• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Ambient house

  Przeczytaj także...
  Peter Kuhlmann znany jako Pete Namlook (ur. 1960, zm. 8 listopada 2012) – niemiecki artysta związany z muzyką elektroniczną.Tetsu Inoue (jap. テツ・イノウエ, Tetsu Inoue) - japoński muzyk tworzący muzykę elektroniczną, głównie z gatunku ambient. Wczesne inspiracje Inoue to muzyka Briana Eno, Isao Tomita oraz utwory Pink Floyd. Choć Inoue pozostaje jednym z najbardziej typowych twórców muzyki tła (ambient), daje się odczuć w niej przywiązanie do melodyjności. Tetsu Inoue wydał szereg albumów solowych oraz współpracował z takimi muzykami ambientowymi, jak Pete Namlook, Bill Laswell, Jonah Sharp czy Uwe Schmidt.
  Skala diatoniczna (gr. διατονικος; diá czyli poprzez, tónos czyli dźwięk), znana również jako heptatonia prima, jest to skala złożona z siedmiu dźwięków, zawierająca 5 całych tonów oraz 2 półtony:

  Ambient house – rodzaj muzyki house, który powstał w latach 80. XX wieku. Określa się go jako acid house z elementami ambientu. Utwory tego typu głównie nie posiadają diatonicznego centrum. Głównymi przedstawicielami tegoż gatunku są Juno Reactor, Pete Namlook i Tetsu Inoue. Nurt ten wywarł wpływ na powstanie stylów muzycznych ambient techno i ambient trance.

  Ambient-Techno (Intelligent Techno) - styl muzyczny wywodzący się z ambient house. Powstał w latach 80. XX wieku w Wielkiej Brytanii.Ambient trance – jeden z najspokojniejszych podgatunków muzyki trance będący jego połączeniem z muzyką ambient. Jest to muzyka atmosferyczna, odprężająca i nie nadająca się do tańca oraz blisko spokrewniona z psybientem oraz z ambientowymi odmianami techno i house.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Ishkur's Guide to Electronic Music, 8 października 2003 [dostęp 2015-12-01] [zarchiwizowane z adresu 2003-10-08].
  2. Explore: Ambient House | AllMusic, 5 czerwca 2011 [dostęp 2015-11-29] [zarchiwizowane z adresu 2011-06-05].
  House – gatunek elektronicznej muzyki tanecznej mający swe początki w muzyce disco lat 70. Określenie tej odmiany muzyki pochodzi od nazwy klubu WarehouseAcid house – jest podgatunkiem muzyki house. Powstał w latach 80., kiedy to DJ-e mieszali muzykę house, popularną wówczas w Chicago i Nowym Jorku, z głębokim basem otrzymywanym na syntezatorze Roland TB-303.
  Warto wiedzieć że... beta

  Juno Reactor – grupa założona w roku 1990 tworząca psychedelic- i goa trance, w której skład wchodzą Ben Watkins oraz Mike Maguire.
  Ambient – gatunek muzyki elektronicznej, cechujący się odejściem od linearnie rozwijanej linii melodycznej, charakterystycznej dla klasycznej muzyki elektronicznej (Vangelis, Kitarō), na rzecz luźnej kompozycji plam dźwiękowych. Zazwyczaj poszczególne plamy są powiązane stale powtarzaną frazą elektronicznej perkusji, która organizuje utwór pod względem rytmicznym. O ile w innych rodzajach muzyki – od poważnej po punk rocka – osią konstrukcyjną utworu jest przebieg harmoniczny, to w muzyce ambient utwór rozwija się głównie przez operowanie barwą dźwięku. Drugą podstawową techniką kompozytorską jest stosowanie stałego powtarzania krótkiej frazy melodycznej, która przy każdej repetycji jest minimalnie modyfikowana bądź wzbogacana (zobacz minimalizm).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.63 sek.