• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Amerykańskie Towarzystwo Matematyczne

  Przeczytaj także...
  MSC 2000 (ang. Mathematics Subject Classification 2000) – hierarchiczna klasyfikacja badań naukowych w matematyce sformułowana przez Amerykańskie Towarzystwo Matematyczne.Bulletin of the American Mathematical Society (skrót: Bull. Amer. Math. Soc.) - czasopismo naukowe o tematyce matematycznej (kwartalnik), wydawane przez Amerykańskie Towarzystwo Matematyczne. W czasopiście publikowane są artykuły naukowe oraz recenzje. Czasopismo założone pod nazwą Bulletin of the New York Mathematical Society zmieniło nazwę wraz ze zmianą nazwy wydawcy na American Mathematical Society; obecnie na liście filadelfijskiej.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  Amerykańskie Towarzystwo Matematyczne (ang. American Mathematical Society, skr. AMS) – towarzystwo skupiające matematyków w Stanach Zjednoczonych. Jego misją jest promowanie rozwoju badań matematycznych.

  Towarzystwo wydaje publikacje naukowe, organizuje konferencje (regionalne, krajowe i międzynarodowe we współpracy z innymi organizacjami), przyznaje stypendia i nagrody za wyniki naukowe.

  Towarzystwo zostało założone w 1888 roku jako Nowojorskie Towarzystwo Matematyczne. W lipcu 1894 roku przekształciło się w towarzystwo krajowe z obecną nazwą. Główna siedziba została przeniesiona z Nowego Jorku do Providence w stanie Rhode Island.

  Journal of the American Mathematical Society – znane także jako JAMS, kwartalne czasopismo naukowe (kwartalnik) wydawane przez Amerykańskie Towarzystwo Matematyczne. Zawiera wysokiej jakości publikacje naukowe ze wszystkich dziedzin matematyki. Znane z rygorystycznej oceny rozważanych artykułów.Notices of the American Mathematical Society – czasopismo dla członków Amerykańskiego Towarzystwa Matematycznego. Każdego roku wydawane jest 11 numerów (czerwcowy i lipcowy wydawane są łącznie). Czasopismo to jest wysyłane do około 30 tysięcy członków AMS na całym świecie.

  Publikacje towarzystwa[]

 • Mathematical Reviews – baza recenzji prac matematycznych
 • Bulletin of the American Mathematical Society – kwartalnik
 • Journal of the American Mathematical Society – kwartalnik
 • Notices of the American Mathematical Society – miesięcznik będący jednym z bardziej rozpowszechnionych matematycznych czasopism.
 • Proceedings of the American Mathematical Society – miesięcznik
 • Transactions of the American Mathematical Society – miesięcznik
 • Zobacz też[]

 • MSC 2000
 • Przypisy

  1. Kwartalnik historii nauki i techniki. T. 24. Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1979, s. 283. [dostęp 2 lipca 2015].

  Linki zewnętrzne[]

 • Amerykańskie Towarzystwo Matematyczne, w j.angielskim
 • Publikacja naukowa – artykuł w czasopiśmie naukowym lub w formie książki, spełniający określone, ostre kryteria poprawności, opisujący oryginalne badania naukowe i wynikające z nich wnioski, lub zbierający w formie przeglądu wnioski z wcześniej opublikowanych prac. Publikacje naukowe są zazwyczaj naukowym źródłem pierwotnym.Proceedings of the American Mathematical Society - czasopismo naukowe o tematyce matematycznej (miesięcznik) wydawane przez Amerykańskie Towarzystwo Matematyczne. Artykuły zamieszczane w czasopiśmie muszą być nie krótsze niż 15 stron. Czasopismo znajduje się na tzw. liście filadelfijskiej.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Transactions of the American Mathematical Society - czasopismo naukowe o tematyce matematycznej (miesięcznik) wydawane przez Amerykańskie Towarzystwo Matematyczne od 1900 roku. Artykuły zamieszczane w czasopiśmie muszą być nie krótsze niż 15 stron. Czasopismo znajduje się na tzw. liście filadelfijskiej.
  Mathematical Reviews – elektroniczna baza a także periodyk wydawany przez Amerykańskie Towarzystwo Matematyczne (AMS). Zawiera streszczenia (a w wyjątkowych przypadkach także oceny) wielu publikacji z matematyki, statystyki i informatyki teoretycznej. Publikacje rozpoczęto w 1940 roku z zamiarem dostarczenia streszczeń wszystkich publikacji matematycznych.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.02 sek.