• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Amazonki - program telewizyjny

  Przeczytaj także...
  2 lipca jest 183. (w latach przestępnych 184.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 182 dni. Jest to środkowy dzień roku zwyczajnego. O godzinie 12.00 tego dnia mija połowa roku.Czwórka (TV4) – stacja należąca formalnie do holdingu Polskie Media, który od 30 sierpnia 2013 roku w 100% należy do Telewizji Polsat.
  Dwa światy – pierwszy program telewizyjny typu reality show produkcji polskiej, emitowany w roku 2001 przez telewizje Polsat, TV 4 oraz na żywo poprzez tematyczne kanały telewizyjne Komedia i Info w platformie Cyfrowy Polsat, prowadzony przez Jacka Radzińskiego, którego w połowie trwania programu zastąpił Krzysztof Ibisz. Jako oficjalną przyczynę zmiany podano powikłania po przebytej grypie. Równocześnie gospodarzem niedzielnych odcinków, w których prezentowane były wyniki głosowań telewidzów została, w miejsce Piotra Najsztuba, Katarzyna Obara.

  Amazonki – polski reality show nadawany przez stację TV 4. Jego emisja odbywała się od 2 lipca do 18 sierpnia w 2001 roku. Producentem była wrocławska firma ATM Grupa.

  W kompleksie zbudowanym na potrzeby programu Dwa Światy zamieszkało sześć kobiet (zwanych Amazonkami) i 12 mężczyzn, którzy walczyli o ich względy. Program wygrała para Agnieszka i Dawid Ozdoba, którzy w nagrodę otrzymali 100 tysięcy złotych.

  Amazonki były ostro krytykowane przez wiele podtekstów oraz scen seksualnych, które jednak cieszyły się wśród widzów popularnością – dzięki czemu wyniki telewizji TV 4 znacznie się podniosły.

  ATM Grupa Spółka Akcyjna – polskie przedsiębiorstwo z siedzibą w podwrocławskiej miejscowości Bielany Wrocławskie, założone 6 lutego 1992 roku, notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Działalność rozpoczęło jako ATM Total Vision s.c., trzy lata później przekształcone w spółkę z o.o. "ATM", a w 2003 – w spółkę akcyjną. Na samym początku firma tworzyła newsy, reportaże i filmy dokumentalne, ale później rozpoczęła produkcję programów cyklicznych, teleturniejów i reality shows.Reality show – typ programów telewizyjnych, w których z reguły występują osoby wcześniej niezwiązane zawodowo z telewizją. Osoby te w założeniu mają zachowywać się „naturalnie” przed kamerą w sztucznie zaaranżowanej, niekiedy ekstremalnej, sytuacji. Wiele z programów ma postać konkursu.

  Kilka tygodni po zakończeniu programu wystartował inny reality show, Gladiatorzy – zasady były takie same, jednak tym razem to mężczyźni wybierali kobiety, które walczyły o ich względy.

  Prowadzącymi program byli Łucja Kryńska (przez pierwszy tydzień) oraz Jacek Kaczyński.

  Uczestnicy[]

  Linki zewnętrzne[]

 • atmgrupa.pl • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama