• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • American McGee

  Przeczytaj także...
  The Sims – komputerowa gra symulacyjna, stworzona przez projektanta gier Willa Wrighta wydaną przez firmę Maxis. Od czasu wydania (styczeń 2000) sprzedała się w ponad szesnastu milionach kopii na całym świecie, dzięki czemu otrzymała tytuł najlepiej sprzedającej się gry na komputery osobiste w historii gier. Z początku The Sims miała być programem do projektowania wnętrz, a Simowie mieli być tylko modelami obrazującymi ludzi.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Projektant gier – określenie osoby bądź zespołu osób, które projektują gry. Termin jest zwykle używany w odniesieniu do osób projektujących gry komputerowe, lecz może oznaczać również twórców tradycyjnych gier, takich jak np. gry planszowe.
  American McGee

  American James McGee (ur. 13 grudnia 1972) – amerykański projektant gier komputerowych.

  Karierę rozpoczął w id Software w roku 1994, gdzie pracował jako programista, projektant poziomów i dźwiękowiec, przyczyniając się do powstania gier Doom II, Quake oraz Quake II. W 1998 przeniósł się do Electronic Arts, gdzie został konsultantem wielu projektów, m.in. The Sims. Stworzył także własną grę, American McGee’s Alice, przedstawiającą makabryczną wersję baśni o Alicji w krainie czarów. Wkrótce potem opuścił Electronic Arts i założył firmę The Mauretania Import Export Company. Następne produkcje firmowane jego nazwiskiem to Scrapland i Bad Day L.A.

  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. Doom II: Hell on Earth – gra FPS wydana przez firmę id Software. Pierwotnie wydana została na IBM PC 10 października 1994 roku. Jest sequelem popularnej gry Doom, która wydana została rok wcześniej. W 1995 roku Doom II zdobył Origins Award w kategorii „Najlepsza Gra Komputerowa Fantasy lub Science Fiction roku 1994”.

  W założonym przez siebie studiu Spicy Horse pracuje nad serią minigier z serii American McGee’s Grimm. Gry powstają na wyłączność dla serwisu GameTap, pierwsza z nich pojawiła się 31 lipca 2008 roku. Docelowo powstać mają dwadzieścia cztery minigry, każda przedstawiająca mroczną wersję innej baśni braci Grimm. Studio zajmuje się także stworzeniem kontynuacji Alice.

  Bad Day L.A. – gra komputerowa, której współtwórcą jest American McGee. Bohaterem gry jest afroamerykański kloszard, Anthony Williams, który ratuje miasto Los Angeles przed kataklizmami i klęskami, m.in. tsunami, trzęsieniami ziemi lub atakiem meksykańskiej gwardii narodowej. Korzysta również ze specyficznej grafiki, stylizowanej na komiksową. Została także wydana na konsolę Xbox.WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Blog Americana McGee (ang.)
 • Konto Americana McGee na Mobygames (ang.) • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Electronic Arts NASDAQ: ERTS – amerykański producent oraz wydawca gier komputerowych i wideo. Firma została założona przez Tripa Hawkinsa w 1982 r. W pierwszej połowie 2011 roku firma EA była pierwszym co do wielkości wydawcą gier na zachodnich rynkach, z roczną sprzedażą sięgającą 4 miliardów dolarów.
  Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.
  id Software - producent gier FPP. Znani są z serii Wolfenstein, Doom oraz Quake. Firma powstała w Mesquite w Teksasie w 1991 roku.
  Spicy Horse (chiń. trad.: 麻辣馬, chiń. upr.: 麻辣马, pinyin: Má là mǎ) – niezależne studio gier komputerowych z siedzibą w Szanghaju. Zostało założone przez Americana McGee w 2007 roku.
  Bracia Grimm – dwaj rodzeni bracia, pisarze i uczeni niemieccy Wilhelm Karl Grimm (1786-1859) i Jacob Ludwig Karl Grimm (1785-1863), którzy dużą część swoich dzieł publikowali wspólnie. Autorzy Baśni braci Grimm.
  Quake II – gra FPS autorstwa id Software, wydana 30 listopada 1997 roku przez Activison. Wbrew numeracji i temu samemu tytułowi, Quake II nie jest bezpośrednią kontynuacją wydanego rok wcześniej Quake I. Ścieżka dźwiękowa do gry została stworzona przez artystę o pseudonimie Sonic Mayhem oraz kompozytora Billa Browna.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.022 sek.