• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Ambasada Francji w Warszawie  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Zieleniak – wieżowiec w centrum Gdańska przy ul. Wały Piastowskie, zbudowany w latach 1965-1971 dla Centralnego Ośrodka Konstrukcyjno-Badawczego Przemysłu Okrętowego.Długi Targ – reprezentacyjny plac w Gdańsku, w dzielnicy Śródmieście, na Głównym Mieście. Pełni funkcję rynku, jest przedłużeniem ul. Długiej, z którą tworzy tzw. Drogę Królewską.
  Pierwsza siedziba przedstawicielstwa Francji w pałacu Brühla (od 1809)
  Pałac Branickich – b. siedziba Konsulatu Generalnego Francji w Warszawie przy ul. Nowy Świat (1829)
  Budynek Konsulatu Generalnego Francji w Al. Ujazdowskich, obecnej siedziby Obserwatorium Astronomicznego i Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego (1909)
  Przedwojenna siedziba Ambasady w pałacu Branickich przy ul. Frascati (1934-1939), zniszczony w okresie II wojny światowej, nie odbudowany
  Była siedziba Konsulatu Francji w Katowicach przy ul. 3 Maja (1938)
  b. siedziba Konsulatu Francji w Pałacu Jutkiewiczów w Krakowie przy ul. Potockiego (okres międzywojenny)
  b. siedziba Konsulatu Francji w Krakowie przy ul. Krupniczej 5 (lata 50. i 60. XX w.)
  Konsulat Generalny Republiki Francuskiej w Krakowie przy ul. Stolarskiej 15 (1984-)

  Ambasada Francji w Warszawie, Ambasada Republiki Francuskiej (fr. Ambassade de France à Varsovie) – francuska placówka dyplomatyczna w Polsce, mieszcząca się w Warszawie przy ul. Pięknej 1, pomiędzy ulicami Jazdów i Johna Lennona.

  Ulica Krupnicza w Krakowie – ulica położona w Krakowie, w administracyjnej dzielnicy Stare Miasto, na terenie dawnej jurydyki Garbary.Ulica Stolarska – jedna z ulic na Starym Mieście w Krakowie. Prowadzi z Małego Rynku do ul. Dominikańskiej. Najstarsza nazwa ulicy platea fratrum Praedicatorum (nawiązująca do znajdującego się przy niej już wówczas kościoła i klasztoru dominikanów) pochodzi z 1305 roku. Obecna nazwa występuje od roku 1542. Nie była ulicą reprezentacyjną. Nieregularność jest wynikiem zabudowy istniejącej przed lokacją miasta w roku 1257.

  Podział organizacyjny[ | edytuj kod]

 • Kancelaria dyplomatyczna (Chancellerie)
 • Dział konsularny (Section consulaire)
 • Dział prasowy (Service de presse)
 • Dział współpracy kulturalnej (Service de coopération et d’action culturelle) - Instytut Francuski w Polsce
 • Instytut Francuski w Warszawie (Institut français de Varsovie), ul. Widok 12
 • Centrum Informacji Francuskiej (Le Centre d’Information sur la France)
 • Instytut Francuski w Krakowie (Institut français de Cracovie), ul. Stolarska 15
 • Dział spraw społecznych (Service du Conseiller pour les Affaires sociales)
 • Regionalny dział ekonomiczny (Service économique régional)
 • Misja ekonomiczna Business France (Mission économique Business France)
 • Attaché Obrony (Attaché de défense)
 • Delegatura Biura ds. międzynarodowej współpracy technicznej policji (Service de coopération technique internationale de police – SCTIP)
 • Dział administracyjny i finansowy (Service administratif et financier)
 • Liceum Francuskie w Warszawie (Lycée français René-Goscinny de Varsovie), ul. Walecznych 4/6 (1919)
 • Konsulat Generalny Republiki Francuskiej w Krakowie (Consulat général de France à Cracovie), ul. Stolarska 15
 • Liceum Francuskie w Warszawie, Liceum Francuskie im. René Gościnnego w Warszawie, Liceum Ambasady Francuskiej (Lycée français de Varsovie, Lycée Français René Goscinny de Varsovie, Lycée René-Goscinny) – najstarsza, z tradycją od 1919, uważana za jedną z najbardziej elitarnych instytucji oświatowych w Warszawie. skwer Kościuszki – reprezentacyjna ulica (kategoria: droga powiatowa) Śródmieścia Gdyni stanowiąca wspólnie z ulicą 10 Lutego i aleją Jana Pawła II wizytówkę Gdyni. Skrzyżowanie skweru z ulicami Świętojańską i 10 Lutego jest punktem centralnym Gdyni.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Pałacyk Juliusza Jutkiewicza – zabytkowy budynek znajdujący się w Krakowie, w Dzielnicy I na rogu ul. Westerplatte 9 i ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1.
  Ulica Długa – reprezentacyjna ulica Gdańska, biegnąca przez Główne Miasto w dzielnicy Śródmieście. Jej przedłużeniem jest Długi Targ, z którym stanowi tzw. Drogę Królewską.
  Wolne Miasto Gdańsk (niem. Freie Stadt Danzig) – istniejące w okresie międzywojennym autonomiczne miasto-państwo, pod ochroną Ligi Narodów. Jego utworzenie było wynikiem przegranej Cesarstwa Niemieckiego w I wojnie światowej. Powstanie Wolnego Miasta Gdańska było kompromisem, który nie zadowolił Polaków, ani Niemców.
  Ulica Widok w Warszawie – jedna z ulic Warszawy, zlokalizowana w Śródmieściu. Biegnie od ulicy Kruczej do ulicy Marszałkowskiej. Jest to ulica na której obowiązuje jednokierunkowy ruch pojazdów.
  Ulica Puławska - ulica w Warszawie i Piasecznie zaczynająca się (według numeracji) w dzielnicy Mokotów, a kończąca na granicy administracyjnej miasta Warszawa. W tym miejscu styka się z ulicą Puławską w Piasecznie, która zaczyna się w Piasecznie od rynku miejskiego i kończy na administracyjnej granicy gminy Piaseczno.
  Wandalin Beringer (ur. 1839, zm. 9 czerwca 1923 w Krakowie) – polski architekt, przedsiębiorca budowlany, architekt miejski oraz krakowski radny miejski.
  Obserwatorium Astronomiczne Uniwersytetu Warszawskiego (OA UW) jest instytutem w ramach Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Mieści się w zabytkowym budynku przy Alejach Ujazdowskich w Warszawie zbudowanym w latach 1820-1825 z inicjatywy Franciszka Armińskiego. W chwili założenia obserwatorium było jednym z najnowocześniejszych w Europie.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.031 sek.