• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Andrius Skerla  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Rangers Football Club (błędnie nazywany Glasgow Rangers, wymowa: /ˈɹeɪndʒə(ɹ)s/) – klub piłkarski z siedzibą w Glasgow w Szkocji, w sezonie 2013/2014 występujący w Scottish League One, rozgrywający domowe spotkania na posiadającym zadaszone i wyposażone w 51 082 krzesełek trybuny Ibrox Stadium (znanym również jako Ibrox Park), położonym w południowo-zachodniej części miasta.Rosyjska Premier Liga, najwyższa klasa rozgrywkowa dla klubów piłki nożnej w Rosji. Do sezonu 2010 rozgrywana była systemem wiosna-jesień (1 rok - 1 sezon). Nie było krótkiego sezonu przejściowego, a więc mistrz roku 2011 nie został wyłoniony. Natomiast już 12 marca 2011 rozpoczął się pierwszy sezon w systemie jesień-wiosna (Priemjer-Liga (2011/12)), który zakończył się 12 maja 2012. W sezonie 2011/12 występowało w niej 16 zespołów. Po dwóch rundach rozgrywek zespoły z miejsc 1-8 przystąpiły do walki w trzeciej rundzie o mistrzostwo i europejskie puchary. Zespoły z miejsc 9-16 walczyły w trzeciej rudzie o utrzymanie. Zespoły, które na koniec sezonu zajęły miejsca 15-16, zostały degradowane do Pierwszej dywizji. Zespoły z miejsc 13-14 walczyły w barażach o utrzymanie.

  Andrius Skerla (ur. 29 kwietnia 1977 w Wilnie) – były litewski piłkarz grający na pozycji obrońcy; rekordzista pod względem liczby występów w reprezentacji Litwy (84), były drugi kapitan Jagiellonii Białystok.

  Euzebiusz Smolarek i Andrius Skerla

  Spis treści

 • 1 Sukcesy
 • 1.1 Žalgiris Wilno
 • 1.2 PSV Eindhoven
 • 1.3 Dunfermline Athletic
 • 1.4 Jagiellonia Białystok
 • 2 Kariera klubowa
 • 3 Kariera reprezentacyjna
 • 4 Linki zewnętrzne
 • 5 Przypisy
 • Rubin Kazań (tat. «Рубин» футбол клубы Казан, ros. Футбольный клуб «Рубин» Казань, Futbolnyj Kłub "Rubin" Kazań) – rosyjski klub piłkarski z siedzibą w Kazaniu, w republice Tatarstan, grający w rozgrywkach Rosyjskiej Premier Ligi.Euzebiusz Smolarek (ur. 9 stycznia 1981 w Łodzi) – polski piłkarz, występujący na pozycji pomocnika lub napastnika, reprezentant kraju.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Tom Tomsk (ros. Футбольный клуб «Томь» Томск, Futbolnyj Kłub "Tom" Tomsk) – rosyjski klub piłkarski z siedzibą w Tomsku na Syberii, występujący w rozgrywkach Rosyjskiej Premier Ligi.
  Puchar Litwy w piłce nożnej (lit. Lietuvos futbolo taurė) - rozgrywki piłkarskie o charakterze pucharu krajowego na Litwie. Organizowane przez Litewski Związek Piłki Nożnej od roku 1990.
  Piłkarz – sportowiec uprawiający piłkę nożną (futbolista), ręczną (szczypiornista), wodną (waterpolista) lub siatkową (siatkarz).
  Puchar Szkocji w piłce nożnejScottish Football Association Challenge Cup, zwany krócej Scottish Cup jest jednym z najstarszych piłkarskich turniejów na świecie. Pierwsza edycja Pucharu Szkocji odbyła się w sezonie 1873/1974 i zakończyła się triumfem Queen’s Park, którzy pokonali nieistniejący już Clydesdale F.C. 2–0. Zwycięzca Pucharu Szkocji otrzymuje najstarsze trofeum na świecie, wytworzone w 1885 r. i uzyskuje kwalifikację do Ligi Europejskiej. Obecnym posiadaczem trofeum jest Inverness F.C., który w finałowym meczu pokonał 2-1 Falkirk.
  Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2012 (ukr. Чемпіонат Європи з футболу 2012), oficjalnie UEFA Euro 2012 (ukr. УЄФА Євро 2012) – czternasty turniej o mistrzostwo Europy w piłce nożnej mężczyzn, zorganizowany wspólnie przez Polskę i Ukrainę.
  Litwa, Republika Litewska (lit. Lietuva, Lietuvos Respublika) – państwo w Europie, jeden z krajów bałtyckich, członek Unii Europejskiej i NATO; graniczy od zachodu z Rosją (obwodem kaliningradzkim), od południowego zachodu z Polską, od wschodu z Białorusią, od północy z Łotwą.
  A lyga – najwyższa piłkarska klasa rozgrywkowa na Litwie. Działa od 1922, jest zarządzana przez Narodowe Stowarzyszenie Klubów Piłkarskich (lit. Nacionalinė futbolo klubų asociacija, NFKA). W 2013 roku liga liczy 9 drużyn. Rozgrywki toczą się w systemie wiosna-jesień. Zwycięzca rozgrywek otrzymuje tytuł mistrza Litwy, a spadkowicze trafiają do I lyga.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.106 sek.