• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Amt Gartz - Oder

  Przeczytaj także...
  Tantow (pol. hist. Tętowa) - gmina położona we wschodniej części Niemiec, w kraju związkowym Brandenburgia, w powiecie Uckermark, wchodzi w skład urzędu Gartz (Oder). Gmina jest położona w sąsiedztwie Parku Narodowego Doliny Dolnej Odry oraz przy drodze krajowej B113.Mescherin (pol. hist. Moskorzyn) – gmina w Niemczech w kraju związkowym Brandenburgia, w powiecie Uckermark, wchodzi w skład urzędu Gartz (Oder). Miejscowość leży nad zachodnim brzegu Odry Zachodniej, 20 km na południe od Szczecina, naprzeciwko leżącego po drugiej stronie Międzyodrza, Gryfina.
  Hohenselchow-Groß Pinnow - gmina w Niemczech, w kraju związkowym Brandenburgia, w powiecie Uckermark, wchodzi w skład urzędu Gartz (Oder).

  Urząd Gartz (Oder) (niem. Amt Gartz (Oder)) - niemiecki urząd leżący w kraju związkowym Brandenburgia, w powiecie Uckermark. Siedziba urzędu znajduje się w mieście Gartz (Oder).

  Wspólnoty administracyjne i związki gmin w Niemczech – organizacje, które tworzą plany zagospodarowania, administrują cmentarzami, organizują ochronę przeciwpożarową itp. Zrzeszają one gminy leżące w jednym powiecie.Gartz (Oder) – miasto w Niemczech, w kraju związkowym Brandenburgia, w powiecie Uckermark, siedziba urzędu Gartz (Oder) nad Odrą Zachodnią, przy granicy z Polską. Liczba mieszkańców wynosi około 2,5 tys. Nazwa miasta wywodzi się od lechickiego słowa "gard" <* GORD czyli "gród obronny".

  W skład urzędu wchodzi pięć gmin:

  Kraje związkowe Niemiec – Niemcy składają się obecnie z 16 krajów związkowych, w tym trzech miast na prawach kraju związkowego.Casekow – gmina we wschodniej części Niemiec, w kraju związkowym Brandenburgia, w powiecie Uckermark, wchodzi w skład urzędu Gartz (Oder). Casekow leży ok. 11 km na zachód od miasta Gartz (Oder) i drogi krajowej B2.
  1. Casekow
  2. Gartz (Oder)
  3. Hohenselchow-Groß Pinnow
  4. Mescherin
  5. Tantow
  Brandenburgia (niem. Brandenburg, dolnołuż. Bramborska, górnołuż. Braniborska) – jeden z 16 krajów związkowych Niemiec. Stolicą jest Poczdam. Obecny premier Brandenburgii to Dietmar Woidke (SPD), stojący na czele lokalnej koalicji SPD/Die Linke.Powiat Uckermark (niem. Landkreis Uckermark) - powiat w niemieckim kraju związkowym Brandenburgia. Siedzibą powiatu jest miasto Prenzlau. Najbardziej na północ położony powiat kraju związkowego.
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.602 sek.