosłych. Jest jedną z droższych linii wypuszczanych przez dom mody Armani i może być zakupiona w 13 amerykańskich butikach oraz w 140 innych sklepach dookoła świata, czyniąc tę linię największą dystrybucją Armaniego. Produkty włączone w tę markę to: ubrania "ready-to-wear" męskie i damskie, okulary przeciwsłoneczne, perfumy oraz akcesoria i zegarki.

  Kariera modowa[ | edytuj kod]

  Karierę modelki rozpoczęła w wieku 15 lat. Pierwszy raz wyszła na wybieg w Mediolanie. Dwa i pół roku później wyjechała do Paryża, gdzie ukończyła brytyjskie liceum. Po maturze przeprowadziła się do Nowego Jorku. Należy do agencji: Next (Londyn, Mediolan, Nowy Jork, Paryż), Modelwerk (Hamburg), D-Vision (Warszawa).

  Dorota Masłowska (ur. 3 lipca 1983 w Wejherowie) – polska pisarka, dramaturg, felietonistka, laureatka Nagrody Literackiej Nike (2006) za powieść Paw królowej.Óscar Aristedes de la Renta (ur. 22 lipca 1932 w Santo Domingo, zm. 20 października 2014 w Kent) – amerykańsko-dominikański projektant mody.
  Anja Rubik na wybiegu, 2008

  Uczestniczyła w kampaniach reklamowych marek: Valentino, Versace, Dior, Emporio Armani, H&M, Dolce & Gabbana, Emanuel Ungaro, Ralph Lauren, Chanel, Gucci, Apart. Otwierała pokazy projektantów, m.in. Stelli McCartney i Proenzy Schouler. Pojawiła się na wybiegach następujących projektantów i domów mody: Yves Saint Laurent, Paco Rabanne, Carolina Herrera, Dolce & Gabbana, Donna Karan, Karl Lagerfeld, Marc Jacobs, Vera Wang, Moschino, Gucci, Givenchy, Roberto Cavalli, Kenzo, Alexander McQueen, Atsuro Tayama, Christian Lacroix, Chanel, Óscar de la Renta, Matthew Williamson, Ralph Lauren czy Victoria’s Secret.

  Forbes (Polska) – polska edycja międzynarodowego dwutygodnika „Forbes”, wydawana w Polsce co miesiąc przez Ringier Axel Springer Polska. Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  Znalazła się na okładkach wielu magazynów, m.in. takich jak: „Vogue”, „Numéro”, „Pani”, „Twój Styl”, „Elle”, „W Magazine”, „Repubblica delle Donne”, „Uroda”, „Harper’s Bazaar”, „French”, „Flair”, „Glamour”. W 2012 została uznana za ikonę przez portal models.com.

  W 2010 zaprojektowała kolekcję butów i torebek dla marki Quazi. Od 2010 jest ambasadorką marki Apart. Jest dyrektorem artystycznym kwartalnika o modzie „25 magazine”.

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Serbowie (Срби) – naród południowosłowiański mieszkający głównie w Serbii, Chorwacji, Bośni, Słowenii, Macedonii, Czarnogórze i Stanach Zjednoczonych. Jest ich ogółem około 13 mln. Mówią w swoim języku narodowym serbskim. W większości są prawosławnymi.

  Stworzyła Exclusive Collection dla Mohito. Pokaz kolekcji odbył się 6 listopada 2014 w warszawskim Ufficio Primo. 22 listopada odbyła się premiera jej autorskiego zapachu Original, który powstał we współpracy z Inglot. W latach 2014–2015 prowadziła program TVN Project Runway.

  Inne przedsięwzięcia[ | edytuj kod]

  W 2014 wystąpiła w teledysku do piosenki Chleb z płyty Społeczeństwo jest niemiłe Doroty Masłowskiej. Udzieliła głosu kioskarce w filmie animowanym Zabij to i wyjedź z tego miasta (2019) Mariusza Wilczyńskiego.

  Hamburg (łac. Hammonia; dolnoniem. Hamborg [ˈhaˑmbɔːχ]), właściwie Wolne i Hanzeatyckie Miasto Hamburg (niem. Freie und Hansestadt Hamburg) – miasto w północnych Niemczech na prawach kraju związkowego niedaleko ujścia Łaby do Morza Północnego. Wolne miasto i zarazem związkowy kraj niemiecki (pow. 755 km², ludność 1,74 mln – drugie po Berlinie). Największy port morski kraju (75 mln ton przeładunku), wielki ośrodek przemysłowy (statki, elektrotechnika, przetwórstwo ropy, przemysł spożywczy) i finansowy. W 2011 roku miasto to otrzymało tytuł Europejskiej Stolicy Czystości.Gianni Versace S.p.A. (ˈdʒɑnːi verˈsatʃe), znany jako Versace – włoski dom mody, założony przez Gianniego Versace w 1978 roku we Włoszech.

  We wrześniu 2018 nakładem wydawnictwa W.A.B. ukazała się jej książka pt. #SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie. W listopadzie ogłoszono, że tytuł sprzedał się w 100 tys. egzemplarzy. Od stycznia 2019 prowadzi internetowy program SexEdPL ROOM, w którym omawia kwestie związane z seksem. Za swoją działalność dotyczącą edukacji seksualnej młodzieży została w 2018 roku wyróżniona nagrodą „Zacnego Uczynku”.

  Emanuel Ungaro (ur. 1933 w Aix-en-Provence) - francuski projektant mody, założyciel domu mody i firmy kosmetycznej Ungaro.Polacy – naród zamieszkujący głównie obszar Rzeczypospolitej Polskiej i będący jej głównym składnikiem ludnościowym, a poza granicami Polski tworzący Polonię.

  Wartość rynkowa[ | edytuj kod]

  Zestawienie sporządzone na podstawie rankingu 100 najcenniejszych gwiazd polskiego show-biznesu magazynu „Forbes”:

 • 2011: 14. miejsce (510 000 zł – wartości kontraktów reklamowych)
 • 2012: 23. miejsce (505 500 zł – wartości kontraktów reklamowych)
 • 2013: 5. miejsce (742 000 zł – wartości kontraktów reklamowych)
 • 2014: 14. miejsce (458 000 zł – wartości kontraktów reklamowych)


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Valentino S.p.A. – włoski dom mody, założony przez Valentino Garavaniego w 1960 roku, w Rzymie, we Włoszech. Jego główne linie to m.in. Valentino, Valentino Garavani, Valentino Roma oraz R.E.D. Valentino.
  Alexander McQueen (właśc. Lee McQueen) (ur. 17 marca 1969 w East End, zm. 11 lutego 2010 w West End) – angielski projektant mody.
  Celebryt albo celebryta, rodz. żeński celebrytka, l.mn. celebryci (ang. celebrity, z łac. celebrare) – termin odnoszący się do osoby często występującej w środkach masowego przekazu i wzbudzającej ich zainteresowanie, bez względu na pełniony przez nią zawód (choć najczęściej są to aktorzy, piosenkarze, uczestnicy reality show, sportowcy czy dziennikarze). Zgodnie z definicją sformułowaną przez Daniela Boorstina w 1961 roku celebryt to osoba, która jest znana z tego, że jest znana. Słowo celebryt nie jest dokładnym synonimem gwiazdy, sławy, idola, autorytetu. Ze względu na możliwość szerokiego oddziaływania społecznego celebryci wykorzystywani są w działaniach reklamowych.
  Victoria’s Secret – amerykańskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją i sprzedażą luksusowej damskiej bielizny, odzieży i kosmetyków.
  Guccio Gucci S.p.A., znany jako Gucci – włoski dom mody założony we Florencji w 1921 roku przez Guccio Gucciego (1881-1953).
  Givenchy – francuskie przedsiębiorstwo kosmetyczne i dom mody założony w roku 1952 przez projektanta Huberta de Givenchy.
  Vogue – amerykański magazyn skierowany do kobiet, wydawany od końca XIX wieku do dziś. Dotyczy mody, życia gwiazd, lecz zawiera także artykuły z dziedzin sztuki, polityki. Przez wielu jest uważany za najważniejsze kobiece pismo w świecie mody i modelingu.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.9 sek.