• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Ana Brenda Contreras

  Przeczytaj także...
  Angélique Monique-Paulet Boyer Rousseau (ur. 4 lipca 1988 w Saint-Claude) – meksykańska aktorka francuskiego pochodzenia. Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  Ana Brenda Contreras (2015)

  Ana Breco, właśc. Ana Brenda Contreras (ur. 24 grudnia 1986 w McAllen ) – amerykańska aktorka i piosenkarka. Wystąpiła m.in. w telenowelach Zaklęta miłość, Teresa, Zakazane uczucie, Dzikie serce oraz w remaku serialu Dynastia.

  Kariera[ | edytuj kod]

  W wieku 15 lat przeniosła się do Meksyku, aby uczestniczyć w programie „Pop stars” (polski: Idol). Wraz z zespołem T'detila znalazła się w finale programu i nagrała płytę.

  Dzikie serce (hiszp. Corazón Indomable) – meksykańska telenowela Televisy z 2013 roku, której producentem jest Nathalie Lartilleux. Jest to remake telenoweli tej samej stacji o tytule Marimar z 1994 roku w której główne role zagrali Thalia i Eduardo Capetillo. W rolach głównych występują: Ana Brenda Contreras i Daniel Arenas, zaś w rolę antagonistów wcielają się Elizabeth Alvarez, Rene Strickler i Rocio Banquells. Produkcja była emitowana w Meksyku na kanale El Canal de las Estrellas o godzinie 16:15. Była najchętniej oglądaną telenowelą w Meksyku i biła w rankingach emitowaną w paśmie prime-time Burzę (La Tempestad). Od 3 marca 2015 roku telenowela emitowana jest w TV4.Idol – program o formule talent show nadawany w telewizji Polsat, na licencji brytyjskiej sieci ITV, wyemitowany od 6 stycznia 2002 do 11 czerwca 2005 i powtarzany w TV 4.

  W 2003 roku rozpoczęła studia aktorskie w Televisa's Centro de Educación Artistica (CEA). W 2005 roku wzięła udział w castingu do telenoweli Barrera de Amor produkcji Ernesto Alonso, w której zdobyła rolę Juanity. Był to jej debiut aktorski.

  W 2006 roku dołączyła do obsady Duelo de Pasiones jako Sonia, a w 2007 zagrała gościnnie Valentinę w telenoweli Ostatnia godzina. Rok później zagrała w filmie Divina confusión w reżyserii Salvador Garcini. Wystąpiła także jako Violeta Madrigal w telenoweli Juro Que Te Amo wyprodukowanej przez MaPat oraz otrzymała epizod w Mujeres Asesinas, gdzie miała okazję pracować m.in. z Paty Navidad oraz Galilea Montijo.

  Jacqueline Bracamontes Van Hoorde (ur. 23 grudnia 1979 roku w Guadalajarze w stanie Jalisco) − meksykańska aktorka i modelka.David Zepeda, właściwie David Zepeda Quintero (ur. 19 września 1974 roku w Nogales w stanie Sonora) – meksykański aktor teatralny, telewizyjny i filmowy, model.

  W 2009 roku była Gościem w filmie Cabeza de buda, a producent Carla Estrada zaproponował jej rolę antagonistki w telenoweli Zaklęta miłość. Zagrała Maurę Albarrán u boku Williama Levyego, Davida Zepedy oraz Jacqueline Bracamontes.

  W 2010 roku, w telenoweli Teresa, wcieliła się w rolę Aurory Alcázar, najlepszej przyjaciółki tytułowej bohaterki, w tej roli Angelique Boyer.

  W latach 2011-2012 zagrała główną rolę w telenoweli Zakazane uczucie produkcji José Alberto. U jej boku wystąpili Jorge Salinas oraz Jose Ron.

  Teresa – meksykańska telenowela Televisy wyemitowana w latach 2010-2011. W roli tytułowej Angelique Boyer. Adaptacja telenoweli o tej samej nazwie z 1989 roku. Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).

  W 2013 roku zagrała jako Maricruz Olivarez w telenoweli Dzikie serce, remaku Marimar.

  W 2014 r. Contreras pojawiła się w meksykańskim filmie Volando bajo, a w 2015 zagrała główną rolę w telenoweli Lo imperdonable, nowszej wersji Kiedy się zakocham...

  W 2016 r. zagrała w serialu Blue Demon, a w 2017 wystąpiła we filmie El que busca, encuentra.

  Meksyk (Meksykańskie Stany Zjednoczone, hiszp. México, Estados Unidos Mexicanos, Méjico, nah. Mēxihco) – kraj w Ameryce Północnej. Sąsiaduje ze Stanami Zjednoczonymi (na północy), z Oceanem Spokojnym (na zachodzie i południu), Zatoką Meksykańską i Morzem Karaibskim (na wschodzie) oraz z Gwatemalą i Belize (na południu i południowym wschodzie).Dynastia – amerykański serial wyprodukowany przez Fake Empire Productions oraz CBS Television Studios, który jest rebootem opery mydlanej o tym samym tytule.

  Na początku 2018 r. wcieliła się w Alejandrę Ponce (główna rola) w telenoweli Por amar sin ley. Odeszła z telenoweli w sierpniu 2018, jej postać została uśmiercona w połowie 2. sezonu. W sierpniu tego samego roku The CW ogłosiło, że Contreras zagra główną rolę w 2. sezonie amerykańskiego serialu Dynastia. Aktorka gra Cristal Jennings

  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

  30 lipca 2019 r. Ana Brenda Contreras ogłosiła, że nie powróci do serialu Dynastia jako Cristal w 3 sezonie. Na jej miejsce obsadzono Daniellę Alonso.

  Filmografia[ | edytuj kod]

  Filmy[ | edytuj kod]

  Telenowele[ | edytuj kod]

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Warto wiedzieć że... beta

  Zaklęta miłość (oryg. Sortilegio) − meksykańska telenowela emitowana oryginalnie w drugiej połowie 2009 roku przez stację Televisa, a w Polsce na antenie TV 4 od 24 listopada 2009 do 13 kwietnia 2010. Od 7 czerwca 2011 ponownie emitowana przez stację TV4. Jest to remake telenoweli Ty albo nikt.
  Marimar – meksykańska telenowela z 1994 roku. Druga telenowela z Trylogii o Mariach (Trilogía de las Marías), którą również tworzą María Mercedes i Maria z przedmieścia z Thalíą w roli głównej. Oprócz ról tytułowych aktorka wykonała także piosenki przewodnie do wszystkich trzech części trylogii.
  Por amar sin ley – meksykańska telenowela z 2018 roku. Wyprodukowana przez José Alberto Castro dla Televisy i emitowana na kanale Las Estrellas. Jest to adaptacja kolumbijskiej telenoweli z 2016 roku La ley del corazón.
  Zakazane uczucie (hiszp. La que no podía amar) – meksykańska telenowela wyprodukowana przez Televisę. Producentem telenoweli jest José Alberto Castro. Głównymi aktorami są: Ana Brenda Contreras, Jorge Salinas i Jose Ron. Premiera w Meksyku odbyła się 1 lipca 2011 roku. Ostatni odcinek został wyemitowany 18 marca 2012 roku na kanale Canal de las Estrellas. W Polsce serial emitowany był od 19 marca do 23 sierpnia 2012 roku na kanale TV4 w dniach od poniedziałku do piątku o godzinie 17:00 później również o 18:00. Powtórki dwóch ostatnich odcinków zeszłego dnia można było obejrzeć o godzinie 10:30 i 11:30 od wtorku do piątku. Powtórka natomiast od 3 września 2012 roku (emitowany w dni robocze) na kanale TV6 o 19:00 i 20:00. Ostatni odcinek widzowie zobaczyli 21 lutego o 20:00, powtórkę ostatniego odcinka telenoweli mogli obejrzeć w piątek o 9:15.
  McAllen - miasto w USA, w południowej części stanu Teksas, w dolinie rzeki Rio Grande. Około 126,4 tys. mieszkańców.
  Kiedy się zakocham... (hiszp. Cuando Me Enamoro) – meksykańska telenowela Televisy z przełomu 2010 i 2011 roku, której producentem jest Carlos Moreno Laguillo. Jest to nowa wersja telenoweli Kłamstwo i miłość (La Mentira) z 1998 roku. W rolach głównych występują: Silvia Navarro i Juan Soler. Produkcja była emitowana w Meksyku na kanale XEW-TV (El Canal de las Estrellas) o godzinie 19:00.
  Piosenkarz i piosenkarka – zawód polegający na wykorzystaniu śpiewu do wykonywania skomponowanych wcześniej piosenek, z reguły przy akompaniamencie grupy muzycznej, wydawanych następnie na albumach lub wykonywanych na koncertach. Utwory wykonywane bez akompaniamentu nazywamy utworami a cappella.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.79 sek.