• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • André 3000  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Yelawolf, właściwie Michael Wayne Atha (ur. 30 grudnia 1979 r.) - amerykański raper z Gadsden w stanie Alabama. Od stycznia 2011 członek wytwórni płytowej Shady Records.Hey Ya! – singiel amerykańskiego zespołu hip hopowego Outkast z ich piątego albumu Speakerboxxx/The Love Below, napisany i wyprodukowany przez André 3000. Piosenka zdobyła nagrodę Grammy w kategorii Best Urban/Alternative Performance w roku 2004. Singiel pokrył się platyną w Stanach Zjednoczonych i podwójną platyną w Australii.

  André Lauren Benjamin, powszechnie znany pod pseudonimem scenicznym André 3000 (ur. 27 maja 1975) – amerykański raper, wokalista, autor tekstów, multiinstrumentalista, producent muzyczny oraz aktor, członek duetu hip hopowego OutKast.

  Jako aktor, Benjamin wystąpił w takich produkcjach, jak między innymi Czterej bracia, Revolver oraz Semi-Pro: Drużyna marzeń?. Jest on ponadto współtwórcą serialu animowanego Klasa 3000, emitowanego na antenie Cartoon Network. André był członkiem wytwórni filmowej Quentina Tarantino i Lawrence'a Bendera, A Band Apart. Jednak w wyniku jej zamknięcia w 2006 roku, utworzył on własną wytwórnię, Moxie Turtle.

  Dr. Dre, właściwie Andre Romelle Young (ur. 18 lutego 1965 w Compton, Los Angeles w Kalifornii) – amerykański producent muzyczny i raper. Jest przyrodnim bratem Warrena G.John Legend, właściwie John Stephens (ur. 28 grudnia 1978 w Springfield) – amerykański piosenkarz R&B, kompozytor i pianista. Piosenka "Glory" z filmu Selma, nagrana z raperem Commonem, otrzymał Oscara za najlepszy utwór.

  Spis treści

 • 1 Wczesne życie
 • 2 Kariera
 • 3 Życie osobiste
 • 3.1 Moda
 • 3.2 Polityka
 • 4 Dyskografia
 • 4.1 Utwory wyprodukowane przez André 3000
 • 5 Filmografia
 • 5.1 Filmy
 • 5.2 Telewizja
 • 6 Przypisy
 • 7 Linki zewnętrzne
 • Wczesne życie[]

  Benjamin urodził się w Atlancie, w stanie Georgia, jako jedyne dziecko Sharon Benjamin Hodor, agentki nieruchomości, i Lawrence'a Walkera, pracownika biura obrotu należnościami. Sharon wychowywała syna samodzielnie. André dorastał w East Point i Buckhead, uczęszczając do Willis A. Sutton Middle School, SouthWest Dekalb High School, Newton High School oraz Tri-Cities High School. Benjamin ma pochodzenie afroamerykańskie oraz indiańskie.

  4 – czwarty album studyjny amerykańskiej wokalistki Beyoncé Knowles, wydany 24 czerwca 2011 roku nakładem Columbia Records. Na trzy tygodnie przed planowaną premierą, wszystkie utwory z płyty wyciekły do Internetu. 4 był pierwszym dziełem Knowles nagranym po zakończeniu biznesowej współpracy z jej ojcem i dotychczasowym menedżerem, Mathew. W 2010 roku, w ramach przygotowań do pracy nad nowym albumem, Beyoncé zrobiła sobie przerwę w karierze. W tamtym okresie, jak przyznała, czerpała inspirację z życia codziennego, a także rozwijała kreatywność, uczęszczając do teatrów i oglądając sztuki broadwayowskie. Wśród muzycznych inspiracji, z jakich czerpała w procesach produkcji 4 są przede wszystkim Fela Kuti, Earth, Wind & Fire i Lionel Richie, a także między innymi The Jackson 5 oraz Prince.Buckhead – miasto w Stanach Zjednoczonych, w stanie Georgia, w hrabstwie Morgan. W 2008 roku liczyło 223 mieszkańców.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Lil Wayne, właściwie Dwayne Michael Carter, Jr. (ur. 27 września 1982 w Nowym Orleanie) – amerykański raper. Były członek Hot Boys – amerykańskiej grupy hiphopowej związanej z Cash Money Records.
  Nagroda Grammy w kategorii Nagroda Grammy w kategorii Best Rap Performance by a Duo or Group przyznawana jest od 1991 roku, tak samo jak nagrody w kategorii siostrzanej, Best Rap Solo Performance.
  Tha Carter IV to dziewiąty studyjny album amerykańskiego rapera Lila Wayne’a, a zarazem czwarty i ostatni z serii Tha Carter po Tha Carter z 2004, Tha Carter II z 2005 i Tha Carter III z 2008. Nagrania do tego albumu zaczęły się w 2008. W tym czasie Lil Wayne wydał dwie inne płyty: Rebirth oraz I Am Not a Human Being. Z powodu odbywania przez rapera kary więzienia w Rikers Island, nagrania materiałów do Tha Carter IV opóźniły się.
  People for the Ethical Treatment of Animals (PETA) (pl. Ludzie na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt, pet – z ang. "zwierzę domowe") – międzynarodowa organizacja non-profit powstała w roku 1980 z siedzibą w Norfolk, Wirginia, USA. Jej główną działalność stanowi walka o prawa zwierząt. Prezesem i współzałożycielem organizacji jest Ingrid Newkirk.
  The Source (ang.: Źródło) – amerykański magazyn (miesięcznik) zajmujący się hip-hopem, polityką oraz kulturą. Magazyn został założony w roku 1988 z inicjatywy Davida Maysa oraz Jona Shectera. Aktualnie jego właścicielem jest Black Enterprise. Obecnie funkcję redaktora naczelnego pełni Jeremy Miller. The Source mimo skromnego startu, jest aktualnie jednym z największych i najbardziej wpływowych magazynów hip-hop w USA.
  Biblioteka Kongresu Stanów Zjednoczonych (ang.: Library of Congress) – największa biblioteka świata. Gromadzi ponad 142 mln różnego rodzaju dokumentów, ponad 29 mln książek, 58 mln rękopisów, 4,8 mln map i atlasów, 12 mln fotografii, 6 mln mikrofilmów, 3,5 mln dokumentów muzycznych, 500.000 filmów; wszystko w ponad 460 językach. 7% zbiorów to dokumenty w językach słowiańskich, w tym największy w USA zbiór polskich książek. Całość zajmuje 856 km półek. Biblioteka dysponuje (w 3 budynkach) 22 czytelniami ogólnymi, 3 wydzielonymi czytelniami dla kongresmenów oraz biblioteką sztuki (John F. Kennedy Center). Zatrudnia 5 tysięcy pracowników. Wyposażona jest w system komputerowy o pojemności 13 mln rekordów oraz w 3000 terminali. Pełni funkcję biblioteki narodowej.
  Idlewild to wydany 21 sierpnia 2006 siódmy album duetu OutKast. Krążek stanowi jednocześnie ścieżkę dźwiękową do filmu pod tym samym tytułem.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.017 sek.