• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Angostura

  Przeczytaj także...
  Chinowiec, drzewo chinowe (błędnie: drzewo chininowe) (Cinchona L.) – rodzaj roślin z rodziny marzanowatych (Rubiaceae). Obejmuje ponad 40 – 60 tropikalnych gatunków, występujących w stanie dzikim w Andach. Niektóre gatunki obecnie są uprawiane w strefie międzyzwrotnikowej, m.in. na wyspach: Cejlon, Jawa, Jamajka, a także w Indiach, Australii, Nowej Gwinei i Afryce.Trynidad i Tobago (ang. Trinidad and Tobago) – wyspiarskie państwo Ameryki Środkowej, położone u północnych brzegów Ameryki Południowej. Obejmuje dwie główne wyspy Trynidad i Tobago oraz szereg mniejszych.
  Ciudad Bolívar – miasto we wschodniej Wenezueli, nad rzeką Orinoko, stolica stanu Bolívar, licząca 478,9 tys. mieszkańców (2010).
  Butelka Angostury

  Angostura – gorzka wódka z Trynidadu i Tobago o ciemnoczerwonej barwie, zawierająca 23–45% alkoholu. Jest też aromatyczną przyprawą, którą można dodawać do napojów mieszanych i różnych dań. Używana przez barmanów do aromatyzowania napojów mieszanych. Prawdopodobnie produkowana jest na bazie rumu oraz nalewów i destylatów ziołowych, m.in. korzenia drzewa chinowego i sandałowego, skórkach pomarańczowych. Nazwa pochodzi od wenezuelskiego miasta Angostura (obecnie Ciudad Bolívar), gdzie została opracowana przez Johanna Siegerta. Oficjalna receptura jest zastrzeżona.

  Wódka – wysokoprocentowy napój alkoholowy (najczęściej od około 40%) składający się z destylatu alkoholowego rozcieńczonego wodą w stosunku ok. 2:3.Sandałowiec (Santalum L.) – rodzaj roślin z rodziny sandałowcowatych. Należy do niego 9 gatunków występujących na nizinach Australii, Azji Południowo-Wschodniej i wyspach Pacyfiku.

  W XIX wieku bittersy można było kupić w aptece, bowiem stosowane były jako remedium na żołądkowe dolegliwości.

  Rum – napój alkoholowy o wysokiej zawartości alkoholu (37,5%-81%) wytwarzany ze sfermentowanego soku z trzciny cukrowej, koncentratu tego soku lub melasy.

  Przypisy

  1. Angostura Bitters. www.DrinkBoy.com. [dostęp 2015-11-14]. [zarchiwizowane z tego adresu].
  2. Mój bar - gdzie amator dobrych drinków staje się koneserem. mojbar.pl. [dostęp 2015-10-26].  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.013 sek.