• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Amt Sternberger Seenlandschaft

  Przeczytaj także...
  Powiat Ludwigslust-Parchim (niem. Landkreis Ludwigslust-Parchim) - niemiecki powiat leżący w południowo-zachodniej części landu Meklemburgia-Pomorze Przednie. Został utworzony na mocy reformy administracyjnej Meklemburgii-Pomorza Przedniego 4 września 2011 r. z dotychczasowych powiatów Parchim i Ludwigslust.Kuhlen-Wendorf - gmina w Niemczech, wchodząca w skład Związku Gmin Sternberger Seenlandschaft w powiecie Ludwigslust-Parchim, w kraju związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie.
  Dabel - gmina w Niemczech, wchodząca w skład Związku Gmin Sternberger Seenlandschaft w powiecie Ludwigslust-Parchim, w kraju związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie.

  Amt Sternberger Seenlandschaftniemiecki związek gmin leżący w kraju związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie, w powiecie Ludwigslust-Parchim. Siedziba związku znajduje się w miejscowości Sternberg.

  W skład związku wchodzi dwanaście gmin:

  1. Blankenberg
  2. Borkow
  3. Brüel
  4. Dabel
  5. Hohen Pritz
  6. Kloster Tempzin
  7. Kobrow
  8. Kuhlen-Wendorf
  9. Mustin
  10. Sternberg
  11. Weitendorf
  12. Witzin

  Zmiany administracyjne[ | edytuj kod]

  1 stycznia 2016 gminy Langen Jarchow oraz Zahrensdorf połączyły się tworząc nowa gminę Kloster Tempzin.

  Kloster Tempzin – gmina w Niemczech, w kraju związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie, w powiecie Ludwigslust-Parchim, wchodząca w skład związku gmin Sternberger Seenlandschaft. Powstała 1 stycznia 2016 z połączenia gminy Langen Jarchow oraz Zahrensdorf.Kobrow – gmina w Niemczech, wchodząca w skład Związku Gmin Sternberger Seenlandschaft w powiecie Ludwigslust-Parchim, w kraju związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie.
  Warto wiedzieć że... beta

  Sternberg (pol. Gwiazdów) - miasto w Niemczech, w kraju związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie, w powiecie Ludwigslust-Parchim, siedziba Związku Gmin Sternberger Seenlandschaft.
  Wspólnoty administracyjne i związki gmin w Niemczech – organizacje, które tworzą plany zagospodarowania, administrują cmentarzami, organizują ochronę przeciwpożarową itp. Zrzeszają one gminy leżące w jednym powiecie.
  Zahrensdorf - gmina w Niemczech, wchodząca w skład Związku Gmin Sternberger Seenlandschaft w powiecie Ludwigslust-Parchim, w kraju związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie.
  Hohen Pritz - gmina w Niemczech, wchodząca w skład Związku Gmin Sternberger Seenlandschaft w powiecie Ludwigslust-Parchim, w kraju związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie.
  Gmina (od niem. Gemeinde – komuna, społeczność) – wspólnota samorządowa osób zamieszkujących określone terytorium.
  Meklemburgia-Pomorze Przednie (niem. Mecklenburg-Vorpommern) – kraj związkowy we wschodnich Niemczech. Najwyższym prawem krajowym jest Konstytucja Kraju Związkowego Meklemburgia-Pomorze Przednie z 23 maja 1993 r.
  Weitendorf (pol. Wojęcin) - gmina w Niemczech, wchodząca w skład Związku Gmin Sternberger Seenlandschaft w powiecie Ludwigslust-Parchim, w kraju związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.01 sek.