• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Ambasada Republiki Czeskiej w Polsce  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Ulica Szpitalna w Warszawie – ulica warszawskiego Śródmieścia, biegnąca od zbiegu ulic Brackiej i Kruczej do Placu Powstańców Warszawy (niegdyś aż do ul. Świętokrzyskiej).Ulica Pawła Stalmacha w Katowicach − jedna z ulic w katowickiej dzielnicy Śródmieście. Ulica rozpoczyna swój bieg od skrzyżowania z ulicą Mikołowską. Następnie krzyżuje się z ul. Jana Kilińskiego i ul. Marii Skłodowskiej-Curie. Kończy swój bieg przy ulicy Michała Drzymały.
  Pałacyk księcia Wasyla Dołgorukowa, b. siedziba Biura Radcy Handlowego/Wydziału Handlowego Ambasady Czechosłowacji przy ul. Litewskiej (-1993), obecnie Ambasada Słowacji
  Siedziba b. konsulatu Czech w Katowicach do 2008
  Siedziba b. konsulatu Czechosłowacji w Katowicach przy ul. Mickiewicza 14 (1924-1937)
  b. siedziba Konsulatu Czechosłowacji w Krakowie przy ul. Skałecznej 10 (1920)
  Siedziba b. konsulatu Czechosłowacji w Krakowie przy ul. Gołębiej 18 (1925-1936)
  b. siedziba Konsulatu Czechosłowacji w Krakowie przy ówczesnej ul. Potockiego, ob. ul. Westerplatte (1938-1939)

  Ambasada Czech, Ambasada Republiki Czeskiej w Polsce, (czes. Velvyslanectví České Republiky ve Varšavě) – czeska stała misja dyplomatyczna w Polsce. Siedziba misji mieści się w Warszawie przy ul. Koszykowej 18.

  Przedstawicielstwo Federalnego MSW CSRS w Warszawie, Grupa Operacyjna StB w Warszawie, Rezidentura FMV v Polsku – działająca w latach osiemdziesiątych, do 1989 w Polsce, kontrwywiadowcza jednostka operacyjna Ministerstwa Spraw Wewnętrznych CSRS.Lwów (dawna nazwa form. Królewskie Stołeczne Miasto Lwów), ukr. Львів (Lwiw), ros. Львов (Lwow), niem. Lemberg, łac. Leopolis, jidysz לעמבערג ,לעמבעריק (Lemberg, Lemberik), orm. Լվով (Lwow) – miasto na Ukrainie, ośrodek administracyjny obwodu lwowskiego.

  Spis treści

 • 1 Podział organizacyjny
 • 2 Historia
 • 2.1 Okres Czechosłowacji do 1939
 • 2.2 Okres Czechosłowacji od 1945
 • 2.3 Okres Republiki Czeskiej
 • 3 Bibliografia
 • 4 Zobacz też
 • 5 Linki zewnętrzne
 • 6 Przypisy


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Polsko-Czeska Izba Przemysłowo-Handlowa (Polsko-česká obchodní komora), której przedmiotem działalności jest m.in. popieranie, inspirowanie i wspieranie rozwoju i współpracy gospodarczej pomiędzy Polską i Czechami, oraz ochrona interesów gospodarczych swoich członków.
  Kraków (łac. Cracovia, niem. Krakau) – miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, siedziba władz województwa małopolskiego, drugie w kraju pod względem liczby mieszkańców i pod względem powierzchni.
  Plac Wielkopolski w Poznaniu (dawn. plac Sapieżyński) – rozległy plac położony na terenie dawnego przedmieścia Glinki, na północ od Góry Przemysła.
  Hotel Polonia Palace – hotel zlokalizowany w centrum Warszawy w Al. Jerozolimskich 45 (wcześniej Al. Jerozolimskie 39) róg ulicy Poznańskiej.
  Cieszyn (czes. Těšín, niem. Teschen, łac. Tessin) – miasto w południowej Polsce, w województwie śląskim, w powiecie cieszyńskim, którego władz jest siedzibą. Leży na Pogórzu Śląskim, nad Olzą. Współczesne administracyjne pojęcie „miasto Cieszyn” odnosi się do prawobrzeżnej części, stanowiącego pod względem przestrzennym i społecznym jedną całość, ośrodka miejskiego, którego część lewobrzeżna należy do Czech i nosi oficjalną nazwę „Czeski Cieszyn”.
  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.
  Ulica Powstańców Śląskich – główna arteria wylotowa z Wrocławia na południe, naturalne przedłużenie ulicy Świdnickiej, z którą łączy się w miejscu, gdzie trasę tę przecina wiadukt kolejowy. Długość ulicy wynosi około 3,3 km, a w odległości około 1,3 km od jej początku znajduje się duży okrągły plac Powstańców Śląskich, do którego gwiaździście dochodzą - oprócz głównej osi ulicy Powstańców - ulice Sudecka, Zaporoska, Kamienna i Pretficza.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.013 sek.