• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • American Idol  Podstrony: [1] [2] [3] [4] 5 [6] [7]
  Przeczytaj także...
  Sekretne życie pszczół – amerykański dramat przygodowy z 2008 roku zrealizowany na motywach powieści Sue Monk Kidd pod tym samym tytułem. Scenariusz i reżyseria Gina Prince-Bythewood.Elvis Aaron Presley (ur. 8 stycznia 1935 r. w Tupelo, zm. 16 sierpnia 1977 r. w Memphis) – amerykański piosenkarz i aktor.
  American Idol Experience[]
  Wnętrze American Idol Experiance

  W lutym 2008 roku The Walt Disney Company ogłosiła, że buduje The American Idol Experience w Walt Disney World Resort na Florydzie. Show jest wspołprodukowane z 19 Entertainment. Goście parku wybierają jedną piosenkę z listy i biorą udział w prywatnym przesłuchaniu dla ekipy parku. Ci, którzy zostaną wybrani występują przed 1000 widownią, na której zasiadają goście parku, i są krytykowani przez trójkę sędziów. Publiczność głosuje na swojego faworyta. Podczas ostatniego występu w ciągu dnia występują wszyscy zwycięzcy w poprzednich występów w ciągu dnia. Zwycięzcy dostają bilety z przywilejem stania na początku kolejki podczas każdego przesłuchania w prawdziwym programie.

  Usher, właściwie Usher Terry Raymond IV (ur. 14 października 1978) – amerykański wokalista, tancerz oraz aktor, uważany za współczesnego króla muzyki R&B. Popularność Ushera zapoczątkowana została pod koniec lat 90., wraz z premierą drugiego albumu, My Way i utworu "Nice and Slow", który uplasował się na szczycie listy Billboard Hot 100. Z następnej płyty artysty, 8701, pochodziły kolejne single numer jeden w Stanach Zjednoczonych: "U Remind Me" i "U Got It Bad". Każdy z tych albumów rozszedł się w ponad 8 milionach egzemplarzy na całym świecie, czyniąc Ushera jednym z najlepiej sprzedających się artystów R&B lat 90..Strajk scenarzystów w Stanach Zjednoczonych (listopad 2007– luty 2008) - strajk scenarzystów zrzeszonych w organizacjach Writers Guild of America, East (WGAE) oraz Writers Guild of America, West (WGAW) rozpoczęty 5 listopada 2007 roku.

  Transmisja międzynarodowa[]

  American Idol jest transmitowany do ponad 100 krajów na całym świecie. W większości nie jest to transmisja na żywo. Odcinki są transmitowane na żywo w Kanadzie, Australii i Izraelu (przez większość odcinków). w Malezji, Indiach, Filipinach oraz na Bliskim Wschodzie odcinki mogą być opóźnione. W tych krajach, w których odcinki są opóźniane często dwa odcinki łączy się w jeden. W Australii odcinki są emitowane 5 godzin po ich emisji w Stanach Zjednoczonych, MBC4 (kanał telewizji z Bliskiego Wschodu) nadaje odcinki w 19 godzin USA, a Wielka Brytania pokazuje odcinki na kanele cyfrowym ITV2 dzień po emisji w USA. American Idol nadawany jest także w Irlandii na TV3 dwa dni po emisji w USA. W Brazylii oraz w Izraelu odcinki także są emitowane z dwudniowym opóźnieniem.

  Justin Guarini, właściwie Justin Eldrin Bell (ur. 28 października 1978 w Columbus, USA) – amerykański piosenkarz i autor piosenek oraz aktor. Zasłynął w 2002 roku, kiedy to zajął drugie miejsce w pierwszej edycji programu American Idol, zaraz po Kelly Clarkson.Rent to musical z muzyką i librettem Jonathana Larsona nawiązujący do opery Giacomo Pucciniego Cyganeria. Opisuje rok życia grupy ubogich młodych artystów walczących o przetrwanie w ubogiej dzielnicy Nowego Jorku Lower East Side w epoce AIDS. Jest jednym z pierwszych dzieł scenicznych dotykających tematyki narkomanii, homoseksualności i transseksualizmu, porusza kontrowersyjne tematy trzymając się konwencji musicalu i rock opery.

  Od sezonu siódmego American Idol jest transmitowany bezpośrednio do Australii przez satelitę na FOX8 w 7 godzin po premierze w USA.

  W Południowo-Wschodniej Azji show jest nadawany przez satelitę ptzez STAR World w każdą środę i czwartek dziewięć godzin po emisji w Stanach Zjednoczonych.

  Od 20 listopada 2010 w Iranie American Idol jest emitowany przez PMC w soboty, poniedziałki i środy o 20:00 i w soboty, niedziele i wtorki o 17:00.

  Carrie Marie Underwood (ur. 10 marca 1983 w Muskogee) − amerykańska wokalistka country wykonująca także muzykę popularną. Pochodzi z Checotah w stanie Oklahoma. Stała się znana po wygraniu czwartej edycji amerykańskiego Idola. Jej albumy i single pokrywały się nierzadko wielokrotną platyną, a sama artystka kilka razy została wyróżniona nagrodą Grammy.Malezja (malajski Malaysia) – państwo w Azji Południowo-Wschodniej, na Półwyspie Malajskim i wyspie Borneo; obszar 329 847 km², ludność 28 300 000 (wg stanu na 2010 r.), stolica Kuala Lumpur (ok. 1 500 000 mieszkańców), siedziba rządu w Putrajaya.

  Zobacz też[]

 • lista finalistów American Idol


 • Podstrony: [1] [2] [3] [4] 5 [6] [7]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Miami – miasto na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego, w południowo-wschodniej Florydzie, w Stanach Zjednoczonych. Siedziba hrabstwa Miami-Dade, najludniejszego hrabstwa Florydy, a zarazem ósmego najbardziej zaludnionego hrabstwa Stanów Zjednoczonych za sprawą populacji liczącej 2 500 625 mieszkańców. Samo miasto zamieszkiwane jest przez 399 457 osób, co czyni je 42. największym amerykańskim miastem; Miami stanowi centralne i najludniejsze miasto obszaru metropolitalnego South Florida. Według danych US Census Bureau, obszar metropolitalny Miami liczy ok. 5,5 milionów mieszkańców, dzięki czemu jest 7. najludniejszym i 5. największym obszarem miejskim Stanów Zjednoczonych.
  Elton Hercules John (ur. 25 marca 1947 jako Reginald Kenneth Dwight w Londynie w dzielnicy Pinner) – brytyjski piosenkarz, kompozytor, pianista i okazjonalnie aktor. Współpracuje z tekściarzem Bernie Taupinem od 1967r. Do tej pory są autorami 30 albumów.
  Michael Joseph Jackson (ur. 29 sierpnia 1958 w Gary w stanie Indiana, zm. 25 czerwca 2009 w Los Angeles) – amerykański muzyk, artysta estradowy, tancerz, kompozytor, autor tekstów i filantrop, którego kariera i życie osobiste stały się ważną częścią kultury masowej ostatnich czterech dekad. Znany jako jeden z najlepszych wykonawców muzyki pop i jeden z najpopularniejszych muzyków w historii, nazywany „Królem Popu”.
  Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.
  Grease – musical z 1972 roku autorstwa Jima Jacobsa oraz Warrena Caseya. Na podstawie tego musicalu powstał w 1978 roku głośny film w reżyserii Randala Kleisera o tym samym tytule.
  Billboard 200 – zestawienie, przedstawiające 200 najlepiej sprzedających się albumów studyjnych i EP w Stanach Zjednoczonych. Lista publikowana jest każdego tygodnia w magazynie muzycznym Billboard i zazwycznaj stanowi wyznacznik popularności poszczególnych wykonawców w oparciu o pozycje, na których się aktualnie znajdują.
  Hollywood – dzielnica miasta Los Angeles w Stanach Zjednoczonych i najważniejszy ośrodek amerykańskiej kinematografii. Słowo Hollywood jest używane jako skrótowa, popularna nazwa dla amerykańskiego przemysłu filmowo-telewizyjnego.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.078 sek.