• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Ambasada Wielkiej Brytanii w Polsce  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Łuków – miasto w środkowowschodniej Polsce, w województwie lubelskim, w powiecie łukowskim; siedziba starostwa. Węzeł drogowy ze stacją węzłową. Przemysł obuwniczy, mięsny, spożywczy. Lokalny ośrodek usługowy rolnictwa. Największym ośrodek miejski między Lublinem, Siedlcami, Puławami a Białą Podlaską.Brytyjsko-Polska Izba Handlowa (British Polish Chamber of Commerce - BPCC), powstała w 1992 jako Brytyjska Izba Handlowa w Polsce (British Chamber of Commerce in Poland). W 1998 połączyła się z założoną w 1995 podobną izbą w Londynie. W 1997 zmieniono nazwę i jej statut, aby stała się izbą bilateralną oraz wspierającą wzajemną wymianę gospodarczą między Wielką Brytanią i Polską. Przy współpracy z członkami Izby oraz lokalnymi organizacjami gospodarczymi i samorządowymi BPCC aktywnie realizuje program promocji polskich regionów, wspiera polskich eksporterów i przyczynia się do tworzenia nowych miejsc pracy dla Polaków – tak w Polsce jak i w Wielkiej Brytanii.
  Pałacyk Elizy Wielopolskiej w al. Ujazdowskich/al. Róż, w którym mieściła się ambasada Wielkiej Brytanii w latach 1945-2008
  Pałac Branickich przy ul. Nowy Świat, w którym mieściło się poselstwo/ambasada Wielkiej Brytanii w latach 1925-1939
  Pałacyk Śleszyńskich w Al. Ujazdowskich 25, w którym w 1840 mieścił się konsulat generalny Wielkiej Brytanii
  Dawna siedziba Wicekonsulatu Wielkiej Brytanii w Katowicach przy ul. 3 Maja w 1938
  Siedziba British Council w budynku IPC Business Center przy ul. Koszykowej 54 (2015-)
  Siedziba British Council w Krakowie w Szarej Kamienicy przy Rynku Głównym 6
  Dawna siedziba konsulatu Wielkiej Brytanii w Gdańsku przy Elisabethwall (1931-1939)

  Ambasada Wielkiej Brytanii w Polsce, Ambasada Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, Ambasada Brytyjska (British Embassy in Poland) – brytyjska placówka dyplomatyczna mieszcząca się w Warszawie, przy ul. Kawalerii 12.

  Ulica Fryderyka Chopina w Warszawie – jedna z ulic warszawskiego Śródmieścia, biegnąca od Alej Ujazdowskich do ul. Mokotowskiej.Ulica Wiejska w Warszawie – jedna z ulic warszawskiego Śródmieścia o długości ok. 1 km, biegnąca od ul. Pięknej do pl. Trzech Krzyży.

  Spis treści

 • 1 Podział organizacyjny
 • 2 Siedziba
 • 2.1 do I wojny światowej
 • 2.2 po I wojnie światowej
 • 2.3 po II wojnie światowej
 • 3 Zobacz też
 • 4 Przypisy
 • 5 Bibliografia
 • 6 Linki zewnętrzne


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Wolne Miasto Gdańsk (niem. Freie Stadt Danzig) – istniejące w okresie międzywojennym autonomiczne miasto-państwo, pod ochroną Ligi Narodów. Jego utworzenie było wynikiem przegranej Cesarstwa Niemieckiego w I wojnie światowej. Powstanie Wolnego Miasta Gdańska było kompromisem, który nie zadowolił Polaków, ani Niemców.
  Ulica Widok w Warszawie – jedna z ulic Warszawy, zlokalizowana w Śródmieściu. Biegnie od ulicy Kruczej do ulicy Marszałkowskiej. Jest to ulica na której obowiązuje jednokierunkowy ruch pojazdów.
  Podwale Grodzkie – ulica w dzielnicy Śródmieście, w Gdańsku. Dzieli się na dwie części – południową (ok. 270 m) oraz północną (ok. 430 m). Na obu odcinkach Podwale Grodzkie przebiega niemal południkowo. Bezpośredni przejazd między częścią północną, a południową jest otwarty tylko w jednym kierunku i tylko dla pojazdów komunikacji miejskiej.
  Hotel Polonia Palace – hotel zlokalizowany w centrum Warszawy w Al. Jerozolimskich 45 (wcześniej Al. Jerozolimskie 39) róg ulicy Poznańskiej.
  Pałacyk Wielopolskich w Warszawie mieści się przy Alejach Ujazdowskich 15 (przy skrzyżowaniu z aleją Róż) w Warszawie.
  Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.
  Ulica 3 Maja w Katowicach − jedna z najważniejszych i najbardziej reprezentacyjnych ulic w katowickim Śródmieściu. Według Cushman & Wakefield jest również piątą najdroższą ulicą w Polsce (dane z 2010 i 2011).

  Reklama