• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Andrzej Gołota  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Magdalena Soszyńska-Michno (ur. 1983 w Gdańsku) – zawodowa tancerka tańca towarzyskiego. Posiadaczka najwyższej międzynarodowej klasy "S" w stylu latynoamerykańskim i standardowym. Szerszej publiczności znana z udziału w show "Taniec z gwiazdami", emitowanego przez TVN.Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.

  Andrzej Jan Gołota, także Andrew Golota (ur. 5 stycznia 1968 w Warszawie) – polski bokser, brązowy medalista olimpijski z Seulu i mistrzostw Europy z Aten, były zawodowy mistrz Ameryki Północnej federacji IBF, dwukrotny mistrz Polski w wadze ciężkiej.

  Marcin Najman (ur. 13 marca 1979 w Częstochowie) – polski bokser zawodowy wagi ciężkiej, zawodnik mieszanych sztuk walki.XXVIII Mistrzostwa Europy w Boksie (mężczyzn) odbyły się w dniach 29 maja-3 czerwca 1989 w Atenach. Walczono w dwunastu kategoriach wagowych. Startowało 160 uczestników z 26 państw, w tym dziesięciu reprezentantów Polski.

  Spis treści

 • 1 Kariera amatorska
 • 2 Kariera zawodowa
 • 3 Procesy sądowe
 • 4 Życie prywatne
 • 5 Odniesienia w kulturze
 • 6 Udział w programach telewizyjnych
 • 7 Reklama
 • 8 Przypisy
 • 9 Linki zewnętrzne
 • Kariera amatorska[]

  Startował w barwach Legii Warszawa, zdobył cztery tytuły mistrza Polski w wadze ciężkiej (do 91 kg, 1986-1990). Sięgał również po medale na imprezach międzynarodowych (1985 wicemistrz świata juniorów, przegrał w finale z Kubańczykiem Félixem Savónem; 1986 mistrz Europy juniorów). W 1988 odniósł największy sukces w karierze amatorskiej, sięgając w Seulu po brązowy medal olimpijski. W walce półfinałowej z Koreańczykiem Hyun Man Baikiem doznał kontuzji (rozcięcie łuku brwiowego), co zmusiło go do wycofania się. Jako amator reprezentował Polskę także na Mistrzostwach Europy (Turyn 1987, ćwierćfinał i Ateny 1989, brązowy medal) i świata (Moskwa 1989).

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Dzień Dobry TVN (DD TVN) – poranny magazyn (morning show) telewizji TVN, nadawany od poniedziałku do piątku od 8:00 do 11:00, a w weekendy od 8:30 do 11:00. Trzon programu stanowią rozmowy z zaproszonymi gośćmi. Inne stałe elementy to kącik kulinarny, relacje reporterów, cykliczne bloki i prognoza pogody.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Chris Byrd (ur. 15 sierpnia 1970 w Flint) – amerykański bokser, były zawodowy mistrz świata organizacji WBO i IBF w kategorii ciężkiej.
  Przemysław Saleta (ur. 7 marca 1968 we Wrocławiu) − polski kick-boxer i bokser wagi ciężkiej, mistrz świata w kick-boxingu, a także mistrz Polski, Europy i interkontynentalny w zawodowym boksie, osobowość telewizyjna.
  Jarosław Sokołowski pseud. Masa (ur. 1962 roku w Pruszkowie w dzielnicy Żbików) – polski przestępca, obecnie najbardziej znany polski świadek koronny, zajmujący niegdyś wysoką pozycję w gangu pruszkowskim; zwany "Masą" ze względu na dużą masę ciała.
  John Ruiz (ur. 4 stycznia 1972 w Methuen) – amerykański bokser pochodzenia portorykańskiego, były dwukrotny zawodowy mistrz świata organizacji WBA w kategorii ciężkiej.
  Polacy – naród zamieszkujący głównie obszar Rzeczypospolitej Polskiej i będący jej głównym składnikiem ludnościowym, a poza granicami Polski tworzący Polonię.
  Andrzej Kolikowski ps. Pershing (ur. 1954 w Ołtarzewie, zm. 5 grudnia 1999 w Zakopanem) – przywódca gangu pruszkowskiego.
  Kancelaria prawna (łac. cancellaria) - miejsce wykonywania zawodu przez prawnika oraz zespół osób tam zatrudnionych (biuro prawnika). Oprócz doradztwa w zakresie praw i obowiązków prawnych, kancelarie reprezentują klientów przed sądami i organami administracji, w transakcjach biznesowych, negocjacjach oraz wszędzie tam, gdzie potrzebna jest pomoc prawna.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.042 sek.