Amber Valley

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Amber Valley - dystrykt w dolinie rzeki Amber w hrabstwie Derbyshire, w centralnej Anglii. Jest to także okręg składający się z czterech miast. Występujące tu złoża węgla kamiennego sprawiły, że górnictwo węglowe, obok włókiennictwa, stało się główną gałęzią wytwórczości. Po udanej restrukturyzacji okręg przekształcił się w ważne centrum turystyki i bardzo zróżnicowanego branżowo przemysłu. Prowadzone są rozmowy o możliwościach współpracy firm angielskich z głogowskimi.

Ambergate – wieś w Anglii, w hrabstwie Derbyshire, w dystrykcie Amber Valley. Leży 15 km na północ od miasta Derby i 195 km na północny zachód od Londynu.Kilburn – wieś w Anglii, w hrabstwie Derbyshire, w dystrykcie Amber Valley. Leży 10 km na północ od miasta Derby i 189 km na północny zachód od Londynu. Miejscowość liczy 3794 mieszkańców.

Miasta[ | edytuj kod]

 • Alfreton
 • Belper
 • Heanor
 • Langley Mill
 • Ripley


 • Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Riddings – wieś w Anglii, w hrabstwie Derbyshire, w dystrykcie Amber Valley. Leży 18 km na północny wschód od miasta Derby i 193 km na północny zachód od Londynu.
  Kedleston – wieś w Anglii, w hrabstwie Derbyshire, w dystrykcie Amber Valley. Leży 6 km na północny zachód od miasta Derby i 188 km na północny zachód od Londynu.
  Weston Underwood – wieś w Anglii, w hrabstwie Derbyshire, w dystrykcie Amber Valley. Leży 9 km na północny zachód od miasta Derby i 191 km na północny zachód od Londynu. Miejscowość liczy 165 mieszkańców.
  Oakerthorpe – wieś w Anglii, w hrabstwie Derbyshire, w dystrykcie Amber Valley. Leży 20 km na północ od miasta Derby i 197 km na północny zachód od Londynu.
  Upper Birchwood – wieś w Anglii, w hrabstwie Derbyshire, w dystrykcie Amber Valley. Leży 20 km na północny wschód od miasta Derby i 194 km na północny zachód od Londynu.
  Ashleyhay – wieś w Anglii, w hrabstwie Derbyshire, w dystrykcie Amber Valley. Leży 17 km na północ od miasta Derby i 199 km na północny zachód od Londynu. Miejscowość liczy 105 mieszkańców.
  Belper – miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii, w regionie East Midlands, w hrabstwie Derbyshire. W 2001 r. miasto to zamieszkiwało 20 548 osób.

  Reklama