• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Amber Volakis

  Przeczytaj także...
  James Evan Wilson – postać fikcyjna, bohater dramatu medycznego stacji FOX Dr House, grany przez Roberta Seana Leonarda.Amantadyna – lek antywirusowy, stosowany w leczeniu i profilaktyce grypy typu A u dorosłych (zwłaszcza A2; nie działa na wirus grypy typu B). Działa przez hamowanie uwalniania materiału genetycznego wirusa z nukleokapsydu do komórki i dalsze etapy jego replikacji. Obecnie obserwuje się szybkie wytwarzanie oporności wirusów na ten lek.
  Dr House (ang. House; House, M.D.) – amerykański medyczny serial telewizyjny produkowany dla stacji telewizyjnej FOX. Zadebiutował na antenie 16 listopada 2004 roku.

  Amber Volakis – postać z serialu Dr House, grana przez Anne Dudek.

  Jest radiologiem, jako aplikantka u House'a ma numer 24. Zrobi wszystko, by osiągnąć to, czego chce. Początkowo House'owi podoba się jej determinacja, zostaje jednak wyeliminowana, gdy okazuje się, że nie potrafi się przyznać do własnej pomyłki. House dowiaduje się później, że dr Volakis jest dziewczyną Wilsona, co Wilson trzymał w tajemnicy przed House'em. House i Amber szybko stają się wrogami w grze o to, kto będzie spędzał więcej czasu z Wilsonem.

  Anne Louise Dudek (ur. 22 marca 1975 w Bostonie) − amerykańska aktorka filmowa i telewizyjna. Najbardziej znana z roli w serialu telewizyjnym Dr House.Vicodin – nazwa handlowa środka przeciwbólowego zawierającego hydrokodon oraz paracetamol, produkowanego przez Abbott Laboratories. Lek dystrybuowany jest w postaci tabletek z wytłoczonym napisem "Vicodin", "Vicodin ES" albo "Vicodin HP". W sprzedaży w USA dostępne są generyki preparatu, takie jak Anexsia, Anolor DH5, Bancap HC, Dolacet, Lorcet, Lortab, Norco, Panacet, T-Gesic, Vadunk i Zydone. Abbott Laboratories prowadzi badania nad preparatem o kontrolowanym uwalnianiu (CR) Vicodinu, które w 2005 roku były w fazie III.

  Pod koniec sezonu czwartego, ona i House uczestniczą w wypadku autobusu. Nie wiadomo, co się dokładnie stało, ponieważ większość pasażerów uległa wypadkowi, a House wypatrzył u kogoś symptomy poważnej choroby. Jednak House ma dolegliwości niepamięci wstecznej i nie pamięta, co się stało. Potem przypomina sobie dokładnie cały przebieg wypadku. Osobą, która miała symptomy tej choroby, okazuje się być Amber. Z wspomnień House'a wynika, że Amber była przeziębiona i brała leki na grypę. Jednak na skutek wypadku, organizm nie był w stanie wydalić amantadyny, ponieważ związała się z białkiem. Amber nie dało się już odratować, co pogrążyło w smutku wszystkich bohaterów serialu, a szczególnie Wilsona, który spędził z nią ostatnie chwile jej życia.

  Wstrząs - nagły kliniczny stan zagrożenia życia, w którym na skutek dysproporcji między zapotrzebowaniem a dostarczeniem odpowiedniej ilości tlenu i substancji odżywczych do komórek organizmu dochodzi do upośledzenia funkcji i niewydolności wielu narządów. Może mieć różne przyczyny, jednak przebieg w większości przypadków jest podobny i ma podobne skutki – może prowadzić do utraty przytomności, niewydolności wielonarządowej, a nawet zgonu.Lawrence Kutner (ur. jako Lawrence Choudhary; 1975-2009) – fikcyjna postać, bohater dramatu medycznego stacji FOX Dr House, grany przez Kala Penna.

  Amber pojawia się ponownie jako halucynacja House'a, wskutek połączenia przedawkowania Vicodinu i bezsenności po śmierci Kutnera. Na początku jest on zadowolony z "bezpośredniego dostępu do podświadomości", jednak uświadamia sobie (niedokładne diagnozy, wywołanie szoku anafilaktycznego u Chase'a), że osłabia jego racjonalny umysł i próbuje się jej pozbyć.

  Bibliografia[]

 • Amber Volakis (ang.). IMDb. [dostęp 2012-04-19]. • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.016 sek.